Gå til innhold
Hundesonen.no

Jippi - snart valper igjen!


SusanneL

Recommended Posts

Skrevet

Jippi - da har min Mitten vært sammen med fôrverten sin og fått tatt ultralyd i dag. Og der så de bebiser, ja - mange bebiser (minst 5...). :)

Å, det skal bli kos å få valper igjen!

Kanskje også litt spesielt fordi alle valpene kommer til å være blå (muligens fawn) - den fiiiineste fargen en beardis kan ha, synes jeg.

Valpepappa denne gangen er min yngste import - Mac fra Tyskland som nå er nesten 2,5 år gammel. Dette blir hans andre kull (det første er ca 5 uker gamle, og jeg skal over til Sverige og kikke på dem til helgen, tror jeg).

Bare 3 uker igjen nå...

Susanne

Skrevet

Weeee ! Artig artig ! Da gleder vi oss til å følge to Mac-kull i tida framover :). Vi forlanger selvsagt bilder - masse bilder :)

Skrevet

Grattis!

Men to år siden allerede, vi fulgte da dette Sonenkullet i forrige uke?

Jaja, vi håper det kryr av Doggisvalper utover høsten her! :)

Skrevet

Spennende!

Er det vanlig med blå beardiser? Vil de også lysne med alder og dermed bli enda lysere enn de vanligere sorte/grå eller er fargene vanskelige å skille som voksne?

Skrevet

De blå er ikke sånn kjempeuvanlig, og noen prosentsats har jeg ikke. Men jeg vet at jeg har oppdrettet rundt 60 hunder, kun to av de har vært blå (og en fawn-farget).

Men siden jeg nå parrer to blå med hverandre skal det ikke kunne komme noen sorte eller brune (pga dominant gen for fargen).

Når de blir født er de klart grå (musegrå), mens de sorte er kullsorte, de brune er mørke nøttebrune og de fawnfargede er sandfarget.

Pigmentet på de blå er naturlig nok blått hele livet, og øyenfargen vil i de alle fleste tilfeller også være blå/grå (men det er tillatt med brune øyne - men jeg har aldri sett det på en blå).

De blir lyse-lyse grå i oppveksten, og man kan egentlig ikke se forskjell på en blå og en sort når de er midt i unghundstiden (annet enn på nært hold - øyne + nesen!).

Pappa Mac er blå, og ser slik ut: http://www.taildown.com/Hundene/Mac.html

Her er en eldre blå herremann med fantastisk pels og farge: http://www.taildown.com/Hundene/Colin.html

Ja - Moses (fra mitt "sonenkull") blir 2 år nå i desember... Skremmende hvor fort tiden har gått!

Susanne

Skrevet

Da har jeg noe å titte på nå når jeg skal sitte å vente :) Jeg kommer til å sitte å vibrere når du får kullet ditt.

Når kommer dem til verden ca?

Morro at alle blir blå da :P

Ja tenk, 2 år har nesten gått siden jeg hadde mitt sonen kull også. Jeg glemmer at Talli snart er 2 år jeg, ser fortsatt på henne som en liten bebis og hun skal jo vokse seg til for tenkt. Men jeg tror jeg snart på innse at det toget har gått :)

Skrevet

Takk for alle gratulasjonene. Mitten har termin 2, november (første parring), så rundt den helgen håper jeg at det skjer..

Susanne

Skrevet

Trixie (Certified Image), vet du, Susanne, hun hadde ganske mørke brune øyne og var vel blå så god som noen kunne bli.

Skrevet

Så spennende Susanne!! Skal du ha kullet hjemme hos deg eller hos förvert? Nå er det vår tur til å komme til deg for å knipe beardisvalpiser!

:)

Skrevet
Trixie (Certified Image), vet du, Susanne, hun hadde ganske mørke brune øyne og var vel blå så god som noen kunne bli.

Det hørtes lekkert ut! Selv om jeg synes isblå øyne er veldig flott også. Jeg skal ha en blå tispe en gang! Vet til og med hva hun skal hete ... :icon_confused:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...