Gå til innhold
Hundesonen.no

Dalmatineren Casper (Curia's Bebop)


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Svar 748
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

11.mars måtte jeg farvel med min beste venn. Vi fikk 11 fine år sammen.  ❤     

Favoritthunden min blir 7 år i dag! http://lolapagola.com/7-ar-dag-d/

Ja synes det er synd jeg og, jo mer jeg tenker på det egentlig. Godt gemytt og pen og se på. Men blir det ikke noe trøster jeg meg med at selv om han får noe etter seg blir det ikke Casper-kloner uans

Posted Images

Skrevet

Tusen takk for de koselige kommentarene :wub::wub: Varmer et morshjerte z3

Vi har prøvd oss på litt oppstilling som vanlig. Jakten på det perfekte bilde fortsetter, men jeg må si jeg synes han er rålekker :banana:

helgeoya-23-05-10-051.jpg?w=510&h=383

Dette er fra i dag, og de under er tatt for noen dager siden.

sykkelturmronja156.jpg

sykkelturmronja168.jpg

sykkelturmronja167.jpg

helgeoya-23-05-10-030.jpg

Skrevet

Gratulerer med utstillings resultatet!Så det ikke før nå jeg! Åh,nye nydelige bilder som vanlig av fantatsiske prikkegutten :banana:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Nydelige Casper :whistle:

Og så litt OT, men egentlig ikke : Digger profilbildet ditt Lola! Herlighet så nydelig at han har et hjerte rundt øyet! :wub: Tenker på hvor fint det er hver gang jeg ser det!

Skrevet

For en utrolig nydelig hund! Også så flink du er til å ta bilder. Både mange, og ikke minst gode bilder av skjønne Casper. Det siste bildet var utrolig fint.

Skrevet

Flotte bilder av flott hund :wub: Han må være den lekreste dalmisen ever :D

Og så litt OT, men egentlig ikke : Digger profilbildet ditt Lola! Herlighet så nydelig at han har et hjerte rundt øyet! :whistle: Tenker på hvor fint det er hver gang jeg ser det!

Det de sa! Skal jeg noengang ha en dalmis så må den se sånn ut. :lol: :lol: :wub:

Skrevet

Jeg blir alltid i blid og i godt humør når jeg ser på bilder og leser om Casper. :lol:

Fine bilder av en glad skøyerhund som er med på mye koselig.

Nydelig hjerte rundt øye!

  • 2 months later...
Skrevet

Tusen tusen takk for de koselige kommentarene blir helt rørt når dere sier slikt om hunden min jeg! :console::icon_cry:

Jeg må jo nesten si det her og, i selveste tråden hans, Casper fikk nemlig sitt første CERT i helgen han :console: Veldig gøy, nå vet jeg at vi kan! Jeg er fortsatt svimete i ringen, men klarte å kontrollere meg og tenke litt klart denne gangen, og Casper har og blitt mye flinkere, og denne gangen klarte vi det jammen meg :console:

Har lagt ut kritikk m. kommentar her

dsc_0457.jpg

Kjenner jeg faktisk gleder meg litt til neste utstilling, vet det kommer mange fine gutter, men føler ikke at vi er så ute av konkurransen som jeg har følt det før. Så får vi se hvordan det blir når utstillings dagen nærmer seg :console:

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...