Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå - februar


Nimbus
 Share

Recommended Posts

12 timer siden, Lerkefuglen skrev:

Kan virke sånn, synes ofte det tar av der inne men idag ble det jo helt vilt ? Godt du sier det er normale folk og, for det er jo gjerne ikke de som roper høyest. Er bare stor kontrast til det jeg er vant til fra før av kjenner jeg ? Fikk du med deg det innlegget som forsvant med screenshot av private meldinger...? Ble helt sjokkert, både av hva folk får seg til å si men og hva noen så velger å legge ut offentlig ?

Huff? Hender vel at det stormer i whippetmiljøet også?? Men ja, det er vel mange motstridende og sterke meninger som bare mååå uttrykkes og ikke alltid på diplomatisk vis og da blir de jo veldig synlige. Ja, jeg så det. Noen er bare rett frem utrivelige? Men jeg mener at de fleste er fine folk :) De bare (klokelig) lar være å kaste seg inn i slike diskusjoner ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 207
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cæsar, den 9 år gamme tibben til bestemor døde i dag ? Han var hos veterinær for bare noen dager siden etter å ha falt om noen sekunder, men de sendte han hjem etter en urinprøve som ikke viste noe ga

I dag var jeg vitne til at et rådyr ble meid ned i 80-sonen. Dessverre døde det ikke, men fortsatte å løpe panisk rundt på knekte bein ? Det må være det jævligste jeg har sett i hele mitt liv.

Da skal det være trygt nå for han ble mest sannsynlig smitta for 2 uker siden. Det er de eneste hundene han har hatt kontakt med i tida før hvertfall.  I dag har jeg gjort noe jeg egentlig ikke e

Posted Images

facebook og rasehundfolk er rett og slett en dårlig kombinasjon. Det blir bare bråk og sure miner. Alt som kan misforstås, vil bli misforstått. Diskusjoner er egentlig best å ta face to face (sa hun, og skriver på et diskusjonsforum på nett :D )

 

Endret av Meg
  • Haha 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 2/26/2019 at 9:58 AM, Rufs skrev:

Såpass... ? Sykling hadde jo vært fantastisk å kunne gjort. Men her er det bare asfalt å sykle på her jeg bor, så det vil bli for belastende å løpe langt på. Men litt feltsøk i tillegg til å løpe løs på tur i skogen var jo et godt tips. ?

Har jo begrenset med tid, skal kjøre ett par timer til stevne, og må være der i god tid ?

Ikke uvanlig at jeg står opp i 4 tida før stevne, for å trimme før stevne- så kjøreturen- så enda mer trening før vi starter i klassen vår.

I dag har det vært fantastisk vær, vi har hatt en fantastisk tur.

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, laikamor skrev:

Koste med Kårepus i 5min, og plukket flått etterhvert som jeg kjente dem. Her er resultatet. Regner med det er masse mer gjemt inni den tykke pelsen hans. 

IMG_20190228_205919.jpg

Æsj! Hvor bor dere? Får helt frysninger av flått, håper det er lenge til de dukker opp her...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, trill skrev:

Æsj! Hvor bor dere? Får helt frysninger av flått, håper det er lenge til de dukker opp her...

Bor på sørlandet, i Flekkefjord. Pleier å være mye flått her, men de pleier ikke å være så tidlig. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...