Gå til innhold
Hundesonen.no

Flat coated retrieveren Pøbel


Recommended Posts

  • Svar 619
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lenge siden jeg har oppdatert her nå, så her kommer noen rykende ferske bilder tatt i dag! Det var litt snø oppå "toppen" vår rett i nærheten, og Pøbel elsker snø. Snø er nemlig det beste han vet, sån

SnøPøbel! Ja, han elsker snøen. Han får ekstremt mye mer energi (og man skulle ikke tro at han kunne få mer ...) av det. Han nærmer seg 7 år i juli, og ei vi møtte trodde jeg mente 7 måneder, for det

Stjeler bilde, jeg! Kamar og Yodeldoodle har jo vært på utstilling i Kongsberg på søndag! BIR, ble han. Kritikk: "M. spenstig og elegant. Bra proposjoner. Godt hode. Velstående ører. Bra hals

Skrevet

Tispene pleier å veie rundt 8-10 kg, hannhundene 10-13. Sånn ca.

Jeg synes det ideelle er 9 kg for tisper og 12 kg for hannhunder.

Jeg tror ikke Kamar vil veie mer enn 10-11 kg som voksen. Han blir nok ingen stor hannhund :)

  • Like 1
Skrevet
Jeg tror ikke Kamar vil veie mer enn 10-11 kg som voksen. Han blir nok ingen stor hannhund :)

Kamar sier at 10-11 kilo er aaaltfor lite, for når han skal spise som han vil, vil han veie 26, minst! :lol: *ser for seg en fiskebolle med fyrstikkbein*

  • Like 1
Skrevet

12 kg på en BASENJI? Cockeren vår veide det! Og jeg føler det er litt masse forskjell på de to, men det kan være jeg tar veldig feil :P

Aiko veier 10.6 kg og vesle Imouto veier 10.2. Den hannhunden som klatra opp i fanget mitt på lørdag :wub: , er MYE større i kroppen enn mine, med lengre bein, og lengre kropp, men jeg trur vi blir litt lurt av at basenjier ser så spjælete ut sammenligna med feks shibaer. :D
  • Like 1
Skrevet

Aiko veier 10.6 kg og vesle Imouto veier 10.2. Den hannhunden som klatra opp i fanget mitt på lørdag :wub: , er MYE større i kroppen enn mine, med lengre bein, og lengre kropp, men jeg trur vi blir litt lurt av at basenjier ser så spjælete ut sammenligna med feks shibaer. :D

Jeg tenker også at basselusker ser litt spjælete ut, men de er jo egentlig ikke det. NÅ ser jeg at Kamar har begynt å bli en hund, og ikke en liten rotte. Spesielt ved siden av Pøbel. Han var jo ca. like stort som hodet hans da jeg fikk ham, men nå så er han liksom så mye "mer", på en måte.

Og jeg har alltid synes shibaer ser så store ut, spesielt på bilder. Men det er de jo slettes ikke. :lol: De ser nok "mer" ut enn en basenji pga. pelsen (og muligens kroppsbygning, selvsagt). En cocker seg jo også mye mer ut enn en basenji, men de to rasene er jo to vidt forskjellige fysisk.

Skrevet

Du må jo nevne at disse rosettene er samlet på 2 helger med utstillinger- og han har fortsatt ikke rundet 5 mnd :heart:

Kommer tilbake med kritikker og slikt i morgen :)

Skrevet

Du må jo nevne at disse rosettene er samlet på 2 helger med utstillinger- og han har fortsatt ikke rundet 5 mnd :heart:

Kommer tilbake med kritikker og slikt i morgen :)

Jaaa, to helger, og verdens beste lille valpis! Gleeeder oss til kritikker!

Skrevet

Stjålne bilder! :) Tatt av selveste Soppen! Disse er vel fra BIS-finalen?

Travende Kamar.

171.jpg

Her tror jeg Kamar så mamsen sin, for mamsen satt visst ved siden av Soppen, hun! :lol:

173.jpg

Hører Kamar sier "minminmin" på snadderet Yodel har i hånda.

200.jpg

Fri flyt, jepp!

205.jpg

Fortsatt mye "minminmin", tenker jeg. :lol:

211.jpg

290.jpg

Oppå fine bordet, og DER havnet det no' godt i munnen hans!

295.jpg

Mer, sier han.

297.jpg

Dommer kommer og skal granske.

300.jpg

Kamar kan fint granskes, han!

304.jpg

  • Like 2
Skrevet

Satt du ved siden av meg?! Og ja, det er fra finalene!

JA! Jeg spurte om jeg fikk sitte i dommerteltet, og det fikk jeg. Spurte ikke deg, da, men du var den eneste med kamera som satt der, så da regner jeg med at det var deg. :lol:

Skrevet

Okei, Kamar går IKKE på tuppene etter godbiter som har ligget oppå appelsinskall. Eller, jo, han blir raaar. :lol: Det gikk _nesten_ fint da jeg puttet godbitene på gulvet i stedet for appelsinen, men han ble rar da også. :lol:

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...