Gå til innhold
Hundesonen.no

Raksha og gjengens 1. desember.


Recommended Posts

Skrevet

Fikk med oss efit med et nødskrik i dag og. :D Ikke verdens mest spennende dag, men sånn er det.

Mann og barn sendt ut døra og jeg studerer Hottie før jeg ringer vet. for å prate om hva vi gjør videre.

15900418376_e7f910f517_z.jpg

Vi fant senga igjen vi :aww: Basenjien ligger bak knæra mine.

15306564903_6098b1c0c7_z.jpg

Ut på matjakt i sivilisasjonen

15303977664_d10a37b6bf_z.jpg

Sånn går det med "vag" handleliste :aww:

15900402436_1c6c86aedd_z.jpg

Hentet lillemor i barnehagen, trøtt hun!

15740174289_8d42678140_z.jpg

"mamma, det er en KATT her :o "

15306541603_1fd7910969_z.jpg

Se litt på psykobjørnen som synger "hode skulder kne og tå" som Lillemor er så glad i, mens pappan fikser middag.

15740453287_d9eeed661a_z.jpg

Middagen er fortært men måtte ha litt adventslys i dag og. :ahappy:

15740448077_c727b51f40_z.jpg

Sliten liten måtte gi tapt for søvnen igjen. Slitsomt å være 1 år og ha mye å gjøre.

15926177265_93a2c71c3f_z.jpg

Hottie bare er sånn... :aww:

Barnet sover under dyna (enn så lenge) så jeg benytter sjansen til å utforske bøker og its learning. :D

15738886800_e585f30fe4_z.jpg

Fremdeles på utforskingstokt, hundene er noen hakk mindre entusiastiske enn det jeg er.

15738725338_6253335d67_z.jpg

Sånn ser vi The walking dead i dette huset. :aww:

15740143239_76c1ba7d27_z.jpg

(Yep, alle klippefantaster er hjertelig velkomne til å klippe tøfler på Lupin :lol: )

Trollungen som ikke vil sove - må ha selfies!

Hmmm åssen var detta igjen da?

15900361106_bb5785834c_z.jpg

Sånn! :D

15924205251_5d529880be_z.jpg

Kveldsmat og two and a half men før det er natta.

15900360226_52fc5718c0_z.jpg

Glemte å ta bilde av kaniner da, men de har fått mat i dag de og. :lol:

Takk for oss! Og jeg blir veeeldig glad for kommentarer og ikke bare likes. :ahappy:

  • Like 13
Skrevet

Så koselig EFIT! :) Er Hottie enda ikke i form? :no: Og ligger hundene dine så rolig og fint hele dagen? :D *skrive opp mynder på ønskelista* :innocent:

Joda, formen er ganske bra faktisk. Så vi prøver uten rimadyl og fullfører antibiotikakuren (har tre dager igjen fra i morgen) og ser om hun holder seg bra eller om hun blir verre. Hun puster fremdeles litt tungt innimellom da, men er feberfri.

Og ja, stort sett så ligger de sånn, enten i sofaene eller spredd i diverse teppehauger i gangen :lol: Lufting løs innimellom (blir ikke så lange luftinger pga hottie som dør om vi går fra henne) så de får doet og frest fra seg det verste så merker man knapt at de er i hus. :wub:

Skrevet

Ida blir jo bare søtere og søtere jo! :D La ikke merke til Kasko på Walking Dead-bildet med en gang :P

Takk :wub: Og :lol: Her må vi stable i høyden, jeg hadde sprellende barn ifanget, da er det best å skygge banen og legge seg i samme sofa. :aww:

Skrevet

Selfie med Ida var fantastisk, spesielt nr 2 altså :)

Kjekt med hunder som bare ligger til ladning mellom øktene forøvrig, får alltid lyst på mynder når jeg ser de slaske sånn på sofaen..

  • Like 1
Skrevet

Ida blir jo bare søtere og søtere jo! :D La ikke merke til Kasko på Walking Dead-bildet med en gang :P

Takk :wub: Og :lol: Her må vi stable i høyden, jeg hadde sprellende barn ifanget, da er det best å skygge banen og legge seg i samme sofa. :aww:

Jeg så ham ikke før dette her jeg, så jeg måtte opp og sjekke igjen :lol: :lol:

Og så ble jeg FORFERDELIG forvirret av bildet under dyna hvor du sa at Kasko lå bak knærne, for jeg trodde det var ham på bildet, så jeg lurte veldig, veldig på hva slags langhåret basenji det var du hadde :o

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...