Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
5 timer siden, Lola Pagola skrev:

Hjeeelp!

ENKELT kostyme som jeg kan fikse til i morgen... tips?? (ikke disney/marvel etc).

Sikkert litt klamt, meeeen klippe hull i bunnen av en sort søppelsekk og tre den over hodet. Dra en bøtte nedover hodet. Den bør fortrinnsvis ha et hull til øynene og nesen. Vipps, så er man en salvetube.

  • Like 3
  • Svar 2.4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sonen, hils på den nye lille sjokoladepuddingen min 

Da blir det visst ny jobb på meg, lykke-ugla fra @Raksha funker!!! Det har vært en utrolig omstendelig prosess, sånn at jeg etter hvert følte at jeg burde få jobben bare på grunn av oppmøte. Først så

Se på den fine modellen da    

Posted Images

Skrevet
3 timer siden, Perfect Image skrev:

Jaran har vært mye troll :lol: ikke ansiktsmaling en gang, sot fra ovnen og en striesekk.

FB_IMG_1518096378892.thumb.jpg.3469a77548d24895c47eda203d44ad3e.jpg

Han er en av de søteste ungene jeg vet om. Enten han er troll eller ikke :wub:

  • Like 1
Skrevet
16 minutes ago, Malinka said:

Er det slik at hunder blir frekkere med alderen? Lady sto nettopp i sofaen ved siden av meg og strekte seg frem for å vaske tallerkenen min :lol: enda bra jeg ikke gikk fra maten slik jeg av og til gjør, det pleier nemlig ikke å være et problem. :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Definitivt! 

Just now, Siri said:

Eldre damer skal selvsagt ha visse privilegier :lol: 

Øyh, ikke bare damer! Hilsen Gutta.

 

  • Like 4
Skrevet
7 timer siden, Krutsi skrev:

Vet du hvilken eller hva garnet heter? 

http://www.kauni.com/nb/garn/effektgarn-8-2-100-ull

Jeg tror fargen til min genser er EQ. Håper det hjalp litt.

Hatt en kjempefin tur i mørket, ble jommen 8 km på glatt. Men er så mye gildere å gå sammen med andre,enn bare tusle helt alene.

Nå blir det en rolig kveld, med familieekspedisjonen og strikking.

Guest *Kat84*
Skrevet

Hjemme fra jobb, og klar for rapportering. Det var lite sjokolade som var bestilt inn, så forhåpentligvis betyr det at jeg får avslutte tidlig på lørdag i hvert fall. :whistle:  

Jeg er egentlig veldig klar for helg akkurat nå. Det var jeg forsåvidt på tirsdag også da, men... :aww:  
Sjef er klar for mat. Det er jeg også. Det er vel han som vinner og står først i køen for det som vanlig. Bortskjemte lille... :P 

Skrevet
22 minutter siden, Tonje skrev:

Noen som vet om det er hundeutstyrsbutikker i Hamar med godt utvalg? @Siri @SFX @Lola Pagola feks?

Anka Zoo og Anitas Hund og Katt er bra butikker i hvert fall :D De hører ikke til noen av kjedene. 
Anka Zoo ligger rett ved rundkjøringen ved XXL (ta til høyre i rundkjøringen - ligger i samme bygg som veterinærklinikken). 
Anitas Hund og Katt ligger i sentrum. 

Har vi gått på tur i lett snøvær og prinsessedyret har lekt trekkhund... det er visst morsomt så lenge alt går i gangfart :aww: 

  • Like 2
Skrevet
2 timer siden, Malinka skrev:

Er det slik at hunder blir frekkere med alderen? Lady sto nettopp i sofaen ved siden av meg og strekte seg frem for å vaske tallerkenen min :lol: enda bra jeg ikke gikk fra maten slik jeg av og til gjør, det pleier nemlig ikke å være et problem. :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja... Tuva er frekkere enn flatlusa, og hun har blitt helt idiot med å stjele ting, sokker, slipperser, luer etc og niholder på de :lol:

Skulle til Bergen, endte på Postnord på Langhus :lol:

Skrevet

Er så kaldt i huset i dag, så måtte fyre i peisen og lage en kopp te :aww: hjelp ikke med varmepumpe, 3 lag med ull, et teppe og en whippet på fanget :aww:

Tenker at det faktisk er litt kaldt her når border collie legger seg forran peisen :P

 

Skrevet
4 minutter siden, Stine skrev:

Skulle til Bergen, endte på Postnord på Langhus :lol:

Skikkelig forutsigbar arbeidsplass du har :lol: 

Akkurat nå, QUEST skrev:

Gurimalla..denne var jo søt..:wub: Noen som er ute etter en enkel omplasserings eh..dyr? :ahappy:

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=113711926&fks=113711926

Awww :wub:          :lol: 

Akkurat nå, Christine skrev:

Var det ikke noen her som ønsket seg Støver? :aww:

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=113684840

@Pippin&Symra :D 

  • Like 5
Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

@Pringlen behøver sikkert en støver til..:sleep: Ærlig selger , det skal sies.. :P

:lol: Ja, særlig en sånn en...

Red: men det må jo være midt i blinken for deg :P

Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

Æsj..du er da så kresen altså.. :sleep: Den har jo åpenbart mange andre gode egenskaper.. :ahappy:

Ja, sikkert flott for deg :D

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Siri skrev:

Skikkelig forutsigbar arbeidsplass du har :lol:  

@Pippin&Symra

Spenning i hverdagen det der :lol: Men jeg er litt glad for at Bergen ble avlyst når jeg ser værmeldingene :sleep:

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

:lol:    Er det vanlig forekommende i rasen, at de ikke funker så godt på jakt? 

Nei, det tror jeg ikke. Var en schiller som vant SM i fjor, faktisk. Ellers er det mange gode revehunder i den rasen. Kjenner en som har en, den er helt rå.

Skrevet

Akkurat nå lurer jeg på hvorfor jeg stadig er inne for å sjekke postens pakkesporing. Jeg venter nemlig på et par skisko jeg har bestilt, men jeg får ikke brukt dem når de kommer, for jeg har ikke ski som passer til dem her. :lol: 

  • Like 1
Skrevet



Noen som vet om det er hundeutstyrsbutikker i Hamar med godt utvalg? @Siri @SFX @Lola Pagola feks?


Enig med Siri [emoji4] Jeg handler mest hos Anitas hund og katt, de er så hyggelige der, tar bilde av alle besøkende hunder, og ikke minst er det en butikk som holder til i gågata, synes det er viktig å støtte så ikke alt havner på senter... [emoji4]

Anka Zoo og Anitas Hund og Katt er bra butikker i hvert fall [emoji3] De hører ikke til noen av kjedene. 
Anka Zoo ligger rett ved rundkjøringen ved XXL (ta til høyre i rundkjøringen - ligger i samme bygg som veterinærklinikken). 
Anitas Hund og Katt ligger i sentrum. 
Har vi gått på tur i lett snøvær og prinsessedyret har lekt trekkhund... det er visst morsomt så lenge alt går i gangfart :aww: 


  • Like 2
Skrevet
12 minutter siden, Stine skrev:

Spenning i hverdagen det der :lol: Men jeg er litt glad for at Bergen ble avlyst når jeg ser værmeldingene :sleep:

:lol: Det skjønner jeg egentlig godt! Jeg hadde ikke orket å ha en jobb der jeg måtte ut på kjøretur i all slags vær og vind :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Sitter og ser på Insider FEM, og denne gangen handler det om mattilsynets jobb med dyr. 
Og jeg lurer på om de virkelig er så useriøse når det gjelder omplassering?? Sitter og måper her:shocked:

Skrevet
Just now, Ganzie said:

Sitter og ser på Insider FEM, og denne gangen handler det om mattilsynets jobb med dyr. 
Og jeg lurer på om de virkelig er så useriøse når det gjelder omplassering?? Sitter og måper her:shocked:

Jeg har ikke tilgang til programmet, hva gjør de? 

Skrevet

Omelett"røre" med masse nam oppi. Smøret smeltet i pannen. Slår av ovnen for å bli ferdig med røra. 

Så dør ovnen. Den er ikke ny, men har  jo fungert. Leiligheten er ny. Eh. Hva gjør jeg? Våkn opp ovn!! 

Sikringen har ikke gått. Er det noe hemmelig triks jeg ikke vet om? 

En sånn ting over ovnen peip, kan den ha "stoppet" strømboksen til ovnen? Slik den hvite tingen i skapet gjorde med vannet da jeg vasket der?

Aalt for fancy.. Hjelp!!

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...