Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her blir det rømmegrøt x 2

Den "vanlige" fra pose til guttene, og lavkarbo versjon til meg :)

Hvordan lager du det i lavkarboversjonen?

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Nå skal jeg lage noe helt annet enn taco! (selv om litt tacosaus klarte å lure seg med.)

Hakket litt tomat, løk, hvitløk og blandet i litt olivenolje, salt, rømme og tacosaus (hadde ikke trengt oljen, det var en liten glipp.) Så har jeg stekt soyakjøttdeig (siden fryseren min ikke er en fryser må jeg spise det opp), kokt makaron også skal jeg bare smække det sammen. Aner ikke hvordan det blir, men siden jeg skal være flink og ikke handle mer på noen dager får jeg bruke det jeg har.

Skrevet

Har vært veldig lat for andre gang denne uken og shoppet middag på McDonalds.

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

  • Like 1
Skrevet

Nesten middag x 2 i dag. Varm lunch: Risotto med kjøttdeig, champignong, løk, sellerirot og litt innblandet eple.

Middagen i kveld blir spaghetti og kjøttsaus med litt div. grønt innblandet i.

Skrevet

Rømme, fløte, vann, JBK og litt salt :)

Oh. Da er den vel glutenfri også?

Og har du noen oppskrift på det! Jeg vil lage rømmegrøt! :D

Skrevet

Dagens middag: Søtpotetsuppe med karri. Anbefales!

Regnet litt sånn grovt over hva middagen koster, og den havnet på ca 60 kroner så lenge man har krydder og oljer i hus (blir jo dyrere om man må kjøpe det i tillegg, men da har man de også en god stund da...). Og for meg er dette i hvert fall 3 middager. Dvs en middagspris på ca 20 kr. :P

Skrevet

Oh. Da er den vel glutenfri også?

Og har du noen oppskrift på det! Jeg vil lage rømmegrøt! :D

Om JBK er uten gluten så er den fri ja :)

Rømmegrøt

1 beger seterrømme

1 1/2 dl fløte

1 dl vann

2 ts johannesbrødkjernemel (JBK)

1/2 – 1 ts salt

Fremgangsmåte:

Kok opp rømmen på svak/middels varme og la den koke i 2-3 min.

Bland. JBK med vannet og fløten. Jeg blandet først JBK med litt av vannet i en shaker og tilsatte så resten av vannet og fløten.

Bland dette i den kokende rømmen og la grøten koke i ca 5 min. Rør jevnlig.

Blir den for tynn tilsett mere JBK (blandet i litt vann), blir den for tykk tilsett litt fløte.

Smak til med salt.

Skrevet

Nå ble dette veldig vanskelig for meg. Jeg er jo ferdig med taco-kjøret. Så hva skal jeg spise da? Jeg aner faktisk ikke! Siden jeg har flyttet hit har jeg spist en wok-middag, et par pasta med pesto/soyakjøttdeig-retter, masse masse risengrynsgrøt, og masse masse masse masse taco. That's it liksom :lol: her snakker vi variert kost.

Skrevet

Fiskegrateng i dag, taco (tortilla) i morgen. På mandag tenker jeg det blir en form for hjemmelaget kyllingsuppe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...