Gå til innhold
Hundesonen.no

Arwens siste Whippet kull


Kristinh

Recommended Posts

Hei sann igjenn.. tråden min kjeder seg ser jeg og da er det vell på tide med en liten oppdatering og status på Arwen pia vår :icon_redface:

Og så morsomme dere er... med skogen. Men når den dagen kommer og du får en whippet i hus, kommer du ALDRI til å angre det kan jeg garantere :innocent:

Arwen er nå 5uker og 3 dager drektig og denne gangen her har hun også vært "grådig" på guttebesøket :innocent: Mange valper i annmars kan mann vel si, se selv på bildet jeg legger ut av henne og samenligne med den gamle tråden som jeg hadde tildligere av Arwen.

Ellers er hun som før, i toppform og full action om dagene, matlysten er på det dobbelte.

Jeg legger også ut noen bilder av turen vi hadde i påska med voffene våre:) så dere har noe å se på under ventinga.

Kos dere så masse.

Mange gode klemmer Kristin

aaarwen5ukaog2dager.jpg

aaarwen3.jpg

Arwen og Mulan (her er vel Arwen 4 uker drektig)

aapska.jpg

Sune mann

aapske2.jpg

Gjengen

aapske3.jpg

Topaz og Chaplin

aapske6.jpg

Sune mann

aapske7.jpg

aapske8.jpg

Topaz og Chaplin

aapske.jpg

Kajln og hundan

aapske5.jpg

Duncan og Sune

aapske9.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 188
  • Created
  • Siste svar

Gleder meg til whipsebilder :whistle: Hun ser bra stor ut, skal bli gøy å se hvor mye hun har "forsynt seg" av guttebassen :innocent:

Søte dyra! :icon_redface:

Hvorfor har "alle" som har whippet minst to, gjerne flere...? Er det fordi de er så enkle å ha med å gjøre at man like gjerne kan ha flere eller er det andre grunner...? :whistle:

"once you pop, you can't stop"... sånn er det veeeldig ofte med belgere og :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"once you pop, you can't stop"... sånn er det veeeldig ofte med belgere og :innocent:

Haha, sånn det er?? :whistle: Jeg har ikke sett dette fenomenet med belgere (annet enn på nett), alle jeg kjenner med det har bare én. Gjerne en spesiell personlighet på en eller annen måte (ikke nødvendigvis negativt det altså!), men det er nå en annen sak... :icon_redface: Nå har jeg poppa bc flere ganger da og jeg må si at for meg holder det med EN om gangen av den typen, så dette er tydeligvis veldig rasebestemt da...? :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Søte dyra! ;)

Hvorfor har "alle" som har whippet minst to, gjerne flere...? Er det fordi de er så enkle å ha med å gjøre at man like gjerne kan ha flere eller er det andre grunner...? :P

Jeg må innrømme jeg rynker litt på nesen nesten når jeg hører om folk som bare har EN whippet( eller mynde generelt) det blir limksom litt rart, dem hører liksom sammen i flokk :icon_redface:

120920061248hGIvHPexdnZdxUGedh.jpg

Jeg vil tro det er en av grunnene at de er faktisk veldig enkle hunder.... en flokk på 10 whippeter merkes knapt innendørs..

Da ligger dem gjerne og sover i hauger.. De er meget omgjenglige og trivlige hunder,som stortrives når dem er flere.. som sovekompis inne og leke/løpekompis ute :)

Kristinh: Doffen hilser så mye til bror! flotte bilder av whippeter i det fri! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg må innrømme jeg rynker litt på nesen nesten når jeg hører om folk som bare har EN whippet( eller mynde generelt) det blir limksom litt rart, dem hører liksom sammen i flokk :P

Jeg vil tro det er en av grunnene at de er faktisk veldig enkle hunder.... en flokk på 10 whippeter merkes knapt innendørs..

Da ligger dem gjerne og sover i hauger.. De er meget omgjenglige og trivlige hunder,som stortrives når dem er flere.. som sovekompis inne og leke/løpekompis ute :)

Er de mer avhengige av å ha en flokk rundt seg enn andre raser? Hørtes veldig koselig ut med hunder som ligger og sover i hauger.... :) Blir det aldri slåssing i en stor flokk med whippeter? Jeg synes de er søte, men kjenner liksom ingen personlig (så sorry teite spørsmål asså! ;) ) og de jeg har møtt har vært sånn "Tittei! Jepp, nå har vi hilst og det var greit. Sånn, nå kan jeg stå/ligge her og du kan sitte litt der borte og beundre meg"... :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmmm må jo være 20+ der inne ... hvis man sammenligner med forrige kull ved 6 uker drektig. :-)

diva6uker.jpg

Ja dette er datter av Arwen og hun har da 4 valper i magen sin.. så det blir mange ser du på Arwen,, Jeg syns hun vokser fra time til time. Så dette skal bli utrolig spennnende og se hva som kommer og hvordan hun vil se ut på slutten av dette svangerskapet.

Jeg må innrømme jeg rynker litt på nesen nesten når jeg hører om folk som bare har EN whippet( eller mynde generelt) det blir limksom litt rart, dem hører liksom sammen i flokk :P

120920061248hGIvHPexdnZdxUGedh.jpg

Jeg vil tro det er en av grunnene at de er faktisk veldig enkle hunder.... en flokk på 10 whippeter merkes knapt innendørs..

Da ligger dem gjerne og sover i hauger.. De er meget omgjenglige og trivlige hunder,som stortrives når dem er flere.. som sovekompis inne og leke/løpekompis ute :whistle:

Kristinh: Doffen hilser så mye til bror! flotte bilder av whippeter i det fri! :)

Fiiiiiiiiiiiiine Doffen gutten:) ja akkruat sånn er whippeten,, de liker å ligge sånn i klynge og steller hverandre. Jeg har selv 7 stk. whippets 2 tisper og 5 hannhunder. De er roligheten selv innendørs og eksplosive utendørs.Må også fortelle at for øyeblikket passer jeg Felix for Tonje og jeg må si at de er helt fantastiske og åpne på å slippe inn en helt ny hannhund inn i flokken uten noen form for problem. Han koser seg med de andre whippsene her og mine koser seg med en en ny lekekamerat i flokken, morro å bare sitte å studere hvor godt kroppsspråk de har til hverandre og hvor godt de leser hverandre.

Er de mer avhengige av å ha en flokk rundt seg enn andre raser? Hørtes veldig koselig ut med hunder som ligger og sover i hauger.... :aww: Blir det aldri slåssing i en stor flokk med whippeter? Jeg synes de er søte, men kjenner liksom ingen personlig (så sorry teite spørsmål asså! :blink: ) og de jeg har møtt har vært sånn "Tittei! Jepp, nå har vi hilst og det var greit. Sånn, nå kan jeg stå/ligge her og du kan sitte litt der borte og beundre meg"... :lol:

Veldig sjelden at det blir slossing i en stor flokk whippser,,, de er veldig omgjengelige og åpen for veldig mye må jeg si. Jeg har jo hannhunder fra 2 år og opp til 9 år her i heimen og det er altså ikke no krøll hær i gården. De kan jo så klart være uenige noen ganger, men aldri sånn at de begynner å sloss. Men de varsler ja, om det er noe de ikke syns så veldig om og da får de rydde opp seg i mellom og da går det veldig fort over også. Jeg blander meg sjeldent inn der hvor jeg ser at det er riktig av den ene hunden å reagere, men hadde det blitt slossing utav dette hadde jeg klart blandet meg inn. Men heldigvis slipper jeg det i og med at de leser hverandre utrolig godt. Dette har vell litt om hva jeg gjør med valpene før jeg levere de og det er at de blir sosialisert med alle hundene her hjemme og må lære seg det å leve i flokk og med eldre hunder.

Men det er noe med denne knoppskytingen og mange sier at det faktisk er enklere med to enn en, og det må jeg faktisk si meg veldig enig i. Grunnen, er vel for at da har de selskap i hverandre og en god løpekompis, en å spise maten sin sammen med, for de er litt sånn selskap spisere. Ja rett og slett en veldig flott rase som bare formerer seg:)Jeg kommer alltid til å ha minimum to whippser i heimen.

Ha en fin,fin kveld

Klem

Kristin

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk ja hun er kjempe søt Arwen pia..

Her kommer ukens bilde av Arwen som er 6 uker drektig:) Ja som dere ser er hun ikke mindre siden sist gang. Så hær kan mann vel forvente det samme antallet som forrige gang.

Bare se selv;)

Jeg har også ordnet en stamtavle med bilder slik at dere kan se bilder av foreldre, oldeforeldre,tippoldeforeldre.. ja hele 9 generasjoner bakover på stamtavla.

aaarwen.jpg

Bare trykk på linken under for å se stamtavlen:

thewhippetarchives.net/testmating.php?dam=2027&sire=51847

God helg alle sammen og kos dere med vakkre whippets. :icon_confused:

Klem

Kristin

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det deg dette er bilde av? http://www.courtborne.com/Courtborn2.jpg-for-web-large.jpg Utrooolig stilig!

Nei desverre dette er ikke meg,, jeg er nok litt rundere i kantene;)

Men det er våre hunder ja,, de var med på et foto oppdrag til en som skulle levere en oppgave for skolen han gikk på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei desverre dette er ikke meg,, jeg er nok litt rundere i kantene;)

Men det er våre hunder ja,, de var med på et foto oppdrag til en som skulle levere en oppgave for skolen han gikk på.

Okei. Var veldig stilige bilder! Blir spennende å følge med på et whippet kull. Er en rase jeg kjenner lite.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei

I morgen er Arwen 8 uker drektig og hær går tiden så fort syns jeg.. har ikke rukket å lagt inn så mange bilder ennå. Men skal ta et nytt bilde av henne i morgen. Hun er kjempe stor, så det skal bli spennende å se hva som kommer av små nurk. Ellers er hun i kjempe form og er med på alle turer og løper også noen runder på jorde når hun er løs.

Skal se om jeg får til å oppdatere hær i morgen også.

Ha en strålende natt

Klem

Kristin

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...