Gå til innhold
Hundesonen.no

blandinger


Linda=D

Recommended Posts

  • Svar 105
  • Created
  • Siste svar
Oi, Nero var flott! Er det den neste labradoodelen vi ser her? ;-)

Han har ikke labra eller doodle i seg. :) Det var weimaraner, setter, riesen og et par til som jeg ikke husker. Måtte omplassere han, og så vidt jeg vet lever han i beste velgående hos en familie i nord et eller annet sted. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest LeenaM

Tanta mi sin hund. Hun heter Gulli og er 7-8 mnd. 50% gordon setter, 25% kelpie og 25% border collie. Har ingen bra bilder av hele hun, men jeg legger inn noen av dem, men ingen av disse bildene er spesielt bra.

15mep03.jpg

2uzxe1t.jpg

16ljjir.jpg

Gulli og Eira

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lisa, blandingshunden til bestemoren min. Hun var visstnok blanding av rottweiler og schäfer, men jeg tror kanskje det var noen flere raser blandet inn også. Da hun var valp ble hun plassert på FOD-gården etter at hennes narkomane eiere ble arrestert, så opphavet hennes er usikkert.

Diversebilder022.jpg

På bildet er hun ca. 14 år gammel. Jeg har dessverre ingen andre bilder på denne PCen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Wow! Skummelt lik min Twinki som visstnok skal være blanding av eng.setter/labrador/golden/bc. Fikk henne da hun var 10 måneder og nå er hun 4.

%7Boption%7Dhttp://i48.photobucket.com/albums/f219/Baafsa/DSC_0045-2.jpg[/img
%7Boption%7Dhttp://i48.photobucket.com/albums/f219/Baafsa/DSC_0060.jpg[/img


Hah, jaggu! Nero har skikkelig bart da, men det syns ikke så godt på bildene, ser jeg.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er motstander av blandingshunder, mrk da blandingshunder som ales frem bevisst!

Så vidt jeg har forstått er Turbo en hund som ikke er avlet frem som en labrador/puddel blanding osv, men er en "uheldig blanding". Men det skal nå sies, at denne hunden er utrolig flott. Her ser man muskler, man ser kropp, man ser veldig mye hund i denne kroppen. Og det er vel også enese hunden jeg kommer til å si at jeg synes er vakker selv om det er en blandingshund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Turbo må ha det nydeligste valpetrynet jeg har sett tror jeg :ahappy: Kjempefin!

Takk, synes ikke det er så rart at jeg ikke klare å reise fra han nei :)

Jeg er motstander av blandingshunder, mrk da blandingshunder som ales frem bevisst!

Så vidt jeg har forstått er Turbo en hund som ikke er avlet frem som en labrador/puddel blanding osv, men er en "uheldig blanding". Men det skal nå sies, at denne hunden er utrolig flott. Her ser man muskler, man ser kropp, man ser veldig mye hund i denne kroppen. Og det er vel også enese hunden jeg kommer til å si at jeg synes er vakker selv om det er en blandingshund.

Det var veldig hyggelig å høre :) Jeg skal ærlig si at jeg ikke er for blandingshunder, skulle jo aldri ha blandingshund selv, skulle ha hund til utstilling jeg :) Men så fikk jeg Turbo av broren min og klarte jo ikke si nei! Men har aldri angret for han ble jo ganske så fin både i gemyttet og utseende - til slutt. Men det ikke er en blanding jeg skal ha igjen, verken denne blandingen eller andre blandinger, jeg mener det er alt for risky og drive å blande raser.. Men dette blir O.T.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ca 2 år

turbo.jpg

Hunden min Turbo, blanding av boxer/rottweiler :ahappy:

Han er en aldeles flott hund! Har fått veldig mye av kroppen til boxeren. Syns han er et godt eksempel på hvorfor jeg elsker boxeren. Se på kombinasjonen mellom muskler og eleganse da. Den er det ikke mange raser som har.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blanding av whippet og papillon! Vet ikke helt hvor gammel han var her - et par-tre år kanskje?

blanding.jpg

Den blandingen tror jeg ikke jeg hadde gjettet. Første gang jeg har sett whippet x papillon.

*klipp*

Hunden min Turbo, blanding av boxer/rottweiler :)

Han er så skjønn :ahappy:

Vilmund er en 4-5 år gammel blandingshund.

DSC00099.jpg

Hva er han blanding av?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja synes han har fått det beste fra begge raser.Rottiser synes jeg ofte blir for "tønnete", litt for breie og bamsete hode, mens boxere har for kort snute etter min smak, og litt for dyp brystkasse. Vet at de skal være sånn altså, bare min smak dette, jeg sier ikke noe om at avlen er feil (Nå høres det ut som om at jeg ikke liker noen av rasene, men det gjør jeg absolutt, begge er vakre på sin måte) Han er virkelig en veldig fin balansegang, og det er sjeldent blandinger er så velproposjonerte, de fleste jeg har sett har for lite hode i forhold til kroppen. Hadde det vært en rase som het boxweiler, ja da kunne jeg godt vurdert den altså, vist den så ut som Turbo :ahappy:

Vet du hvordan de andre i kullet ble, var det variasjoner hit og dit, noen mer rottis, andre boxer? Har du bilder?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...