Gå til innhold
Hundesonen.no

Åh, jeg ønsker meg....!


Poter

Recommended Posts

hehe...Morsom tråd... :cry:

Mine ønsker er (som faktisk er rimelig realistiske da)

- At Ailo blir fort frisk og får tilbake pelsen ved øret

- En flott boxergutt, helst rød og hvit :wub:

- Eget hus på landet med stor hage til hundene

- Ny bil med større plass til hundebur osv...

- Fast jobb i barnehagen

Mine andre ønsker (ikke fult så realistiske)

- Masse, masse penger

- Null gjeld resten av livet

- Starte oppdrette

Og helt sikkert masse mer som jeg ikke kommer på i farta! :lol:

Skulle dere ikke ha en bullterrier :S?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 185
  • Created
  • Siste svar
Skulle dere ikke ha en bullterrier :S?

Jo, det var planen...men etter å ha prata med litt flere oppdrettere osv fant vi ut at det ikke var noe for oss likevel...og før vi kjøpte Ailo sto valget mellom boxer og staff...så siden det ble staff sist, driver vi å titter på boxer nå... :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ønsker meg at Casper skal bli pappa engang, og at det finnes en valp der som er prikk lik :cry: (enhver hundeeiers drøm kanskje)

Ingen regler uten unntak, jeg vil helst ikke ha en valp som er prikk lik Ella :wub: Hehe, det er grenser for hvor mange grå hår jeg skal få før jeg fyller 25! Nei, neste hund blir en med gjenstandsinteresse og uten så mye sykdom. Særheten er jo bare gøy, men en litt mer stabil hund hadde ikke vært å forrakte :lol: Når det er sakt så har jeg verdens mest fantastiske hund! :) Men har ikke noe behov for en kopi som neste hund..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ønsker meg også et hus i skogen med egen skog og agilitybane. Og bor man litt utenfor alfarvei så må man jo også ha en skikkelig 4hjulstrekker. Nok penger til å realisere noen av sine drømmer er ikke å forakte. Og denne mannen alle er ute etter er hjertelig velkommen hos meg og!

Jeg drømmer også om å få en grei jobb på et sted hvor jeg kan trives,og at jeg får gode kollegaer som jeg trives sammen med(da er liksom det meste gjort altså).

På hundefronten:

- En hund som kan gå løs overalt(fordi den er så god på kontakt og innkalling :wub: ) og som er trivelig med alt og alle og som jeg kan bruke til det meste(hvilken rase er dette da mon tro..?)

-Jeg ønsker meg også en faraohund,en saluki og en greyhound.

-også ønsker jeg at de to guttene jeg har nå blir gamle og til slutt sovner fredelig inn under teppet i sofaen hjemme uten at veterinæren trenger å "hjelpe til".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ønsker meg en cifra mudi.

IMG_2712.jpg

Bilde hentet fra Kennel Kilvan :D

Så fin :D

* At Ella skal være såpass frisk at vi kan konkurrere aktivt i lp. Og så klart gjøre det kjempebra!

Åh visste ikke at hun var syk :P

Da håper jeg det samme ;)

Jeg ønsker meg å få beholde hesten min til han blir gammel og grå!

Også ønsker jeg å komme langt med Ellie.

Også ønsker jeg å kunne leve av drømmejobben (som jeg har nå)!

Også øsnker jeg meg et lite hus ved havet eller vannet der jeg bor med Øivind, med akkurat nok beite og skog rundt til at det er nok til Bestas og en hest til.

+ god tumleplass til welshene, berner'n, hoffen, kortiscollien, og beardisen vår :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

OOH morro :lol: ønsker meg mye jeg ;)

Først og fremst ønsker jeg meg et småbruk, de skal ligge idyllisk ved skogen, gjerne ved et vann rett i nærheten :) sånn at jeg kan ha båten min der. seff med en stor inngjerdet hage til hunde jeg skal ha :D

Så må jeg ha ridehus, fin stall og gjerne feltrittbane.

Så håper jeg at det blir flere GD på meg, jeg veit allerede at de blir en blå han til neste sommer:)

men når alt er stabilt innen samliv og firma kunne jeg gjerne tenke meg fler :D:) kanksje en halequin eller enda en blå, det gjenstår å se.

Mulig starte oppdrett hvis jeg finner det interesant og har ei god tispe.

Så vil jeg ha èn bil til jobb, èn hundebil og èn penbil til vanlig bruk :P nei ikke storforlangende her:P

har en traver, men drømmen må vel være å få en som er knallgod som gruser alt og alle ;)

må nesten ha en snill god spranghest også, med godt hode.

Ja de som kan bli virkelig er vel:

småbruk med inngjerdet hage er jo grei=)

flere GD'er

oppdrett om man har tid,råd og interresse=)

sånn nok drømming for i dag :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gøy tråd!

De urealistiske drømmene

- Bil og lappen NÅ! Så jeg slipper å sitte ute i pøs regn med hunden min på agility og drømme meg bort ved å se på alle de andre sine åpne bagasjerom.. :D

- Penger og lov til å reise rundt å konkurrere mye :D

- Et hus ved sjøen og skogen, med en nydelig sandstrand og en ute ridebane. Huset skulle ligge likeved en stall, så jeg kunne gå å ri der når det var dritt vær. Jeg skulle hatt en stor, kraftig, men ikke for kraftig, spranghest (helst skimmel/hvit) som hoppet minst 1,30! ;)

- Tid til alt dette og og i tillegg venner og familie :P

- Denne mannen dere snakker om :)

De realistiske drømmene

- En nydelig Sheltie etter Villa og Stitch, om han blir Villa's utkårede.

Melsjøhøgda's Vision Of Trust & Lundecock's Latest News

Villa-winter09.png

3969099565_405aaedf61.jpg

eller av denne nydelig blå hannen her :lol:

CAN CH GrandGables Just Singin' Deja Blues

Link til bildet her!

Som skal gjøre det stort innen Utstilling og Agility, og utenom litt Lydighet.

- En sun og frisk Aussie med god gemytt, artig vesen med bra fart og arbeidslyst som skal gjøre stor suksess på Utstilling og i Agility, og uten om ha en liten kariere som IPO og Lydighetshund. (Muligens også en Kelpie etter samme beskrivelse)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ønsker meg en frisk, stabil og trivelig Schäfer -helst hannhund- som kan bli med meg på laaange rideturer, trenes for morro skyld og være bestevenn i mange, mange år. Det burde ikke være helt uoppnåelig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

- En sun og frisk Aussie med god gemytt, artig vesen med bra fart og arbeidslyst som skal gjøre stor suksess på Utstilling og i Agility, og uten om ha en liten kariere som IPO og Lydighetshund. (Muligens også en Kelpie etter samme beskrivelse)

Skal du ha en IPO-hund ville jeg satset på noe litt annet enn en kelpie eller aussie :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*klippe litt*

- En sun og frisk Aussie med god gemytt, artig vesen med bra fart og arbeidslyst som skal gjøre stor suksess på Utstilling og i Agility, og uten om ha en liten kariere som IPO og Lydighetshund. (Muligens også en Kelpie etter samme beskrivelse)

Skal du ha en IPO-hund ville jeg satset på noe litt annet enn en kelpie eller aussie :sint_01:

Jeg er enig med labbis, selv om min aussiegutt trodde han hadde dødd og var kommet til himmelen i helga som var da han fikk være ei hel helg på treningssamling i ipo med hovedvekt på C arbeid :icon_cry: Det er noe med belastningene de skal tåle som en del gjeterhunder (som ikke er "tjenestehundraser") ikke gjør, og heller ikke er avlet til.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er enig med labbis, selv om min aussiegutt trodde han hadde dødd og var kommet til himmelen i helga som var da han fikk være ei hel helg på treningssamling i ipo med hovedvekt på C arbeid :icon_cry: Det er noe med belastningene de skal tåle som en del gjeterhunder (som ikke er "tjenestehundraser") ikke gjør, og heller ikke er avlet til.

Ja, og det er en god del andre egenskaper en god ipo-hund trenger. Ikke bare at den liker å leke liksom :sint_01:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...