Gå til innhold
Hundesonen.no

Biltemas biabed


Recommended Posts

Akkurat nå, Paranomia skrev:

Syntes den revner fort i sømmene, tåler ikke stort de vi har hatt iallfall. Tror det hadde blitt billigere å kjøpe èn ordentlig :P 

De revner lett i sømmene de også.. på forrige hunden var vel en sånn hel i maksimalt 3mnd.. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De forrige jeg hadde varte i år uten synlig slitasje. Kjøpte ny nå til bølla siden jeg ikke tok vare på de når jeg ikke hadde hund. Denne har revnet litt i sømmene ser jeg. Snart et år gammel. Men foreløpig er det hverken et kosmetisk problem eller noe annet, Den henger sammen enda og det er lite synlig. Er ellers fornøyd med dem. Har ikke hatt originalen da så har ikke noe å sammenligne med.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjøpte en til min for drøyt halvannet år siden. Den er vel brukt hver dag vi er hjemme, men hun sover ikke i den om natten. Selve materialet virker sterkt (men hun hverken biter eller graver), men nå er det blitt ganske store glipper i sømmene (i bunnen der hvor hun ligger). Hadde det ikke vært for det så hadde det vært terningkast 6, prisen tatt i betrakning.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde en i et år - ble ligget i på dagtid, ikke på natta. Kantene ble ligget ned i løpet av året og etter et år så var ene sidekanten helt flat. Opplevde stor kvalitetsforskjell sammenlignet med den ordentlige bia bedden. Har hatt en vanlig biabed siden 2011 og den blir ligget i hver natt (og har blitt det av nå tredje hunden) og den er akkurat like fin.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har 3 stykker, en som er 3 år, en som er 2 år og en som et 1 år. Alle er like fine, og jeg er veldig fornøyd med dem. Har tepper og dyner i mine, men det er mer pga ene hunden sitt krav om komfort :aww:

Blir brukt av whippet, border collie og dverg puddel (og 2 katter).

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hatt den til Midas, men den gikk ganske fort istykker fordi Midas gravde av og til før han skulle legge seg. Har hatt flere av originalen og de har holdt i årevis til tross for graving. Hvis hunden bare legger seg ned i den uten videre seremoni vil jeg tro de kan holde ganske lenge, men hvis det er litt graving så er originalen mer slitesterk. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar.

Har to biabed (original) i stua som brukes en del, men lurte på å kjøpe noen billige senger å ha på hunderommet. Stor fare for at de blir makulert så gidder ikke kjøpe noe dyrt. På hunderommet har de to plastsenger med fleecetepper, men teppene drar de ut. Pluss en sofa som de har startet litt med å dra av trekket på. Skjønner ikke hvorfor de må makulere sengeplassen, de har jo leker og andre ting de kunne drevet med. Tror jeg prøver en sånn billig biabed og ser om den overlever :P

 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vår varte i 2 år før en av de små ankelgnagerne bestemte seg for å sjekke hva den var fylt med. Sengen overlevde forsåvidt smaksprøvingen, men mangler to hjørner. 
Ellers upåklagelig til den prisen. Mye brukt her hos oss. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Første varte ca. 1,5 år, før sømmene ble ødelagt av graving. Gikk fremdeles an å ligge i den, og hunden(e) likte den godt.

Kjøpte ny, den har nå vart i 2 år, ingen tegn til skader. Hunden har fått klar beskjed ved hvert graveforsøk at det ikke er lov.

Begge hundene vi har hatt har elsket den. Han vi har igjen ligger i den hver dag, veksler mellom den og sofaen. Vel verdt prisen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har vært utrolig fornøyd med denne til havanaisen jeg hadde, og hadde lett kjøpt den igjen til hund under 15 kg som ikke leker med senga si. Har derimot også erfart at den tåler lite fra tøffe hunder og at skumgummien etterhvert blir veldig flat av at tyngre hunder bruker den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...