Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!!  Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igje

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å t

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh Referansebilde fra vom og hundemat:

Posted Images

Skrevet

Ikke som jeg vet :/ Kanskje vi bør legge litt press på, det er jo tross alt flere som faktisk har overført penger osv ;) jeg syns ideen min om at tegningen kan overrekkes til noen på utstilling, og deretter transporteres til noen som bor i nærheten (kanskje to eller tre ledd) var ganske bra, eller er det noen som klarer å tenke på noe mer praktisk?

Skrevet

Ikke som jeg vet :/ Kanskje vi bør legge litt press på, det er jo tross alt flere som faktisk har overført penger osv ;) jeg syns ideen min om at tegningen kan overrekkes til noen på utstilling, og deretter transporteres til noen som bor i nærheten (kanskje to eller tre ledd) var ganske bra, eller er det noen som klarer å tenke på noe mer praktisk?

Jeg både farter rundt på utstilling og bor ikke altfor langt fra Carina, så om jeg kan hjelpe på noe vis gjør jeg gjerne det.

  • Like 1
Skrevet

Øvelse gjør mester? :P Jeg har forsøkt meg på papegøye... vanskelig med fjær/vinger!

Junior.jpg

Ellers, jeg gjorde en tegning for en kompis av ilderen hans Addie. Han er for tiden i Afrika og rett før han dro så ble ilderen hans diagnosert med alvorlig kreft, så tenkte det kanskje ville være en trivelig gave når han får mulighet til å se den der nede. :)

Addie.jpg

  • Like 3
Skrevet

Fine!

Og ja, fjær kan brenne. Kjipe fjær. (Sitter med det selv, akkurat nå.)

Tror jeg gir opp og går tilbake til å tegne hester, jeg. :sweat:

Skrevet

(Og sånn, siden jeg alltid er optimistisk, er vel ingen som er veldig flinke til å tegne Pondus eller noe? Hadde jo vært drømmegave til mannen med et morsomt Pondus-bilde der Monti var med :lol:)

Stefaren min kjenner Pondus-mannen, så i år fikk brødrene mine hver sin pondus-bok med egen tegning til dem på den første blanke siden, hvor det også stod "Til Andreas/Bjørn" :ahappy: Totalt OT, men det er så utrolig kult syns jeg!

  • Like 1
Skrevet

Stefaren min kjenner Pondus-mannen, så i år fikk brødrene mine hver sin pondus-bok med egen tegning til dem på den første blanke siden, hvor det også stod "Til Andreas/Bjørn" :ahappy: Totalt OT, men det er så utrolig kult syns jeg!

:o Så heldige! Mannen min hadde dødd for noe sånt. Han har ALLE bladene som er kommet ut plus masse spesialgreier og sånn, verdt mange tusen kroner. :lol:

Skrevet

Takk! Det tar jo hundre år, og jeg har lyst til å gi opp hver tegning på et visst punkt :P men det er bare å komme seg over den kneika der alt ser rart ut så blir det bra!

Liker ilderen, syns det var en fin ide!

Skrevet

Jeg har begynt på et nytt bilde. Det var godt å komme igang igjen :) Så jeg har planer om å gjøre ferdig dette idag. Her ser dere også litt om hvordan jeg tegner. Har ofte et lite utsnitt fra bilde ved siden av mens jeg tegner slik at jeg ser detaljene.

denali.jpg

Har også kommet litt lenger på Jared Leto, men mye gjenstår :P

jared-2.jpg

  • Like 7
Skrevet

Ikke som jeg vet :/ Kanskje vi bør legge litt press på, det er jo tross alt flere som faktisk har overført penger osv ;) jeg syns ideen min om at tegningen kan overrekkes til noen på utstilling, og deretter transporteres til noen som bor i nærheten (kanskje to eller tre ledd) var ganske bra, eller er det noen som klarer å tenke på noe mer praktisk?

Enig! Det er kjipt å ha overført penger for noe som aldri har kommet frem til personen som skulle få det. Og det er nok en lur ide at det kan gå gjennom flere folk. Sonen er jo flink og hjelper til :ahappy:

Skrevet

Jared Leto med bokstaver var kul!

Jeg har sendt melding til Veronica O angående bildene til Carina, men jeg ser at hun ikke har vært innlogget på forumet på en liten stund også (22. januar). La igjen melding i gjesteboka hennes om å titte innom her om hun har mulighet.

Holder på med Monti til soelvd her inne, her er en liten progresjonsbit. Jeg har lagt de første bunnlagene med grove farger samt brukt litt smudge, nå skal jeg gjøre børsten litt mindre og begynne med litt mer detaljer på topp av dette. Kroppen er ikke halvferdig engang, hehe..

Urk, ser at imageshack har redusert fargekvaliteten veldig, men men...

mwip1.jpg

Skrevet

Noen som har lyst til å prøve seg på logo/banner til meg? Jeg er elendig på det her, men vil jo at det skal se bra ut i sin rarhet.

Kom over dette bilder og syns det var DRITT kult. Men kunne da tenkt meg i helbrun

405706_3298044898570_1491309801_33241572_1677755003_n.jpg

RTL har laget ett kult forslag til meg

logotest.jpg

Vil gjerne ha de litt rasetypiske trekkene med ører o.l. og legger derfor med ett bilde av terrorist tryne :lol:

374194_10150920117810072_834435071_21661028_578794118_n.jpg

250215_10150632722295072_834435071_19032546_3070790_n.jpg

2267_129445965071_834435071_5876904_7134_n.jpg

29410_10150179911780072_834435071_12346035_3404455_n.jpg

Skrevet

Jeanette: Jeg ler enda av den logoen RTL laget :D

Har fått melding tilbake fra Veronica, hun snakker direkte med Carina så de kommer til å avtale å treffes senere når Carina føler seg klar for det.

  • Like 1
Skrevet

Ååh, jeg må bare få lov til å skryte av Janson er inne som har tegnet Tia for meg (for hånd)! :wub:

Her er den enda ikke helt ferdig:

25857_408027796302_530141302_5565960_4417492_n.jpg

Jeg er så imponert at jeg sliter med å finne ord! Går dette i det hele tatt an?! :w00t: Steike!!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...