Gå til innhold
Hundesonen.no

*film* Beaglens første rådyrlos!


Kaja
 Share

Recommended Posts

Muligens ikke like stort for utenforstående :P

Desverre var jeg ikke med, men gubben fikk filmet litt hvertfall :D Nestegang SKAL jeg være med.

(øyeblikksbilde)

480424_10152631024910311_1103667749_n.jp


En smule kvalmt stolt kan man si :wub: Han er flink han gutten vår.


Det er første gang han virkelig har fulgt spor og vist en "varende" interesse for det samme sporet. Han loset etter to rådyr, mistet dem etterhver og løp litt rundt på måfå etterpå. Sammenhengende los på ca 15 min. Mistet og tok opp jakten 3 ganger.

Nå er han helt utslitt ja!

Filmen viser litt klipp fra idag, ha på lyd!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bråkemaker!

Hva er det han skal gjøre egentlig? Ta med rådyret til dere eller skal dere bli med han? :P

(Nei jeg har ikke peil på jakt)

Han skal finne dyret, så får han los og jager dyret. Jeger bruker gps peiler på hunden for å se hvor den er på vei og lærer seg å kjenne hundes los for å høre hvor langt unna hunden er dyret :) Jegern må "følge" der hunden går.

Raptus vet ikke helt hva han driver med enda og loset mest på bakspor denne gangen, men han fant rådyr helt selv først :)

Rådyrene løp omtrent ned mannen og kompisen (derav komentaren "jeg spendte bein på den ene") :P

Flinke Raptus. Morsomt å se de "våkner" og hvordan instinkter slår inn

Bruker dere Garmin Astro som peiler?

Ja :)

Herlig!

Og beagler er nydelige hunder. Hvis jeg kjøper en, kan du trene den og ha den med på jakt? Plis?

Klart det, dette er DRITGØY! Det er noe med spenningen altså, nå var ikke jeg med første gang han fikk ordentlig los, men jeg har vært mye i skogen med han for å lete etter dyr, og det er som å vente på pakker på julaften! :P

På mandag skal vi dra en plass vi vet det er mye dyr, jeg og kameraet skal være med :D

Skikkelig travel kar! :D

Tøffe gutter må være travle, han var spinnvill igjen etter et par timer søvn og hadde los i søvne inatt :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så utrolig kult å se! Dette kommer nok til å bli dritbra. :) Veldig fascinerende å se hvor forskjellige shibaen og beagelen jakter også. Imouto er jo helt lydløs og de bruker alle sanser, både spor, overvær, hørsel og syn, og hun ringer dyret tilbake til meg, sånn at jeg kunne skutt hadde det vært på post. Hun har riktignok stilt elg en gang, men det mistenker jeg at var litt i beflippelsen, hun har veldig stygge bjeff og er ikke så løsmunnet akkurat. :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er virkelig noe med å se at innstinkter våkner til liv, og han bare fungerer sånn helt uten at vi må trene på det. Virkelig i sitt rette element! jeg syns los høres helt forferdelig ut, men ikke Raptus sin selvsakt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...