Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp på vei - møt Callaway!


xxx12345

Recommended Posts

Skrevet

I alle fall sannsynligvis og forhåpentligvis. Fikk mail fra oppdretter at parringen var gått som planlagt og selv om det var litt tidlig til å kunne si 100% sikkert ser det ut til at det blir valper. Så er det bare å krysse fingrene og håpe på at det er ei lita tispe til oss inni der :P

  • Svar 161
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Hehe herlig. :P Min bror har sikta seg inn på dvergschnauzeren, så spørs om det ikke blir et lite skjeggetroll i familien om et år eller to. Foreløpig har han hendene fulle med å være reservepappa for schnauzeren "min" som bor hos mamma.

Skrevet

Gratulerer! Skal krysse fingrene for at det blir født en liten frøken til deg :P Kjenner godt igjen spenningen, da jeg selv trippet rundt og håpet det skulle bli født tisper for noen få uker siden.

Skrevet

Gratulerer så masse! Gleder meg til å få se bilder av det lille nurket! Pittesmå bartemonstre er det skjønneste jeg vet :P

  • 2 weeks later...
Skrevet

Siste nytt fra oppdretter er at tispen er "rund og trind" så nå vet man helt sikkert at det blir valper i alle fall. Da er det bare og vente noen uker til så vet man om det blir tispe på meg fra dette kullet.

Har så lyst til å begynne og kjøpe litt stæsj men må bare holde igjen, selv om det holder hardt :)

Skrevet

Ja, neste år er det vel min tur til å fly rundt på valpeshow igjen hehe.

Har allerede regnet meg fram til at første utstilling som voksen blir på Hundefestivalen til neste år :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Og mens mor SUCH DKUCH Pepalfa's Just-July har gått drektig har far Pepalfa's Pied-Piper blitt SUCH DKUCH NUCH og NORDUCH.

Spenningen nærmer seg nå de store høyder. Valpene forventes født i neste uke... :blink:

Skrevet

Termin er mellom 15. og 20. såvidt jeg husker. Venter spent på nytt hver dag...

Og til info hihi... Når en hund er Blitt Nord uch så dropper de N uch S uch og D uch

Ja, jeg vet det, ble avglemt en "dermed" inni den setningen hehe

Skrevet

Da er valpene født. 2 tisper og 3 hanner. Desverre så gikk det litt galt og den ene tispevalpen døde. Det ble også komplikasjoner slik at mor ble kastrert. Derfor er det ikke sikkert at vi får valpen da de vurderer å beholde den selv pga linjene...

Vi kommer nå til å tenke ut et forslag til samarbeid med oppdretter for slik å prøve og overtale dem til å la den lille flytte hit.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...