Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ey! Øvelse gjør mester?

Koste meg med denne. Ser jeg har feilet noen steder, men nå gidder jeg ikke mer :P

tinka5.jpg

Denne var jo helt fantastidk Ia!

  • Svar 1.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!!  Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igje

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å t

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh Referansebilde fra vom og hundemat:

Posted Images

Skrevet

Ser du, var ikke så skummelt å gå fra Paint allikevel! :D

Tenk det - du hadde rett! Takk skal du ha :D

Portrett nummer to - Amira:

amigaportrett1.jpg

Allerede eksisterende paint-tegning, som jeg la til litt flere farger og tegna litt mer på. Gjør under, gitt! :ahappy:

(Høres litt enklere ut enn det var, men :lol: )

  • Like 7
Skrevet

Tenk det - du hadde rett! Takk skal du ha :D

Portrett nummer to - Amira:

amigaportrett1.jpg

Allerede eksisterende paint-tegning, som jeg la til litt flere farger og tegna litt mer på. Gjør under, gitt! :ahappy:

(Høres litt enklere ut enn det var, men :lol: )

er jo kjempeflott! :o du har et hav av bilder av amiga på facebook om du vil prøve på funky pels :lol:

Skrevet

er jo kjempeflott! :o du har et hav av bilder av amiga på facebook om du vil prøve på funky pels :lol:

Takk du! :D

Haha, den pelsen har jeg prøvd meg på før, du! Tror jeg venter litt med den, jeg :P

Skrevet

Ååå Ia så duktig du har blivit :D blev ju sååå fint då!

Tuusen takk! :D

angusportrett3.jpg

JEG HATER GRESS!

Natta :ahappy:

EDIT:

Kanskje dette fungerte bedre?

angusportrett4.jpg

EDIT 2:

SISTE SPAM for i dag. Jeg lover. Fikk litt dilla...

ozzy1.jpg

*ta over tråden* :P

  • Like 3
Skrevet

Fy søren så flink du har blitt IA! Amira-bildet var helt fantastisk :D Og se på den flotte hunden a gitt! Det var etter et år i Pasvik det bildet ble tatt - hun fikk en god del pels det året!

Skrevet

Ååå, såå fin den siste hunden var! Skikkelig kjekkas! :wub: :wub:

Du er kjempeflin Ia. :D

Hihi, kjekk kar det der, ja! Takk :)

Fy søren så flink du har blitt IA! Amira-bildet var helt fantastisk :D Og se på den flotte hunden a gitt! Det var etter et år i Pasvik det bildet ble tatt - hun fikk en god del pels det året!

Takk du! Skal ikke klage på "modellen", nei :)

IA, herregud du er alt for flink :P har du tegnebrett eller fortsatt med mus? :o

Iiip, takk! :D Fortsatt mus - er stolt over å ha våget meg videre fra Paint, jo, hva forventer du? :)

Fine! Men hvordan gjør du det, legger du bare oppå og så smudger fargene direkte fra bildet?

Takk!

Neida. Jeg tegner "strekene" i paint (prøver å tegne det meste på frihånd for øvelse, men jeg jukser på vanskelige områder), også henter jeg farger og tegner og smudger litt der det trengs. Sånn cirka, improviserer en del enda. Regner med å få litt system etter hvert.

EDIT:

Også gjør jeg en del detaljer i paint. Klarer ikke å gi helt slipp :lol:

Se på den kjekke belgergutten der a :wub: Tusen takk ia, det ble nydelig :D

Fin gutt, ja! Bare hyggelig og tusen takk :D

Skrevet

Altså, det skal jeg gjerne gjøre, så snart jeg begynner å gjøre det samme på hvert bilde! :lol:

Tusen takk for gode ord, IW! :)

Her er mitt siste. Amiga:

206042_10150884852063267_1510162397_n.jpg

EDIT:

Menneske! Også kjent som en av mine nærmeste venninner.

601150_10150885184208267_2139473921_n.jpg

  • Like 9
Skrevet

Fyttirakkern Ia.

TAKK :jump:

Jeg har tegnet så sykt mye de siste dagene! Er ikke alt jeg fullfører, da, for ikke å snakke om blir fornøyd med. Men noen ting har jeg da fått til. Jeg som var livredd photoshop!

Skrevet

Wow herregud, dere er bare så ufattelig flinke! :hyper:

Skal prøve å ikke bli helt demotivert her :sweat:

Uansett, hva kan jeg ta for denne? Var ei som spurte om jeg kunne tegne hunden hennes, som skreiv til meg via nettet. Så jeg sa ja. Husker ikke hvor lang tid jeg har brukt, for har tegnet litt her og litt der når jeg har hatt tid.

De jeg tegnet med penn fikk jeg jo 250 for, og de var jo veldig kjapt tegnet, eller, ble ferdig på en kveld, brukte vel 1-2 timer på de. Så jeg sa at blyanttegning ville koste litt mer da jeg bruker mye mer tid på det. Denne blekner jo i forhold til det dere har her, men likevel. Jeg vet ikke hva mer jeg kan gjøre med den.

Dumme var at jeg lagde den litt liten. Fra pannen like over øyet til der halsen ender er det vel ca 12 cm...

21o1vdy.jpg

Ellers har jeg begynt på en ny nå. Prøver meg på svart hund for første gang, ikke helt lett med sånn glans i pelsen. Noen tips? Hvilke type blyanter(hard/mykhet), og eventuelle andre redskaper?

  • Like 3
Skrevet

VELDIG bra IA! Helt utrolig bra! Liker veeeldig at det ser mykt ut som IW sier. Veldig maleriaktig. Pent! :D Du må bare prøve deg på Mana også altså! :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg har et spørsmål til dere som gjør tegneoppdrag med penger: Har dere opprettet et firma for å kunne gjøre betalingene?

Har styra lenge med dette tegneoppdraget fra et annet firma, dvs tegningen er ferdig for godt 2 måneder siden, men utsettelsen med betalingen sliter vi litt med. De mener jeg må opprette et firma for å kunne ta betalingen (er på noen tusenlapper), mens jeg ikke helt ser på meg så seriøs at jeg faktisk gidder å lage et "firma" ut av det...?? :P

Skrevet

Er vel bare å sjekke opp grensa som er for hvor mye man kan ta imot for en enkelt jobb, men det er kanskje bare fra privatperson til privatperson?

Skrevet

VELDIG bra IA! Helt utrolig bra! Liker veeeldig at det ser mykt ut som IW sier. Veldig maleriaktig. Pent! :D Du må bare prøve deg på Mana også altså! :D

Tusen, tusen takk! :D

Nå har jeg endelig tegnebrett jeg kan bruke, så nå er jeg jo supergira. Skal ikke se bort ifra at vakre Mana blir brukt som modell, nei :ahappy:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...