Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har nettopp brukt en hel arbeidsuke på å legge opp program tiltenkt en grå elghund på fôr fra familiemedlemmer, til Morgenstemning og Fairytale av Rybak, og så går det opp for meg at psyche troll fra den psykedeliske legaliseringsbevegelsen stjeler planene mine og planter dem i hodet på en annen freestyle-utøver, som indre bilder, og prøver få denne utøveren til å tro at "visjonene" er dennes egne. Jeg har brukt en shitload med tid på å kreere det programmet der! Jeg planlegger bruke 4 år på å lære det inn. ..og så skal jeg møtes med at noen andre stjeler det på bakgrunn av indre visjoner fra psykedelikere som prøver drive meg til selvmord?! Jeg hater psychoer, og spesielt de grønne psykedelikerne som gjør alt de kan for å ødelegge meg. Fy ****. Det er akkurat nå. It ain't all love. 

Skrevet

Tenk det, begge unghundene godkjente gjeterhundprøver på et par uker, hvem skulle trodd! 

Fern på da 10mnd, nå 11mnd med to tredjeplasser og en andreplass. Bits på 1,5år vant hele skitten på debuten sin, han :lol:

IMG_20220710_173221.thumb.jpg.88eb0220e1c663216a8ba53af53ebbe4.jpg

  • Like 5
  • Thanks 3
  • 3 weeks later...
Skrevet
6 hours ago, Wilhelmina said:

11 år gammel har frøkna plutselig funnet ut at å klore på ytterdøra fungerer kjempefint for å få oppmerksomhet når man kjeder seg! :teehe::rolleyes: 

Klart man finner frem gamle triks når man er blitt eldre. :lol: Rocky begynte å stjele sko igjen for å få oppmerksomhet. :bananas:

Skrevet
22 hours ago, Rocket said:

Klart man finner frem gamle triks når man er blitt eldre. :lol: Rocky begynte å stjele sko igjen for å få oppmerksomhet. :bananas:

:lol: Ja, de er virkelig noe for seg selv de seniorene :teehe:

  • Like 1
Skrevet

Fødte for en uke siden, og Radii har vært hos foreldrene mine siden. Idag kommer hun hjem, og jeg er veldig spent på hvordan der går! Hun er veldig glad i barn, men hun blir veldig stressa og skjønner ikke at hun må være forsiktig. Også vil hun helst stjele alt som kan stjeles (smokker, sokker osv). Håper det går seg raskt til ?

  • Like 5
Skrevet
4 timer siden, laikamor skrev:

Fødte for en uke siden, og Radii har vært hos foreldrene mine siden. Idag kommer hun hjem, og jeg er veldig spent på hvordan der går! Hun er veldig glad i barn, men hun blir veldig stressa og skjønner ikke at hun må være forsiktig. Også vil hun helst stjele alt som kan stjeles (smokker, sokker osv). Håper det går seg raskt til ?

Gratulerer så mye, og riktig lykke til ❤️ 

 

Skrevet

Har dere noen tips til gave til hundepasseren min? Har ei venninne som passer den ene hunden min flere helger i året, når jeg er på jobb. Hun setter like mye pris på det som jeg, men jeg ønsker likevel å finne noe hyggelig å gi. Har dere noen tips? Det kan godt være hunderelatert, uten å være for obvious ? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...