Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 780
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lille gærningen! Vi har enda langt igjen, men det går sakte fremover. Takk til @MegaMarie for trening og filming

Først; Harly er påmeldt til agility 1 og hopp 2 (debut) på Voss i begynnelsen av april, gleder meg! På tirsdag var Lykke 10 uker, vi skal prøve å få tatt oppstillingsbilde i løpet av helgen. På o

Helsestatus på Lykke: HD: A AD: A Patella: u.a Rygg: u.a :jump:

Posted Images

Skrevet

Grattis! Så fantastisk herlig!

Taaaaakk! :D

JEEEEEI!

6 av 6 mulige A på gutta så langt! Det er oppdretteren sin det! :D:thumbs:

  • Like 1
Skrevet

Herlige bilder :D

Harly altså :wub:

Fineste Harly`n :D

Fina, söta Harly :wub:

Fine bilder, nyydelig gutt :D

Herlig gutt altså :wub: :wub:

Gratulerer med 2 x A!

Herlige bilder som er lagt ut her, han ser så kul ut :D

Takk takk, jeg er selvsagt enig med dere alle sammen! :wub::ahappy:

Skrevet

Å jeg synes det er så moro å se bilder av søsken! Feiende flott gutt Harly - og helt spinnvill! Det er jo akkurat en av de mest besnærende tingene med små kelpie-jävler, de er fulle av kontraster!

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Fine tantebarnet mitt det :wub:

Harly er glad i supertanten sin han! :ahappy:

Å jeg synes det er så moro å se bilder av søsken! Feiende flott gutt Harly - og helt spinnvill! Det er jo akkurat en av de mest besnærende tingene med små kelpie-jävler, de er fulle av kontraster!

Ja helt klart, Tonje! :D

:lol: :lol: Fine Harly!

Altså, hva mener du egentlig...? :aww:

:lol:

___________________________________

I dag har vi debutert i lydighet på Stord!

Er godt fornøyd med dagen, lille elleville gikk til 185 poeng og opprykk til kl 2 :D

Filmsnutter i bloggen! *trøtt etter en lang dag*

Tannvisning 10 – flink gutt sitter pent uten tegn til bombing på dommeren!

Fellesdekk 10 - WOW! Hva skjer? 5èr øvelse for en uke siden! :D

Lineføring 8,5 - skjeve holdter, litt fremdrift og tendenser til ploging. Intet nytt igrunnen! :P

Dekk fra holdt 9,5 – Litt for rask ned tror jeg

Innkalling 8,5 - teppet var litt ekkelt synes Harly, best å ikke løpe for fort. Nydelig sitt og bli. :)

Stå under marsj 9 – Dyktig hund, lekkert stå moment! Dessverre har føreren alt rykket opp i kl 2 og surrer med avslutningen av øvelsen :P

Hopp over hinder 8,5 – Emm, vet ikke helt? -1,5 poeng på dårlig fart?

Avstand 10 - :D

Helhetsinntrykk 9,5 - Godt fornøyd!

  • Like 4
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...