Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunder med lang tunge..


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Hva er greia med BC og lang tunge? :) Jeg trodde Orry hadde lang tunge, men det er ikke tilfelle likevel gitt *ler*

Skrevet
Flere hunder her som har lang tunge?? ;)

Legg ut bilder..

Har fått noen kommentarer på tunga hans ja, men tror ikke han slår Nana :)

OMG! :P:P Gud, for noen tunger! Fikk meg en god latter nå!

Ser for meg hvordan det er å få et vått kyss fra denne gjengen her :P

Skrevet

Nå er nå dette ikke min hund da, men en Boerboel tispe jeg lånte på tur..

Litt uklart bilde, hun har kasnje ikke en slik lang tunge.. men stor er den :)

270620060139676ezGyEDujcFFyyXM.JPG

Skrevet

Oj, har aldri sett så bred tunge! (den til borboelen)

Coyote har ganske lang tunge, men fant ikke de lengste bildene nå i farta:

hostinord3.jpg

sykling4.jpg

seljeskog3-1.jpg

Arn har ikke særlig lang tunge, men her ser den jo litt lengre ut enn vanlig:

lp6.jpg

Skrevet
Så mange langer tunger! ;) Frøken har ikke halvparten engang!

:) nei det hadde vel kanskje blitt en smule rart? med en slik lang BC tunge på en papillon hihihi...

Skrevet

Det er skikkelig uvant for meg meg hunder som har så lang tunge. Chessea har tungen ute nesten hele tiden, men den er på langt når så stor som mange av de andre sine her.

Dette bildet er vel det bildet hun har lengst tunge på av alle de jeg har!

IMG_1581_copy.jpg

Må bare legge ved dette. Det er tatt hos oppdretteren min og er av hennes hunder, Chessea og Zira til Silje. Typisk portis å sitte med tungen halvveis ut. Men ser ikke så mange av dem som har tungen hengende ut av kjeften.

september_285.jpg

Skrevet

Jeg må ha en veldig rar border collie. Amira har nemlig kort tunge! På dette bildet er den lengere enn jeg har sett den noen gang før eller siden (veldig sliten etter gjeting):

hstferiebilder125.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...