Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sjokoladepålegg til jul og en gang i året?? :shocked: husker jeg fikk spise så mye jeg ville. Og siden jeg var kresen så levde jeg på loff med sjokoladepålegg, og nudler til middag i flere år:sleep: måtte aldri smake på grønnsakene og sånn. Så husker jeg at jeg ikke likte skorpene på skiva. Men mamma tvingte meg for hun sa at tennene mine råtnet hvis jeg ikke spise skorpene. Gikk tydeligvis ikke så veldig innpå meg siden jeg gjemte de nederst i søpla, under alt annet. Men jeg ble gjennomskuet. Så da nektet jeg å spise skiver og levde på choco pops og weetos frokostblanding etterpå:sleep: foreldrene mine tenkte visst ikke så mye på næringsinnhold og sunn mat de...

Nå gruer jeg meg syykt til legetime i morgen. Kommer ikke til å få sove i natt. Så fant jeg ut at XXL har ullvang rav genser på tilbud i morgen. Så der må jeg innom hvis jeg finner parkeringsplass...

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pappa sponser med det samme han sponsa eksen sin billett med, nå har vi kjøpt flunka ny flybillett til @Teserere og livet er straks litt lysere  . Da blir det Thailand i jula med bestevenn! Er så glad

Mobilen min ringte mens jeg satt med en pasient (hørte vibreringa så vidt) og da jeg kjente igjen nummeret hoppet hjertet over flere slag, det var fra drømmejobben! De vil ha meg på intervju! Jeg var

Hei sonen! Visste dere at...     ...at jeg har verdens søteste lille vofs?    

Posted Images

Skrevet
8 hours ago, Siri said:

 

Hva ER det med deg og disse dyrene? :wub: Kan ikke du komme til Hamar/Elverum og bli veterinær her??? 

Aww! Vel, jeg vet ikke. Fetter fikk en gal eier stakkers. :lol::D:P 

  • Like 2
Skrevet
6 timer siden, Tonje skrev:

Jeg så det der (vil tro vi mener samme hund) og kan ikke fatte at så mange ikke gidder å sjekke. Trist for rasen :(

 

 

Misforstå meg rett. Veldig bra at de faktisk sjekket! Men det er heller mindre tallet, og virker som folk må ha ett "slag i tryne" i eget oppdrett før det blir tatt seriøst.

Siste natt på jobb i denne omgang. Ingen flere nattevakter før julehelgen :P  Dagen i dag ble brukt på å plukke bæsj i hagen da det blir "borte" når det snør. Det var ikke borte når det smeltet :lol: 

Skrevet

Jeg fikk også spise nugatti når jeg ville. Jeg kan ikke huske å ha spist noe mer enn ei brødskive nugatti etter fylte 15, minst. Og den ene brødskiva jeg husker, er fra jeg lå på barsel og hadde spist opp alt annet jeg likte av pålegg på avdelinga(jeg var eneste fødende, og sinnsykt sulten de første dagene etter fødsel. Så det ble rett og slett tomt fordi de ikke hadde regnet med at lille meg skulle spise så mye alene) :lol:

  • Like 1
Skrevet
3 timer siden, *Kat84* skrev:

Javisst er det mer enn nok penger som må ut. Men det er jo langt bedre enn å måtte legge ut for omfattende arbeid på taket. 
Priser sammenligner du etter hvert som du har hentet inn tilbud fra forskjellige. Vi brukte blikkenslager for å ordne vårt 

Du, jeg skjønner hvordan jeg sammenligner tre oppgitte priser :-D Men jeg kan ikke hente inn tilbud når jeg ikke vet hva som skal gjøres, og om de blir dratt hit for å se hva som må gjøres vil jeg tro de skal ha betalt for det. Hvorfor skulle de klatre opp på taket og lete etter feil og hull gratis?

Jeg har gått gjennom to kasser med juletekstiler, og har sortert ut en del jukeduker jeg ikke trenger. I morgen skal jeg forsøke å selge de til en billig penge.

Skrevet

De kommer og ser på hva som skal gjøres, og kommer med et pristilbud utifra det. Det kalles anbud :P

De gjør det gratis fordi de er avhengige av å få jobb for å overleve i bransjen :)

Skrevet
10 minutter siden, Annik skrev:

De kommer og ser på hva som skal gjøres, og kommer med et pristilbud utifra det. Det kalles anbud :P

De gjør det gratis fordi de er avhengige av å få jobb for å overleve i bransjen :)

Selv på så vage prosjekt som dette - det dryppet vann fra taket, og det er alt jeg vet? Jeg trodde de bare ga anbud på spesifiserte oppdrag, som å bytte X antall vinduer eller bygge nytt inngangsparti. Gudene vet jo hva de finner når de begynner på jobben. Men da kan jeg jo ringe til et par til i morgen og høre hva de sier. Jeg bare ringte en vilkårlig blikkenslager i morges.

 

Skrevet
5 minutter siden, SFX skrev:

Selv på så vage prosjekt som dette - det dryppet vann fra taket, og det er alt jeg vet? Jeg trodde de bare ga anbud på spesifiserte oppdrag, som å bytte X antall vinduer eller bygge nytt inngangsparti. Gudene vet jo hva de finner når de begynner på jobben. Men da kan jeg jo ringe til et par til i morgen og høre hva de sier. Jeg bare ringte en vilkårlig blikkenslager i morges.

 

Broren min jobber som taktekker(med eget firma) og han er rundt på slike anbud omtrent hele tiden. Jeg regner med det er helt vanlig :)

Skrevet

Poden har fri tilgang på Nugatti.. stort sett må vi kaste boksen før den er tom fordi den er gammel. Han foretrekker makrell i tomat og leverpostei. 

På pulisiden jeg er medlem av er det selvfølgelig gjerne sånne dødsannonser for hundene. Det er sjeldent det gjelder en hund  under 14 år egentlig. Det forteller meg at vi risikerer å slite med Nico i mange år . Noe som stort sett er helt greit , bortsett fra når hun bestemmer seg å breie seg ut i hele dobbeltsenga så andre må ligge på tvers..

Skrevet
8 timer siden, Raksha skrev:

Nå skal jeg si noe, det er veldig sjokkerende og veldig vanskelig å tro på - jeg vet. Men det er HELT sant! Folk som er DOMME på fb kan faktisk være likandes folk! :o !  :lol: 

:o Det kan jeg da aldri tenke meg at stemmer :aww: 

8 timer siden, Tricolor skrev:

At jeg ikke kan lære! Kylling, ris, brokkoli og blomkål resulterer i gallopperende tarm dagen derpå. Dere kan tenke dere hvordan det blir å være på jobb på sykehjemmet da? Mistenker at det er brokkolien som er den store, stygge ulven. Og kylling er altfor godt, især det sprøstekte skinnet. Selv om jeg vet at det er med på å lage herk i tarmene mine, så greier jeg ikke å motstå. Selvbeherskelse, hvor får man kjøpt det?

Om du finner det, så kom med det... jeg gjør også slike stunts selv om jeg VET at det kødder med tarmene etterpå... 

8 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Ja, jeg tror du kan ha rett i det. Litt annen kultur på en måte, og kanskje er hund den eneste interessen vi har til felles, men de kan jo være både ålreite og morsomme å være sammen med likevel. Den beardisoppdretteren jeg liker aller aller best som menneske planlegger kull i begynnelsen av 2018. Gjett om jeg ble ivrig da jeg hørte det! Men så så jeg bilde av foreldredyrene, og likte ingen av dem:icon_cry:

Å nei!!! Det er litt krise ja :( 

8 timer siden, Artemis skrev:

Aww! Vel, jeg vet ikke. Fetter fikk en gal eier stakkers. :lol::D:P 

:lol: Tror Fetter er godt fornøyd med eieren sin, jeg, selv om han tidvis må finne seg i enkelte sprell :lol: 

7 timer siden, JeanetteH skrev:

Siste natt på jobb i denne omgang. Ingen flere nattevakter før julehelgen :P  Dagen i dag ble brukt på å plukke bæsj i hagen da det blir "borte" når det snør. Det var ikke borte når det smeltet :lol: 

:lol: Merkelig det der :lol: 

1 time siden, Tricolor skrev:

Opp og hopp for å dra på jobb.

Opp og hopp og sette seg i "kontorstolen" hjemme :D Frokost er spist og kaffe drukket. Da er det vel bare å gå i gang med dagens dont :ahappy:

Skrevet

Bra jeg ikke ringte og var grinete til tannlegen - dette var jo tanna bak :P Men må jo få fikset det da. Men siden denne er noen år gammel så må jeg vel betale... Det føyer jo seg pent inn i rekken med utgifter som har kommet den siste tiden :rolleyes: 

Skrevet
10 timer siden, Kangerlussuaq skrev:

Fy ****, jeg griner og spyr om hverandre. Mennesker er det verste som har skjedd verden. I kveld har det rulla ut avslöringer pä tysk tv. Sitter her pä hotell og er helt skjelven. Maktesløs, fortvilet, knust og sint.

https://www.zdf.de/dokumentation/37-grad/37-geheimsache-tiertransporte-100.html

"We have seen things that simply are unimaginable. The suffering is endless."

Nå må det for f*** skje noe.

Jeg er glad jeg er blitt så hard, kynisk og sett så mye faenskap i mitt liv- at slike ting sjokkerer meg ikke det minste.

10 timer siden, Raksha skrev:

Nå skal jeg si noe, det er veldig sjokkerende og veldig vanskelig å tro på - jeg vet. Men det er HELT sant! Folk som er DOMME på fb kan faktisk være likandes folk! :o !  :lol: 

 

Veldig skeptisk.

 

Ny dag, sola skinner, vaskemaskinen går, jeg går ikke- jeg sitter i sofan. Burde vært på trening idag, og burde vært på butikken. Men først må jeg nok innom en dusj før jeg tusler ut i samfunnet...åh slitsomt!!!

Men hadde fin datekveld i går, og skal på fest i morra- så kan ikke sitte her å dingle. Opp å hopp din drittkropp!

Ha en fin dag soniser:)

  • Like 1
Skrevet

Sitter nederst bortest i det mørkeste hullet du kan tenke deg :icon_cry:Svulsten til App er tilbake og den har spredd seg. Røntgenbildene vi tok i går viste at kreften har spist seg igjennom kjeven hans, og han hadde store smerter når vet klemte (ingen smerterespons når jeg klemmer, skal liksom være så sterk sammen med meg han). Burde avlivd han i går men greide ikke det, så nå smertestiller jeg han etter beste evne. Vi har avtalt turer med de beste hundevennene hans gjennom helgen, og på mandag tar vi siste turen til vet...

Jeg gråter helt ukontrollert hele tiden, og hjertet ligger knust i tusen biter!

Skrevet
Just now, LØJ said:

Sitter nederst bortest i det mørkeste hullet du kan tenke deg :icon_cry:Svulsten til App er tilbake og den har spredd seg. Røntgenbildene vi tok i går viste at kreften har spist seg igjennom kjeven hans, og han hadde store smerter når vet klemte (ingen smerterespons når jeg klemmer, skal liksom være så sterk sammen med meg han). Burde avlivd han i går men greide ikke det, så nå smertestiller jeg han etter beste evne. Vi har avtalt turer med de beste hundevennene hans gjennom helgen, og på mandag tar vi siste turen til vet...

Jeg gråter helt ukontrollert hele tiden, og hjertet ligger knust i tusen biter!

Nei, nei nei! :cry::hug:

Skrevet
Akkurat nå, LØJ skrev:

Sitter nederst bortest i det mørkeste hullet du kan tenke deg :icon_cry:Svulsten til App er tilbake og den har spredd seg. Røntgenbildene vi tok i går viste at kreften har spist seg igjennom kjeven hans, og han hadde store smerter når vet klemte (ingen smerterespons når jeg klemmer, skal liksom være så sterk sammen med meg han). Burde avlivd han i går men greide ikke det, så nå smertestiller jeg han etter beste evne. Vi har avtalt turer med de beste hundevennene hans gjennom helgen, og på mandag tar vi siste turen til vet...

Jeg gråter helt ukontrollert hele tiden, og hjertet ligger knust i tusen biter!

Å nei! :hug::hug:

Guest Belgerpia
Skrevet
Just now, LØJ said:

Sitter nederst bortest i det mørkeste hullet du kan tenke deg :icon_cry:Svulsten til App er tilbake og den har spredd seg. Røntgenbildene vi tok i går viste at kreften har spist seg igjennom kjeven hans, og han hadde store smerter når vet klemte (ingen smerterespons når jeg klemmer, skal liksom være så sterk sammen med meg han). Burde avlivd han i går men greide ikke det, så nå smertestiller jeg han etter beste evne. Vi har avtalt turer med de beste hundevennene hans gjennom helgen, og på mandag tar vi siste turen til vet...

Jeg gråter helt ukontrollert hele tiden, og hjertet ligger knust i tusen biter!


Men nei og nei - så uendelig trist :(
<3
*klem*

Skrevet
11 timer siden, Siri skrev:

Det er vel helst det at oppdretterne jeg har kjøpt av har vært veldig likanes folk... første var en sånn som ble litt bestevenninne og vi reiste rundt på masse utstillinger sammen og satt i telefonen i timesvis. Andre oppdretter kjente jeg fra før NETTOPP fordi vi hadde samme rase og var blitt venner gjennom det... og på sistehunden bor jo oppdretter i Tsjekkia og snakker dårlig engelsk, men vi er jo FB-venner med hjerter og sånt du vet :lol: Der er jeg jo også god venn med hun som har pappa'n til bikkjedyret, og har jevnlig kontakt (og møttes i sommer)... og jeg har også mye kontakt med flere av dem som har brukt hannbikkja mi i avl... Noe sier meg at vi er en liten familie i dette briardmiljøet :lol: 

Da jeg så over innlegget mitt en gang til, så ser jeg jo at det kan oppfattes som om jeg ikke vil ha noe kontakt med oppdretter i det hele tatt..:ahappy: Hvilket ikke er tilfelle. Selvfølgelig får oppdretter/tidligere eier oppdateringer hvis de ønsker og er det en person man 'klikker med' så kan det jo være  grunnlag for kontakt utover det. :) 

Derimot blir jeg småsvett ved tanke på kaffebesøk , enten den ene eller andre veien eller lange telefonsamtaler med folk jeg aldri hadde kommet til å ha noen form for omgang med, hadde det ikke vært for overtagelsen av valp/hund. 

Skrevet
Akkurat nå, LØJ skrev:

Sitter nederst bortest i det mørkeste hullet du kan tenke deg :icon_cry:Svulsten til App er tilbake og den har spredd seg. Røntgenbildene vi tok i går viste at kreften har spist seg igjennom kjeven hans, og han hadde store smerter når vet klemte (ingen smerterespons når jeg klemmer, skal liksom være så sterk sammen med meg han). Burde avlivd han i går men greide ikke det, så nå smertestiller jeg han etter beste evne. Vi har avtalt turer med de beste hundevennene hans gjennom helgen, og på mandag tar vi siste turen til vet...

Jeg gråter helt ukontrollert hele tiden, og hjertet ligger knust i tusen biter!

Ånei! :icon_cry::hug:

Skrevet
10 minutter siden, LØJ skrev:

Sitter nederst bortest i det mørkeste hullet du kan tenke deg :icon_cry:Svulsten til App er tilbake og den har spredd seg. Røntgenbildene vi tok i går viste at kreften har spist seg igjennom kjeven hans, og han hadde store smerter når vet klemte (ingen smerterespons når jeg klemmer, skal liksom være så sterk sammen med meg han). Burde avlivd han i går men greide ikke det, så nå smertestiller jeg han etter beste evne. Vi har avtalt turer med de beste hundevennene hans gjennom helgen, og på mandag tar vi siste turen til vet...

Jeg gråter helt ukontrollert hele tiden, og hjertet ligger knust i tusen biter!

Men åååååå... det var jo ikke sånn det skulle gå? :console:

Akkurat nå, QUEST skrev:

Da jeg så over innlegget mitt en gang til, så ser jeg jo at det kan oppfattes som om jeg ikke vil ha noe kontakt med oppdretter i det hele tatt..:ahappy: Hvilket ikke er tilfelle. Selvfølgelig får oppdretter/tidligere eier oppdateringer hvis de ønsker og er det en person man 'klikker med' så kan det jo være  grunnlag for kontakt utover det. :) 

Derimot blir jeg småsvett ved tanke på kaffebesøk , enten den ene eller andre veien eller lange telefonsamtaler med folk jeg aldri hadde kommet til å ha noen form for omgang med, hadde det ikke vært for overtagelsen av valp/hund. 

Jeg hadde nok ikke kjøpt valp av noen jeg ikke likte... :ahappy:

Skrevet
14 minutter siden, LØJ skrev:

Sitter nederst bortest i det mørkeste hullet du kan tenke deg :icon_cry:Svulsten til App er tilbake og den har spredd seg. Røntgenbildene vi tok i går viste at kreften har spist seg igjennom kjeven hans, og han hadde store smerter når vet klemte (ingen smerterespons når jeg klemmer, skal liksom være så sterk sammen med meg han). Burde avlivd han i går men greide ikke det, så nå smertestiller jeg han etter beste evne. Vi har avtalt turer med de beste hundevennene hans gjennom helgen, og på mandag tar vi siste turen til vet...

Jeg gråter helt ukontrollert hele tiden, og hjertet ligger knust i tusen biter!

Å nei så leit!  Håper dere får en så fin helg som overhode mulig :heart::hug:

 

Skrevet
17 minutter siden, LØJ skrev:

Sitter nederst bortest i det mørkeste hullet du kan tenke deg :icon_cry:Svulsten til App er tilbake og den har spredd seg. Røntgenbildene vi tok i går viste at kreften har spist seg igjennom kjeven hans, og han hadde store smerter når vet klemte (ingen smerterespons når jeg klemmer, skal liksom være så sterk sammen med meg han). Burde avlivd han i går men greide ikke det, så nå smertestiller jeg han etter beste evne. Vi har avtalt turer med de beste hundevennene hans gjennom helgen, og på mandag tar vi siste turen til vet...

Jeg gråter helt ukontrollert hele tiden, og hjertet ligger knust i tusen biter!

Å nei, så fryktelig trist å høre! :( :console:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...