Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvor i allverden bor dere som har det så kaldt?:brr: her sitter jeg å klager fordi jeg fryser rompa av meg når det er -3? i dag er det faktisk «hele» 2 varmegrader da. Men utrolig sur og kald vind. Da passet det fint at bikkja er levert på hundesenteret og jeg slipper å gå tur!:lol: 6-7 timer der og hun er i koma når hun kommer hjem. Da blir det bare en liten runde i kveld.

så mistenker jeg at varmepumpa ikke klarer å holde temperaturen oppe i leiligheten... men fordi jeg alltid fryser tenkte jeg meg ut å kjøpe sånn digitalt termometer som måler temp både ute og inne. Litt flaut hvis jeg sender melding til husverten og det faktisk bare er jeg som er i overkant frysepinn. Den står på 23 grader men her sitter jeg i full ullbekledning under teppet og hakker tenner

  • Svar 115
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hollenderen til Malamuten her inne kom til rette etter 1 døgn i hvert fall  Har ikke fått med meg at flere er/har vært savnet :/  Har jeg forresten fortalt dere at jeg har fått jobb?  6 mnd vikar

Hei alle sammen  Jeg er helt fersk førstegangs valpeeier, og tenkte det kunne være både morsomt og lærerikt å melde meg inn her! Lille Salka kom til meg for to dager siden og er en drøm av en valp end

Endelig var lappen på plass! For en frihet å kunne melde seg på kurs uten å være avhengig av at samboer kan være med   Også må jeg ærlig innrømme at jeg føler meg ganske ferdig med kollektivtranspor

Posted Images

Skrevet

Her er det -8 nå på morningen, men det blir nok bedre når sola kommer opp. Jeg gleder meg til å komme meg ut på tur jeg, og prøver å huske på at jeg er kjempeheldig som har en kropp som fungerer til det (ser en på 'God morgen, Norge' som sitter i rullestol og er avhengig av hjelp til det meste).

 

Skrevet
On 28.11.2018 at 10:00 AM, Kaisen said:

Hvor i allverden bor dere som har det så kaldt?:brr: her sitter jeg å klager fordi jeg fryser rompa av meg når det er -3? i dag er det faktisk «hele» 2 varmegrader da. Men utrolig sur og kald vind. Da passet det fint at bikkja er levert på hundesenteret og jeg slipper å gå tur!:lol: 6-7 timer der og hun er i koma når hun kommer hjem. Da blir det bare en liten runde i kveld.

så mistenker jeg at varmepumpa ikke klarer å holde temperaturen oppe i leiligheten... men fordi jeg alltid fryser tenkte jeg meg ut å kjøpe sånn digitalt termometer som måler temp både ute og inne. Litt flaut hvis jeg sender melding til husverten og det faktisk bare er jeg som er i overkant frysepinn. Den står på 23 grader men her sitter jeg i full ullbekledning under teppet og hakker tenner

Midt i Norge slik ca :P

 

Men i dag er det da nesten 0. Vind og vi venter nedbør. Får vel nesten håpe på at den kommer som snø, selv om jeg innerst inne ønsker meg regn og masse varmegrader helt til mai :P men det skjer jo ikke så snø er vel litt bedre enn regn på denne årstiden.. dessverre :innocent:

Sitter fortsatt med ett barnslig ønske om at det skal fortsatt være mulig å finne barmark i desember her da, For DET skjer ikke hvert 10 år altså ;)

Skrevet

Akkurat nå er det tre år siden denne falt i fanget mitt og ble med hjem på besøk for første (og siste) gang. Så mye vi har gjort sammen på disse tre årene :wub: 

9C0B3279-B5DD-4DF4-8B45-0725164E17CE.thumb.jpeg.4c34463e40b9d0dec91ffe438cf4d288.jpeg

  • Like 5
Skrevet

Vært å tatt vaksine i dag. Jeg bryr meg lite om sprøyter og nåler generelt, men en time før jeg skulle reise ble jeg plutselig fryktelig nervøs. Svetta, var småkvalm og litt hjertebank. Veldig rart, for det har aldri hendt før. i det jeg gikk inn døra på helsestasjonen så forsvant nervene like fort som de kom. Stikket kjente jeg ikke noe til. Men nå har jeg ****** vondt i armen! ? håper det forsvinner fort det også. Skal på jobb i helga og har ikke en jobb som kan utføres med en arm for å si det sånn?

  • Like 1
Skrevet

Først litt snø i går, så 3 varmegrader i dag og regn- dessverre så blir det vel kun i dag det regner, så snøen forsvinner ikke- blir bare til ett nytt lag is. :P Men pytt- kan leve med is i vinter jeg- hadde jeg bare sluppet de 1,5 meterne med snø som garanter kommer :lol: :innocent: ( har fortsatt en drøm om grønn jul) 

Litt bedre form i dag, og har faktisk strikket 4 omganger på ett par votter. De siste to dagene har jeg strikket minus 2 ;)

Skrevet

Er så utrolig kjedelig å ha problem med foten, og i verste fall ha tretthetsbrudd. Spesielt når det er mildt og bart ute. Har så lyst å opp i Estenstadmarka og gå tur... Bonita har litt problem med ryggen sin og beordret ro og rolige båndturer for tiden. Så da syns vi litt synd på oss selv for tiden og dårlig samvittighet kan holde seg unna. Hun har forbud mot opp i sovesofaen og dermed ble det madrass på gulvet på oss i stedet. Kan jo ikke sove uten Bonita og se på tv/netflix uten å pusle hun i pelsen. Er sykemeldt og kjeder meg og det går litt utover Bonita. Hun blir børstet, klippet osv, og hun er ikke helt fornøyd med den ekstra oppmerksomheten. Så for at hun skal slippe litt så har man begynt å lage snusematte. 

Skrevet

Irsk rød og hvit setter selges billig, evt. gis bort ved snarlig overtakelse! ?

Nevø er en irsk rød og hvit setter på 8, snart 9 år. Sprek som en loppe, frisk og rask. Importert til Norge som valp. Fin trekkhund. Snill og grei, men dyr i matveien. Ikke kresen, spiser alt: hundemat, smør, brød, julekaker, pai, gryteretter, lasagne; gjerne direkte fra kjøkkenbenken.

 

RIP kveldens lasagne. ???

  • Haha 5
Skrevet
21 hours ago, Perfect Image said:

Jeg synes forrige uke med stabil -17 var himmelsk. Nå med 0 temperatur har jeg mest lyst til å grave meg under dyna og bli der. Gjørme overalt.

Støttes! 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...