Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Som et ledd i et psykologisk forskningsprosjekt håper jeg dere kan bruke 10 min av tida deres på å gjennomføre denne testen. Dere må kunne lese engelsk (fordi teksten er på engelsk), og gjøre testen på en pc/tablet. 

Det foregår sånn: Du leser instruksjonene og trykker videre, og får da opp en rekke ord i ulike farger. Her skal du lese opp fargen på ordene høyt (dette gjør du selvsagt på norsk om du er norsk). Når du er ferdig, trykker du videre og gjentar lesinga to ganger. Det er mulig du får noen spørsmål til slutt, og det hele tar under 10 min. Ingen persondata oppgis eller lagres. 

Takker for all hjelp! :) 

Dere finner testen her.

  • Like 9
Skrevet

Tusen takk for at dere svarer, det setter jeg veldig stor pris på. :) Jeg kan selvsagt ikke si noe om det dere lurer på, og det er fint om det ikke sies så mye om innholdet i testen, da jeg ikke vil at folk skal farges på en eller annen måte før de svarer. Jeg kommer derfor til å be om at moderator endrer litt på noen av innleggene deres her, og håper på forståelse for det. 

Jeg kommer til å fortelle hva det dreier seg om etter at antallet respondenter er nådd, og takket være dere nærmer vi oss. Takk! :heart: 

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Morsom test, tror jeg hadde vært raskere om ikke Idde hadde klikket og kastet en tennisball i hodet på meg hvert femte sek :P 

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
    • Det høres ut som du har vært gjennom mye. Jeg håper du får hjelp til å håndtere dette, og at det hjelper å dele. Jeg tenker at å ha en hund ved siden av seg, uansett størrelse, i slike situasjoner er verdifullt.  Fint å høre at ting begynner å løse seg!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...