Gå til innhold
Hundesonen.no

Positive ting om deg selv!


HildeM

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en tid slitt med litt dårlig selvtillit, og noe jeg synes hjelper er å rett og slett lage en liste over positive ting ved meg selv.

Ikke vær redd for å ta i litt, det er lov til å være god i noe! Velg deg ut minst fem punkt, gjerne flere!

Og husk: Det er juks å spørre en venn!

---

Her er mine:

* Jeg er flink på skolen

* Jeg er fornøyd med kroppen min

* Jeg er flink med hjemmesider

* Jeg følger mine egne meninger, og gjør ikke det "alle andre gjør", men respekterer andre i den grad de fortjener det.

* Jeg har ikke så dårlig selvtillit lenger.

Men nå må dere komme med deres lister, for jeg vil ikke stå her helt alene! :)

Skrevet

Hmmm here I go er jo skammelig hvor vanskelig dette skal være:

Eg er flink på skolen

Eg er flink til å holde på hemmeligheter

Eg er tøff (type tåler mye og liker å utfordre emg selv)

Eg tar den utdanningen eg vil

Eg er flink til å vise vennene mine at eg setter pris på dem

puh det var ganske vanskelig det ja. Jajaj øvelse gjer mester

Skrevet

Hm, vanskelig, men jeg prøver:

* Jeg er flink til å håndtere Luna (i forskjell til søskenene mine)

* Jeg er flink til å tåle en støyt

* Jeg er flink til å holde på hemmeligheter

* Jeg er flink til å passe dyrene mine

* jeg er flink til å skrive fortellinger (det var vanskelig å innrømme :) )

EDIT: Byttet den ene. :D

Skrevet

Hmm...Dette blir ikke lett.... :)

*Jeg er flink til å holde det pent hjemme

*Jeg er til å stole på

*Jeg er empatisk, omsorgsfull og en god lytter

*Jeg er tøff, tåler en støyt og er ikke redd for å ta i et tak

*Jeg er god til å snakke for meg

Skrevet

  1. Er meget god i senga
  2. Er meg selv på godt og vondt
  3. 100% å stole på
  4. Er veldig hjelpsom (nesten så det det slår over til negativt ^^) (endel områder er jeg dog dårlig)
  5. Gjør jeg feil, så er jeg flink til å si unnskyld og lære av feilen.
  6. Flink til å gi skryt når det er på sin plass. (mye å gå på ennå, men ...)

Skrevet

- Jeg tar ting veldig fort, og husker dem for alltid. Nesten.

- Jeg er flink til å lese, tolke og få raskt oversikten over situasjoner (dette henger jo fint sammen med mitt enorme behov for nettopp det å ha kontroll over ting og tang, men her skulle man bare skrive positive ting, ja).

- Jeg er flink til å drøfte og analysere, og å se sammenhenger.

- Jeg er flink på skolen (men alt for dårlig til å være fornøyd med det jeg presterer).

- Jeg er flink til å forstå hva andre mener, og til å sette meg inn i deres situasjon.

- Jeg er flink til å tørre og si ifra.

Skrevet

  • Jeg er flink til å dele senga med bikkjene. (Sover godt med 90cm bred seng og to bikkjer i tillegg til meg selv)
  • Er lite fordommsfull. (Særlig mot de jeg er enige med)
  • Er sprekere enn de fleste unge på jobben (Ikke si noe fordomsfullt om overvekt, kosthold og aktivitet nå)
  • Er glad i å lese god litteratur
  • Er flink i faget mitt
  • Har et stort hjerte for de som måtte ha bruk for det.
  • Er lite forfengelig (kanskje litt for lite)

Jeg hadde veldig lyst til å si at jeg er god i senga, bare fordi det ikke er forbeholdt menn. Men så lurer jeg litt på hvordan man kan vite det sånn egentlig. Sånt juger man jo om når man blir spurt, ja dere vet hva jeg mener. Dere over 16 og kanskje enda litt eldre, da. Dessuten bør man vel være praktiserende for å påstå noe sånt. Skriver jeg "var god i senga" høres jeg jo dau ut og det er jeg jo ikke. Ikke helt, iallfall. :)

Skrevet
Jeg hadde veldig lyst til å si at jeg er god i senga, bare fordi det ikke er forbeholdt menn. Men så lurer jeg litt på hvordan man kan vite det sånn egentlig.

Ved hva man mener selv og stemmer dette med tilbakemeldinger(man stoler på), så vet man det jo. Det er mange damer/kvinner som er gode og selvfølgelig er ikke det forbeholdt menn å si det. Vi menn ser det kanskje på som stadfesting av fakta og kvinner som skryt(?) og/eller for privat å si noe om kanskje? Synd i så fall, men det får være opp til hver enkelt.

Skrevet

hmm skal vi se om vi kommer på noe :)

-jeg er flink til å lytte.

-jeg er flink med dyr

-jeg er flink til å hjelpe andre (noen ganger litt for mye)

-jeg er flink til å være tolmodig, mer med dyr enn med folk, men forstatt en laaaang lunte:)

.jeg er flink økonomisk

måtte tenke en stund nå for å komme på 5 ting, lettere med 3:P

Skrevet

Det syns jeg også og det å starte ett slikt emne er jo også bare å applaudere, for vi?(jeg) er nok litt for flinke til å kritisere og henge oss opp i negative ting. Det er vel kanskje derfor vi?(jeg) langt lettere har fått en lang liste på negative ting om oss?(meg) enn positive - selv om jeg dog har flere en 6 ting å si positivt om meg selv (skrev en for mye i innlegg ^^)

edit: først nå så jeg du skrev "gjerne flere" .... ser ikke skogen for bare trær jeg ^^

Skrevet

Hilde: Hva med "Flink til bilderedigering og pålitelig?

Mine... kremt...

*God til å lytte

*God mor/ omsorgsfull

*God rytter

*God handler

*Lett å snakke med

*Flink til å finne positive ting i det meste

Skrevet

Tja..

- jeg er flink til å skrive (når jeg bare vil...)

- jeg er veldig omsorgsfull

- jeg har ikke så lett for å åpne meg, men når jeg slipper noen inn, så kommer de aldri ut igjen, altså holder jeg på venner på godt og vont.

- jeg er flink til å fortelle folk jeg er glad i at jeg bryr meg om dem, og viser det gjerne ved å hjelpe, lage middag eller gjøre noe koselig for personen(e) det gjelder

- jeg er flink i journalistikk *den var hard å innrømme...*

- jeg føler selv at jeg er flink i å håndtere hunder...

Skrevet

Usj dette er vansklig og litt flaut.

Men here goes:

Er flink på hunderaser,og kan mye om hund

Kan lese mye og fort

Er flink til å nyte natur

Æsj dette var vansklig

Skrevet

Dette er utrolig vanskelig, det er nesten sånn at man har lyst til å sette ett "men" bak hvert punkt. Det er alltid sånn (hvertfall for meg) at ting jeg mener selv at jeg er flink til tør jeg ikke vise andre. Det er også mye jeg kan, men er for sjenert og stille til å ville gå inn og fortelle noen... tenk om jeg alikvell tar feil liksom Trenger å jobbe mer med meg selv her skjønner jeg :) Men here goes:

* Flink til å trene hund og hest

* Snill

* Pålitelig

* Flink på jobben min

* Lærer veldig fort/tar ting lett

* Tålmodig

Skrevet

hoff sliter med dårlig selvtillit jeg også men får da prøve da :)

- jeg er flink til å inkludere andre (ikke altid positivt når de blir så avhengie av meg at de isolerer meg fra andre. har blitt MYE mobba (skjer fortsatt) så klarer ikke se at noen blir stengt ute :))

- jeg er flink med hunder (dyr)

- gjør mitt beste på skolen

- og jeg tror jeg er ganske tøff (tåler mye) i forhold til oppveksten min.

og det var det :)

Skrevet

-har godt språkøre

-er pålitelig/til å stole på

-er flink til å kommunisere uten konflikt om viktige ting

-lærer fort

-er ærlig

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...