Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tar sinnsykt mange bilder på lure coursing treninger/prøver. Utfordringen min er å få bilder som ikke er kjedelige og platte.. Føler jeg traff litt annerledes her!

Posted Images

Guest vivere
Skrevet

Jeg likte begge to :) selv om det øverste hadde en noe uryddig bakgrunn som det kan bli vanskelig å få redigert. Selv skulle jeg ønsket at trærne bak hunden var litt mindre fremtredende, men å fjerne dem helt vil vel bli en utfordring?

På det nederste burde det ikke være noe problem å fjerne trestammen som vokser ut av hodet på Pi :)

Skrevet

Det første bildet var skikkelig fint, men ville ha tatt med labbene.

Jeg likte begge to :) selv om det øverste hadde en noe uryddig bakgrunn som det kan bli vanskelig å få redigert. Selv skulle jeg ønsket at trærne bak hunden var litt mindre fremtredende, men å fjerne dem helt vil vel bli en utfordring?

På det nederste burde det ikke være noe problem å fjerne trestammen som vokser ut av hodet på Pi :)

Satt og prøvde å blurre det ut, men ble unaturlig :P

Jeg er ingen racer på å fjerne trestammer :lol: *se på photoshop og se på bildet* :P

Guest vivere
Skrevet

På en liten del av tomta vår har vi en plass vi kaller fjellhagen. Egentlig er det mer fjell enn hage men ganske trivelig om sommeren. Ennå har ikke alle plantene sprunget ut men vi synes det er OK uansett :)

10382615_10152380836390860_4675454138378

Skrevet

Jeg har havnet i en ny verden hva angår fotografering, fikk AF-S 50mm 1.8G i posten i går og testet det på kvelden når det var overskyet og var småmørkt. For det første er det jo en helt ny verden å gå fra 3.5 til 1.8 i blender. I tillegg er fokusen MYE mer nøyaktig med dette og det gjorde det hundre ganger bedre.

Så aller mest trenger jeg tips om hvordan jeg kan få bildene litt lysere, eller er det et tapt prosjekt når det er litt mørkt fra før? Stilte jeg ned lukkerhastigheten ble det overeksponert i de lysere partiene på hunden. ISO 400, 1/1600 F 1.8.

10273284_10152378867952225_4020141372122

10293739_10152378867802225_1975202135873

fine bilder! nr 2 var skikkelig fint mtp fokus. bilde nr 1 bommer du bittelitt med fokus da brystet og ikke hodet er i fokus. det er vrient å treffe med fokus når man jobber med en veldig stor blender, men øvelse gjør mester ( jeg bommer fremdeles på 50% av bilder av hunder i fart med F 2.8 og høyere)

eksponeringen syntes jeg ikke er så gæli altså. ville kanskje bare fått opp litt høylys?

edit ang at det er litt mørkt: det er en fin balanse mellom å "fryse" dyret i fart og ikke få for mørke bilder. ville kankje tatt iso litt opp å sett om det ble bedre?

Guest vivere
Skrevet

Jeg har vært på utstilling men er ikke det minste flink til å ta oppstillingsbilder. Her er det to småttinger som blir instruert av en mer dreven.

10368377_10152387736045860_6727846143565

Guest vivere
Skrevet

Det ble veldig forstyrrende at du har prøvd å fjerne båndene til valpene, Viviere. Ellers var bildet veldig fint

Jeg syntes at båndene var så forstyrrende at de fortjente å bli tatt vekk :P

Guest vivere
Skrevet

Kan du vise orginalbildet? Enig med at det var ganske forstyrrende med den "trippy" bakgrunnen :P

Dessverre :( Etter at Flickr modifiserte billedvisningen sin ser det ut som om jeg ikke får kopiert bildeadressen og limt den inn her.

OK, jeg fant en løsning :)

52155_10152390070430860_6260757988585650

Skrevet

Ah, da skjønner jeg hvorfor du ville ha de bort. Men foretrakk dette allikevel, sånn bølget bakgrunn blir jeg litt kvalm/svimmel av :lol: Ellers liker jeg bildet veldig godt, flotte hunder!

Guest vivere
Skrevet

Ah, da skjønner jeg hvorfor du ville ha de bort. Men foretrakk dette allikevel, sånn bølget bakgrunn blir jeg litt kvalm/svimmel av :lol: Ellers liker jeg bildet veldig godt, flotte hunder!

Ingen av dem er mine, men når jeg ser på "modifikasjonen" er jeg enig med @Margrete. Pussig nok :P Det betyr bare at jeg må lære meg å bruke plug-in´en til Photoshop bedre.

Skrevet

Takk for kommentarene på det forrige :flowers:

I dag har jeg prøvd på to ting. Det ene er det jeg alltid gjør, vanlige hundebilder. Det andre er litt mer.. kunstnerisk? Ikke helt meg :lol: Er det fint eller ser det bare helt borti natta ut?

Det irriterer meg forøvrig veldig at jeg ikke har det andre øyet hans litt lysere også.

10269320_10152402502357225_4353857437758

10007369_10152402489137225_2234236017128

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

Ble ganske fornøyd med dette bildet jeg har tatt, valpen min sin første skogstur.

Kritikk? Jeg syns det er lett å se seg blind på egne bilder... Litt usikker på utsnittet/croppingen blant annet.

IMG_1592_zps671531b8.jpg

  • Like 1
Skrevet

Noen tanker???

IMG_1801_zps99ed7759.jpg

Fint bilde, men enten ville jeg hatt enda mer luft på venstre side og litt mer over hunden og på høyre side, ellers ville jeg hatt hunden i midten. Det blir liksom hverken fugl eller fisk nå, hverken midstilt eller det gyldne snitt :)

  • Like 1
Skrevet

@Elisabeth00 Flotte bilder alle tre synes jeg :) Ja, de siste var litt mer "vanlige", men ikke noe galt i det synes jeg, det fungerer jo! :) Ville nok tenkt litt mer på bakgrunnen neste gang mtp fargen til valpen, men på den andre siden er det jo litt stilig og, så likte det :)

Det første bildet var kjempefint synes jeg :)

@soelvd det første var kjemepstilig synes jeg, så fine farger! Tenkte ikke noe over at det andre øyet ikke vistes, plager ikke meg iallefall :)

  • Like 1
Skrevet

Takk for kommentarene på det forrige :flowers:

I dag har jeg prøvd på to ting. Det ene er det jeg alltid gjør, vanlige hundebilder. Det andre er litt mer.. kunstnerisk? Ikke helt meg :lol: Er det fint eller ser det bare helt borti natta ut?

Det irriterer meg forøvrig veldig at jeg ikke har det andre øyet hans litt lysere også.

10269320_10152402502357225_4353857437758

Dette likte jeg. Når det først er mørkt, så syns jeg det bare gjør seg at det er så mørkt som det er - det blir liksom enda mer mystisk da :)

Skrevet

@Elisabeth00

Jeg liker best det første bildet ditt. Ganske typisk for bilder jeg liker. Synes utsnittet fungerer bra. De to andre var mer tradisjonelle og nr. to strides jeg litt med å synes er litt stilig ved at valpen "forsvinner" og litt "bom" for det ser ikke ut som det er gjort helt med overlegg.

@soelvd

nr 1, ikke min stil. Så kommenterer ikke noe videre på det.

nr. 2 likte jeg. Fint situasjonsbilde.

Skrevet

Takk for tilbakemelding Lola :)

@Elisabeth00

Jeg liker best det første bildet ditt. Ganske typisk for bilder jeg liker. Synes utsnittet fungerer bra. De to andre var mer tradisjonelle og nr. to strides jeg litt med å synes er litt stilig ved at valpen "forsvinner" og litt "bom" for det ser ikke ut som det er gjort helt med overlegg.

Takk. :)

Det er egentlig ingen av situasjonene som er gjort med overlegg. Her har jeg bare tatt bilder når valpen tilfeldigvis har stått i ro lenge nok :P

  • Like 1
Skrevet

duo.jpg

Synes dette bildet er veldig søtt, men samstundes er eg ikkje nøgd. Har dere noe konstruktiv kritikk om kva som kan endrast? :)

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...