Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor ofte forer dere?


Blondiemamma

Recommended Posts

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Golden Retriever f.07.09.06 og Australian Shepherd 25.10.03 får mat en gang om dagen. Den får de som regel servert rett før vi legger oss. Dager der det er trening hele dagen osv får de ikke mat på kvelden, grunnet go'bit forbruket.

De får primært Vom og Hundemat, men ukentlig også Specific CCD(for steriliserte og for å forebygge urinstein/urinveisinfeksjoner).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Border Collien på 3 1/2 får to gannger ti dagen, morgen og kveld, hun har veldig vanskelig for å legge på seg, så det har ingenting å si om vi gir henne go'biter utenom.

Rottweiler-babyen på 8 uker får mat 3 ganger til dagen 08.00, 14.00 og 18.00.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Begge får kun en gang daglig (etter vi har spist middag som regel). Men vurderer å gå opp til to måltider på Bocca så ho klarer å få i seg nok mat daglig.

EDIT:

Rex er en border collie på 3 1/2 år og Bocca er en dansk svensk gårdshund på 15 mnd. Begge fores på Labb :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aron (1 år og 6 mnd) får middagsrester etter skolen. På kvelden får han en blanding av RC/Pro plan og V&H.. Han har veldig vanskelig for å legge på seg, så etter han begynte å få litt middagsrester har han lagt på seg, slik at han er i perfekt hold nå :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aysha (Labrador/Golden, 4 1/2 år hun får et svenskt for jeg ikke husker navnet på...) får to porsjoner med tørrfor + middagsrester og annet nam er alltid opp i. Hun får en porsjon kl. 08.00 om morgenen og en kl. 18.00. De dagene vi trener mye trekker jeg litt fra pga. høyt godbitforbruk. Oscar får 50/50 RC Labrador puppy og RC Labrador Adult fordi han er så innmari følsom i magen. Hvis vi går raskt over får han eksem, stakkar. Han har samme spisetid som Aysha, og han får også litt mindre mat hvis vi har trent veldig mye en dag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en Shiba 1 1/2 år og en Dansk / Svensk gårdshund på drøyt 2 år.

De får 120 gram V&H mellom kl 7 og 9 på morran og en liten ause ( halv rasjon av anbefalt daglig inntak ) med Proplan en gang mellom kl 20 og 21 på kvelden.

Gårdisen får litt mindre tørrfor enn Shibaen da han er på slankings.

De får også en dæsj Omega3 fiskeolje i frokosten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tulla, 3 år, springer, fôres på V&H 25, får morgen og kveld.

Aynï, snart 4 mnd, cairn terrier, fôres på V&H valpefôr, får morgen, middag og kveld.

I tillegg får begge godis av diverse slag under trening, de kan få tørre skalker og noen ganger middagsrester.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har Charlie på 3½ som er cocker spaniel og Einstein på 8 år, der er en blanding af leonberger og broholmer.

Begge bliver fodret 3 gange om dagen morgen, sen eftermiddag og før sengetid(23.00-24.00)

Charlie får 3x 100 gr belcando premium eller Hill's natures best og madrester

Einstein får 3x 400 gr belcando premium eller Hill's natures best og madrester

de får ben ferske ben 1-3 gange om ugen og råhudsben ca 1 gang om ugen og dagligt er forbruget af godbider ca på 100gr.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ike er en whippet på straks 4år,og han har fri tilgang på RC sensitive. Han har holdt stabil vekt siden ha ble voksen,derfor får han regulere det selv. Han får også en del godbiter i form av pølse eller annen snadder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pippin (wheatenterrier på 3 år) og Symra (bearded collie på 14 måneder) har fri tilgang på RC adult medium. I tillegg får de en brødskive hver med leverpostei eller servelat når vi står opp, og litt middagsrester en gang i blant. Begge holder vekta perfekt og er friske og spreke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mine videofeeds er fulle av prong collars, e-collars, absurde mengder røffe corrections for ingenting og trenere som advocater for det. Det røskes og rykkes hardt i vonde halsbånd og det strømmes. Hundene gjør nøyaktig som de blir bedt om og trenerne strutter av selvtillit, gir inntrykk av kompetanse. Guruvibber som tiltrekker følgeskarer.  Metoden deres fungerer jo. De gjør det godt i sport fordi hundene aldri vegrer å adlyde på flekken og aldri vender oppmerksomheten mot noe annet - de vet hva som skjer da - og folk lar seg forføre av at hundene opptrer som maskiner, derav populariteten.  Noe av det mest kvalmende var en video som representerte positiv forsterkning med en bøs kar utkledd som "Karen" med blågrønn parykk, med tynn pipestemme, unnskyldende kroppspråk, som klikket manisk, klikk, klikk, klikk, klikk, og ... Jeg finner den ikke igjen ved søk nå, men det var en utrolig teit og barnslig misrepresentation av klikkertrening for å latterliggjøre konseptet for menigheten, og menigheten synes det var morsomt. Flere titusen likes og mange hundre kommentarer, i hovedsak oppmuntrende til firmaet og trenerne. En må se den. Mye verre enn beskrivelsen. Det verste var at folk synes den var morsom og beskrivende og de hånlo i broderlig fellesskap av de dumme klikkertrenerne som ikke forstår at bikkja må røskes lydig. Ikke sett noe liknende fra skandinaviske content creators, her hjemme ser det greit ut på internettet, men innholdet fra over dammen vil antakelig smitte på den yngre garde. Ble vitne til det her om dagen da en dame med vesttysk frosk skulle entre en kurstime, og hunden ikke umiddelbart satte seg ved døren. Den fikk kjapt et hardt røsk i tynn kjetting helstrup som skar i ørene på 5 meters avstand. Usikker på om fører lærte det der på kurs eller fra internettet. Ikke pent ihvertfall. SÅ viktig er det ikke at hunden setter seg så intenst umiddelbart foran en dør på vei inn til trening.  Om en vil ha en titt down the rabbit hole, søk på øvelser fra ringsport og raser som rottweiler, doberman, malinois, dutch og german shepherd, så er feeden befengt med de der trenerne der på no time. 
    • Det var trist å høre, han var ung? (Heh, sjekket bloggen din, det er visst jeg som er gammel. Men trist likevel.) Ifølge Akkurat nå er det noen "motreaksjoner" mot den positive trenden:  Nå er det noen år siden jeg var aktivt inne i noe treningsmiljø selv, men jeg tenker jo at Canis og klikkertrening/positiv forsterkning fortsatt er greia, og jeg ville nå gått til de samme bøkene som for ti år siden. Men klart, noen endringer er det nok og sikkert noen nye flinke guruer kommet til, så håper noen kan bidra der!
    • Det er nå to år siden Pax vandret videre, og vi (jeg) har begynt å planlegge ny valp.  De siste årene har gått mye til småbarn, jobb og hus, så jeg har ikke fulgt noe særlig med på hva som går for seg i hundemiljøet. Det må jeg gjøre noe med, og derfor spør jeg dere på Sonen om hjelp til oppdatering. Hvis du skulle anbefalt meg, en kommende valpespekulant, noen ressurser, creators på sosiale medier jeg kan følge, bøker å lese, treningsmetoder, trender/diskusjoner som er sentrale, hva som helst egentlig, hva skulle det vært? Er det noen tema som er kontroversielle eller er alt bare fryd og gammen? Har Cæsar Millan kommet tilbake eller har verden gått videre? Hva bør jeg sjekke ut? Hva bør jeg holde meg langt unna?   
    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...