Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor ofte forer dere?


Blondiemamma

Recommended Posts

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Golden Retriever f.07.09.06 og Australian Shepherd 25.10.03 får mat en gang om dagen. Den får de som regel servert rett før vi legger oss. Dager der det er trening hele dagen osv får de ikke mat på kvelden, grunnet go'bit forbruket.

De får primært Vom og Hundemat, men ukentlig også Specific CCD(for steriliserte og for å forebygge urinstein/urinveisinfeksjoner).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Border Collien på 3 1/2 får to gannger ti dagen, morgen og kveld, hun har veldig vanskelig for å legge på seg, så det har ingenting å si om vi gir henne go'biter utenom.

Rottweiler-babyen på 8 uker får mat 3 ganger til dagen 08.00, 14.00 og 18.00.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Begge får kun en gang daglig (etter vi har spist middag som regel). Men vurderer å gå opp til to måltider på Bocca så ho klarer å få i seg nok mat daglig.

EDIT:

Rex er en border collie på 3 1/2 år og Bocca er en dansk svensk gårdshund på 15 mnd. Begge fores på Labb :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aron (1 år og 6 mnd) får middagsrester etter skolen. På kvelden får han en blanding av RC/Pro plan og V&H.. Han har veldig vanskelig for å legge på seg, så etter han begynte å få litt middagsrester har han lagt på seg, slik at han er i perfekt hold nå :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aysha (Labrador/Golden, 4 1/2 år hun får et svenskt for jeg ikke husker navnet på...) får to porsjoner med tørrfor + middagsrester og annet nam er alltid opp i. Hun får en porsjon kl. 08.00 om morgenen og en kl. 18.00. De dagene vi trener mye trekker jeg litt fra pga. høyt godbitforbruk. Oscar får 50/50 RC Labrador puppy og RC Labrador Adult fordi han er så innmari følsom i magen. Hvis vi går raskt over får han eksem, stakkar. Han har samme spisetid som Aysha, og han får også litt mindre mat hvis vi har trent veldig mye en dag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en Shiba 1 1/2 år og en Dansk / Svensk gårdshund på drøyt 2 år.

De får 120 gram V&H mellom kl 7 og 9 på morran og en liten ause ( halv rasjon av anbefalt daglig inntak ) med Proplan en gang mellom kl 20 og 21 på kvelden.

Gårdisen får litt mindre tørrfor enn Shibaen da han er på slankings.

De får også en dæsj Omega3 fiskeolje i frokosten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tulla, 3 år, springer, fôres på V&H 25, får morgen og kveld.

Aynï, snart 4 mnd, cairn terrier, fôres på V&H valpefôr, får morgen, middag og kveld.

I tillegg får begge godis av diverse slag under trening, de kan få tørre skalker og noen ganger middagsrester.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har Charlie på 3½ som er cocker spaniel og Einstein på 8 år, der er en blanding af leonberger og broholmer.

Begge bliver fodret 3 gange om dagen morgen, sen eftermiddag og før sengetid(23.00-24.00)

Charlie får 3x 100 gr belcando premium eller Hill's natures best og madrester

Einstein får 3x 400 gr belcando premium eller Hill's natures best og madrester

de får ben ferske ben 1-3 gange om ugen og råhudsben ca 1 gang om ugen og dagligt er forbruget af godbider ca på 100gr.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ike er en whippet på straks 4år,og han har fri tilgang på RC sensitive. Han har holdt stabil vekt siden ha ble voksen,derfor får han regulere det selv. Han får også en del godbiter i form av pølse eller annen snadder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pippin (wheatenterrier på 3 år) og Symra (bearded collie på 14 måneder) har fri tilgang på RC adult medium. I tillegg får de en brødskive hver med leverpostei eller servelat når vi står opp, og litt middagsrester en gang i blant. Begge holder vekta perfekt og er friske og spreke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...