Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunderaser


Marthe

Recommended Posts

Syns det var litt kjedelig at jeg ikke hadde svart før, sånn at jeg kunne sammenligne.. <_< Men da må jeg vel svare nå, så når denne tråden blir dratt opp igjen om to år så kan jeg le av meg selv! :rolleyes:

Jeg antar at man ikke trenger å ønske seg de rasene man allerede har, så da blir listen slik:

Irsk setter

Kelpie

Borzoi

Field spaniel

Skal man ikke være så veeeldig kresen, så kan jeg føye til:

Vorsteh korthår

Bichon Frisè

Border collie (det er vel sånn at man før eller siden ender opp med å prøve en, så hvorfor ikke ha den på listen?)

Saluki kanskje?

Tydelig at det noe som går igjen hos meg; nemlig null system.. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 363
  • Created
  • Siste svar

Noen raser:

Saluki (kanskje noe av det VAKRESTE, men neppe noe jeg kommer til å skaffe meg)

Toller

Aussie

Border collie

Labrador

Golden retriever

Newfoundlandshund

Flat coated retriever

Lapsk vallhund

Springer spaniel

Alaskan malamute

Siberian Husky

Og sikkert mange fler ;)

Mange av de her er nok ganske uaktuelle, hehe, både nå og i framtiden, mens andre kan jeg kanskje tenke meg å ha en gang.

Jeg har ihvertfall lyst på husky en gang :)., litt avhengig av hvor/hvordan jeg lever og sånn men. Åh.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har jo dvergschnauzer fra før og etter at vi i går var hos oppdretter å fikk helse på Evita som er sort Dvergschnauzer så sa samboeren min at neste hun vi skulle ha var en sort dvergschnauzer :rolleyes: Så det blir nokk en Dvergschnauzer til her med tiden ja :lol:

Så fir å si det på en annen måte da så hadde jeg ikke så veeldig mye imot det :icon_confused:

Men ska ærlig innrømme at jeg har litt lyst på Sheltie også :lol: heh.. Siden mamma har det og jeg er oppvokst med det :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sånn utseendemessig syns jeg saluki og afgansk mynde må være noe av det vakreste på jord.

Men hvis jeg skal stemme ut fra hva jeg kunne tenkt meg og kanskje får en dag er boston terrier, fransk bulldogg ogcavalier. Den siste tiden har jeg tenkt mye på cavalieren. Den tror jeg ville passet godt inn sammen med boxerne mine:-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal kjøpe hund i løpet av 2009, gleeeeder meg! :lol:

Så derfor setter jeg opp listen av de aktuelle rasene:

- Islandsk fårehund

- Sheltie

- Jack Russell Terrier

- Aussie

Ellers er jeg veldig sjuk på BC, men har ikke så lyst å prøve når jeg ikke har hatt hund før..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg sliter veldig med å bestemme meg <_< Det er no dritt, men jeg vil ha alle sammen! Her er min liste:

- Goldendoodle (jada, blandings, men alle vet hvilke raser det er snakk om hvis jeg skriver Goldendoodle)

- Kinesisk nakenhund Powder Puff.

- Puli (nyest på lista)

- Portugisisk Vannhund

Lenger ned på lista (i nødstilfeller som feks. at jeg får allergisk reaksjon på de andre)

- Puddel

- ISWT

- Shih tzu

- Bichon Havanais

Drømmer om en stor og en liten hund. Vi får se...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uten å tenke på bruksegenskaper eller å ha tenkt seriøst på det i det hele tatt må jeg si:

-Border Collie (kan aldri ha for mange :whistle: )

-Malle (kul, energisk hund)

-Afgansk Mynde (kjempeflott å se på)

-Flatcoat (vimsete, glad og energisk)

-Riesen (de er jo flotte)

Og der stoppet det så langt...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Det er veldig vanskelig og bestemme seg :) Har kommet fram til noen jeg kunne tenkt meg :D

Puddel (som jeg kanskje skal få til sommeren)

Labrador

Golden Retriver

Welsh Corgi pembroke

Cavalier King Charles Spaniel

Engelsk Setter

Powder Puff

Kommer ikke på flere akkurat nå men det er noen :D:P

---------------

Sansibar :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er utrolig imponert over dere som klarer å snekre sammen laaange ønskelister, er det bare jeg som er sær eller? :unsure:

Min forløpinge liste:

-en til pyrre!

-kanskje belger, eller mudi?

hvis jeg skal drive aktivt med blodspor:

-golden eller labrador, (problemet her blir kjønnsdebatten!)

av dual purpose linjer, VIKTIG!

-Welsh springer spaniel og

Basset hound i parentes :sleep:

Men når det kommer til stykket blir det kanskje noe helt annet :cheer:

Redigert liste, den forrige begynner jo å bli gammel :icon_confused:

- Pyrre, men bare fra "de rette linjene".

Altså bare hvis, om, men og atte...

- Belger, fortrinnsvis terv

- Briard, muuuligens.

Vil først og fremt bli kjent med flere representanter av rasen.

- Spansk vannhund??

- Jaktlabbe el. golden

- Welsh Springer Spaniel

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De hundene jeg ønsker meg:

* Buhund (vi har en nå, men jeg vil ha en når jeg blir stor også)

* Schæfer (den har jeg alltid likt)

* Border collie

* Cavalier

* Dalmantiner

* Blandingshund

* Og amnge fler :yes:

Jeg vet jeg ikke kan ha så mange hunder, men... :blink: Buhund og schæfer skal jeg i hvert fall ha!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Jeg er faktisk fryktelig usikker på min neste rase jeg, men raser jeg har snust på og som jeg ønsker å sjekke ut videre er: Norfolk terrier, West highland white terrier, Irsk terrier, Kooiker og Whippet..

med tid og stunder når barna er ute av hus og jeg har god tid til å trene hund, så kunne jeg tenke meg å blir bedre kjent med Picarden

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rottweiler - som jeg forhåpentligvis får i løpet av 2010 :)

Schäferhund etter brukslinjer

Malinois - tror den bare blir med drømmen rett og slett :D

Australian Shepherd

Golden og/eller labrador etter jaktlinjer

Kunne kaaanskje tenkt meg Dvergpinscher

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
    • Har gjensidige og de er hvertfall aldri noe tull med!
    • Wohoo, da har løpetiden endelig startet! 🥳  14 mnd gammel
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...