Gå til innhold
Hundesonen.no

AD Ringlets Forest "Eine"


Recommended Posts

Skrevet

Aww det er koselig når de kan komme og bare ligge ved siden av, eller kose.

De bryr seg jo ikke om hva de vinner eller konkurrerer i, så lenge man har selskap med mennesket sitt og har det gøy :wub: .

  • Like 1
  • Svar 728
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk dessverre dårlige nyheter hos veterinæren i dag. Kreften har spredt seg til lymfekjertlene og det er ikke noe mer å gjøre. Veterinæren og jeg er enige om at så lenge han har så god allmentils

Eine har kreft ? Sist vi var hos veterinæren sjekket hun analkjertlene hans fordi de har vært noe betente i høst og da oppdaget hun en kul rett innenfor. De tok vevsprøve av kulen som viste at det er

På lørdag måtte jeg ta farvel med min elskede venn? Takk for alt, Eine❤️    

Posted Images

Skrevet

Aww det er koselig når de kan komme og bare ligge ved siden av, eller kose.

De bryr seg jo ikke om hva de vinner eller konkurrerer i, så lenge man har selskap med mennesket sitt og har det gøy :wub: .

Ja, det er kjempekoselig :heart: Ser bare at han begynner og bli mer og mer kosete og oftere kommer og legger seg sammen med oss i sofaen. Han gjør det også med gjester, så mulig han begynner å sette mer pris på gledene ved sofalivet ;) Det har jeg forresten sett på de andre hundene våre også, når de bikker 2-3 år, begynner de å bli mer kosete og vil være mer på fanget og sånn. Koselig!

Var hos veterinæren med ham i dag hvor han fikk den årlige helsesjekken og vaksinen. Alt stod bra til :) Veterinæren skrøt av ham og syntes Eine var veldig hyggelig. Han delte ut noen velvalgte slafs ;)

einesept.jpg?w=640&h=640

I fjor da vi var hos veterinæren, den samme som i dag, foreslo hun at vi kunne operere de nedre øyelokkene hans da de henger litt. Jeg har vært veldig i tvil på om vi skulle gjøre det og har i samråd med henne sett det an. I dag så hun på dem igjen og mente det ikke var nødvendig med operasjon. Jeg forklarte hvordan han kan klø seg i øynene og hun mente at det ikke hørtes noe ille ut og at han ikke var noe spesielt rød i øynene. Så vi kunne evt. se det videre an, men sånn som det så ut nå, var det ikke nødvendig med operasjon. Det var gode nyheter, synes jeg :D

Skrevet

Haha, har fått en litt artig kommentar om Eine: "Han e jo roligheita sjøl"! Det er det ikke ofte blitt sagt om ham akkurat :lol: Men det har skjedd noe med ham iløpet av sensommeren og høsten. Kanskje han begynner å bli voksen? I dag gikk vi tur sammen med ei supersøt bc tispe på ett og et halvt år og da oppførte jo Eine seg som en rolig og sindig, voksen kar. Han er vel ikke syk? :rofl:

På søndag skal han ta utholdenhetsprøven!

  • Like 1
Skrevet

Vi syklet 2 mil i dag og Eine bestod dermed utholdenhetsprøven :D Sin første tittel ble det også: AD Ringlets Forest. Stas, det :ahappy:

up.jpg?w=640&h=640

Han travet lett av sted og syntes det var stor motivasjon å ha andre hunder foran seg i løypa. Det lover bra for vintersesongen!

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Det er jo kjempebra! :) Gratulerer :)

Tusen takk :D

<3 superhund i krevende vær!

Takk! Ja, vi ble ganske våte og skittne, for å si det sånn ;) Vi hadde gjørme fra topp til tå begge to. Fingrene mine ble ganske kalde, kan man trygt si. Heldigvis var det ei som lånte meg noen hansker, det hjalp!

Eine er av og til med mannen min på jobb. Der liker han å være og han får masse oppmerksomhet fra kollegaene. Han har til og med fått gave fra en av dem! En pose med forskjellige pipeleker. De falt i smak :D

kontorhund.jpg

Han har egen seng, men han foretrekker å ligge i sofaen. Hans faste positur er på rygg med alle fire beina i været :P

  • 3 weeks later...
Skrevet

I sommer fikk vi prøvd oss på litt jakttrening, her kommer noen bilder fra det:

DSC_0004.jpg

Ut å lete...

DSC_0006.jpg

Full fart inn!

DSC_0018.jpg

Synes han kler oransje dummy :P

DSC_0019.jpg

Den stilen...

DSC_0070.jpg

DSC_0105y.jpg

Så ut i skogen og lete

DSC_0111.jpg

Gøy for både hund og eier!

  • Like 2
Skrevet

Fineste Eine :wub:

Håper min lille Ravn blir like fantastisk når han blir stor. Ravn(som du møtte i storgata for rundt 2 uker siden) vil gjerne møtes en dag da, jeg er bare så veldig travel i ukedagene, og Ravn har haltet de siste dagene, bedre nå, men må holdes i ro, så kanskje neste helg:D

Skrevet

Fineste Eine :wub:

Håper min lille Ravn blir like fantastisk når han blir stor. Ravn(som du møtte i storgata for rundt 2 uker siden) vil gjerne møtes en dag da, jeg er bare så veldig travel i ukedagene, og Ravn har haltet de siste dagene, bedre nå, men må holdes i ro, så kanskje neste helg:D

Ja, kosemose mer med søte labradorvalpen :wub: Og NÅ vet jeg endelig hvem som gjemte seg bak dette nicket :lol: Bare ta kontakt på PM når han er haltefri, så finner vi en dag.

Skrevet

Så utrolig fine bilder! Synes Eine snart må klare å lære frøkna mi at vann ikke er ekkelt. :aww:

Tror det er greit for alle parter om de venter med det til neste år :aww:

Skrevet

Ja, kosemose mer med søte labradorvalpen :wub: Og NÅ vet jeg endelig hvem som gjemte seg bak dette nicket :lol: Bare ta kontakt på PM når han er haltefri, så finner vi en dag.

Haha, ja jeg tenkte på det etter at jeg traff deg i byen, at jeg må huske å si ifra neste gang jeg ser deg.

Jeg sender en pm en dag ja:)

Skrevet

Haha, ja jeg tenkte på det etter at jeg traff deg i byen, at jeg må huske å si ifra neste gang jeg ser deg.

Jeg sender en pm en dag ja:)

Blir artig med litt labradorlek!

Han Eine er fin, han! :wub: Gratulerer med UHP!

Takk :D

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

:jump:

Skrevet

Okei, høyde og vekt? prøver å få litt sånn størrelsesperspektiv på han vettu. :D

Har ikke målt ham på lenge, så vet ikke høyden, men den ligger vel tett oppunder 60 cm, vil jeg tro. Også veier han 30 kg.

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Tenkte bare tipse om at Eines onkel er til omplassering. Han er en superhelig hund og jeg hadde tatt ham selv om jeg hadde muligheten. Han heter Tjatte, Ringlets Thunder og er snart fire år. Han er oppdretters egen hund og en skikkelig bra jakthund. Se ringlets.se for mer informasjon og kontaktinformasjon.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...