Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 780
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lille gærningen! Vi har enda langt igjen, men det går sakte fremover. Takk til @MegaMarie for trening og filming

Først; Harly er påmeldt til agility 1 og hopp 2 (debut) på Voss i begynnelsen av april, gleder meg! På tirsdag var Lykke 10 uker, vi skal prøve å få tatt oppstillingsbilde i løpet av helgen. På o

Helsestatus på Lykke: HD: A AD: A Patella: u.a Rygg: u.a :jump:

Posted Images

Skrevet

De er så fine de 2 (og likner på de 2 jeg har her.. :wub: )! Strider har også slått seg på bikinien.. virker slankende har jeg forstått :P

  • Like 1
Skrevet

Vakre vakre hunder du har :):wub:

De er så herlige begge to :wub:

Tusen takk begge to! :flowers:

De er så fine de 2 (og likner på de 2 jeg har her.. :wub: )! Strider har også slått seg på bikinien.. virker slankende har jeg forstått :P

Ble dobbel effekt da Harly "plustelig" hadde fått på seg 1/2 kg valpefòr ekstra! Så når både pelsen og overskuddet forsvant, så ble han så bitteliten plutselig :lol:

  • Like 1
Skrevet

Takk takk! :)

Dagen ble "feiret" med biltur til Nesbyen :P

Etter at Lykke hadde gjort god figur på valpeshow med BIR valp og BIG 4, vanket det tørrfisk til kvelds! Fornøyde og flinke hunder :ahappy:

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

Gratulerer så mye med en flott debut :D

Tusen takk! :D

Wohoo! Det gikk jo kjempebra! Så flinke dere er! :D

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Ja det gikk over all forventning! Takk! :ahappy:

Så flinke dere er!

Tusen takk, det var gøy! :ahappy:

Så flink dere er. Vi har å så lyst :D

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Tusen takk! Kjør på! :D

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer med super debut og opprykk! :D Gav det mersmak?

Tusen takk! :ahappy:

Ja det gjorde forsåvidt det altså. Langt fra like "stivt og alvorlig" som lp. Ingen kommentarer eller sure blikk når vi jublet, hoppet, klappet og bjeffet mellom lp øvelsene. Ja altså, målet var å ha det gøy - om det skulle være noen tvil :lol:

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

Og forresten... Man kan raskt trekke paraleller mellom babyrundering i skauen, og å stikke avgårde til naboen øverst i bakken for å hjelpe til med litt hagearbeid.... Naboen var faktisk så heldig at han fikk oppleve kelpietungen også :icon_redface:

Alt hva en liten frekkas kan finne på de 5 meterne mellom bilen og inngangsdøren! :innocent:

  • Like 3
Skrevet

Og forresten... Man kan raskt trekke paraleller mellom babyrundering i skauen, og å stikke avgårde til naboen øverst i bakken for å hjelpe til med litt hagearbeid.... Naboen var faktisk så heldig at han fikk oppleve kelpietungen også :icon_redface:

Alt hva en liten frekkas kan finne på de 5 meterne mellom bilen og inngangsdøren! :innocent:

Naturtalent altså! Runderer naboer også! Og alle vet jo at figuranter er til for å slikkes på..

  • Like 2
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Merker at det lukter litt vondt av trekksela til hunden, typ sopp/mugg aktig nesten. Noen som vet hvordan det kan vaskes eller fjernes? Spyler den jevnlig med vann og henger opp til tørk.
    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...