Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen! ?

Er i utgangspunktet ikke ny på forumet da jeg har vært her siden juni 2007, men klarte ikke å komme meg inn på min gamle bruker og hadde egentlig uansett lyst til å starte med blanke ark da de fleste bildene og sånn har forsvunnet fra mine tidligere innlegg. Mitt tidligere brukernavn er "Irenen" ☺️

Jeg har per dags dato tre hunder. Taxi, en liten kooikergutt som blir 12 år til våren, Nora, en drentsche patrijshond som har rukket å bli åtte år allerede, og en engelsk springerfrøken ved navn Sega. Sega er snart tre år og bor i det daglige hos moren min som bor alene og er en veldig sprek pensjonist. Sega var tiltenkt å brukes i avl, men på grunn av bittfeil ble ikke de planene noe av. Har fortsatt en oppdretterdrøm, men det blir forhåpentligvis med fremtidige springere ❤️?

Ellers har jeg to barn (4 og 6 år) og jobber som autorisert dyrepleier.

Synes det er veldig hyggelig å se at det fortsatt er endel aktivitet her på forumet. Jeg er stadig innom og leser og skal prøve å bli aktiv her igjen ?

 

 

irene-alta2.jpg

  • Like 10
Skrevet

Velkommen tilbake! Jobber du fortsatt på Nordberg? Kanskje ikke siden du ser ut til å ha flyttet til Drøbak...?

Er det Sega jeg ser rundt på Disen/Lofthus i blant tro?

Skrevet
Akkurat nå, simira skrev:

Velkommen tilbake! Jobber du fortsatt på Nordberg? Kanskje ikke siden du ser ut til å ha flyttet til Drøbak...?

Er det Sega jeg ser rundt på Disen/Lofthus i blant tro?

Takk ?

Nei, jobber på Jeløy Dyresykehus nå ? Sluttet på Nordberg for fire år siden.

Det kan være det altså! Mamma bor fortsatt på Brobekk og er ofte på tur i marka der oppe ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...