Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
1 hour ago, Siri said:

Jeg skjønner i grunnen gubben, jeg... hva SKAL man med så mye sko? :o 

Man får aldri for mye sko :aww: 

 

Tur gått med Smulemor, og hun er riktig så flink til å gå pent alene blitt! Driver og lærer inn kommandoen på plass, så det går en del godbiter :P Så en tur på Obs for å handle etterpå, og nå har jeg landet i sofaen :) 

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pappa sponser med det samme han sponsa eksen sin billett med, nå har vi kjøpt flunka ny flybillett til @Teserere og livet er straks litt lysere  . Da blir det Thailand i jula med bestevenn! Er så glad

Mobilen min ringte mens jeg satt med en pasient (hørte vibreringa så vidt) og da jeg kjente igjen nummeret hoppet hjertet over flere slag, det var fra drømmejobben! De vil ha meg på intervju! Jeg var

Hei sonen! Visste dere at...     ...at jeg har verdens søteste lille vofs?    

Posted Images

Skrevet
36 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Misunnelig! Jeg bestemte meg for å slå av panelovnene og bare ha varme fra peisen, og så sier displayet på fjernkontrollen til pipevifta error! Hjalp ikke å skifte batterier heller. Uten elektrisk peisvifte blir det fort for dårlig trekk her. Må jeg virkelig ut på taket for å sjekke om stormen har kødda med pipevifta? Tror kanskje jeg ber snekkermannen min om å gjøre det.

Håper det er lett å fikse.

Her må vi planlegge når vi fyrer opp, for setter vi på viften over ovnen samtidig så blir hele huset røyklagt :P 

Maten nærmer seg ferdig, og gubben har begynt å krydre pølsefarsen. Så vi får se om det blir mekling av pølser før eller etter middag. Skal prøve oss på litt forskjellige smaker, også er tanken å lage endel forskjellig for å gi i julegaver :)

Casper har sluknet forran peisen, og kattene ligger strødd i resten av huset :)

 

Og jeg må si meg enig i at man ikke får nok av fine sko :aww: Jeg elsker sko :wub:

 

  • Like 2
Skrevet
2 timer siden, MarieR skrev:

Shit! Twist fikk jo svar på HD røntgingen forrige uke, men jeg leste bare svarbrevet, og ikke pdf'en som var vedlagt. Åpnet det tilfeldigvis nå, og der står dette:

Kommentar: Det kan se ut som din hund har en "transitional vertebra" i overgangen lumbal-sacrum, også kalt overgangsvirvel. Dette er en medfødt misdannelse. Kontakt din veterinær dersom du ønsker mere informasjon.

:o:o Da blir det vel å kontakte veterinær og evt. kiropraktor for å høre hvilke forebyggende tiltak jeg kan iverksette. Ser jo ingen symptomer pr. i dag, men vil jo helst holde det sånn. Stakkars gutten da, hva om han går og har vondt uten at jeg ser det :( 

Oida! Håper han ikke får noen plager av det. Kjedelig beskjed å få uansett da :hmm:.

Jeg var så tom for energi da jeg kom hjem fra jobb at det bare ble en kort runde på gutta før jeg måtte legge meg ned en halvtimes tid. Skikkelig frustrerende å ikke ha ork og det er noe jeg ikke er vant til, så jeg hater sånne perioder. 

Takk og lov for samboern som ordna middag til oss. Nå blir det rolig kveld i sofaen foran vedovnen :) 

Skrevet
1 time siden, Pixie skrev:

Har vært hjemme sjuk fra jobb i dag også, men har ikke fått slappet av så mye akkurat. Nav, lege, tilbake til nav, shoppe snørrpapir og Fisherman´s, titte på senger og bli helt forelsket i Cobra møbelserie på Møbelringen, generelt mye tråkking.

Tante Pose foreslår at man ikke besøker slike steder om man har dårlig råd. Trål heller rundt på Finn :aww: 

1 time siden, Kaisen skrev:

DET gjør faktisk jeg også:lol: langt over halvparten er egentlig sko jeg aldri bruker. Og de 2 svarte sekkene har stått i boden i over et år, så jeg aner egentlig ikke helt hva jeg har. Men kan ikke kaste. For TENK OM jeg en vakker dag vil bruke de:aww: jeg må ta meg sammen, og ha en real opprydning. Har et par sko som moren min har mast om å få i flere år. I dag sa jeg ja. Jeg angrer litt allerede. Jeg er en sko-hoarder:teehe:

Tante Pose sier at man kanskje skal slutte å gå i skobutikker? Også tar man heller fram de skoene man aldri bruker. Om man ikke bruker dem når de står framme, så kan de gis bort. Eller selges :aww: 

45 minutter siden, Line skrev:

Man får aldri for mye sko :aww: 

Les over hva Tante Pose sier :aww: 

Varmer jeg opp en frossen hjortegryte - jeg tror ikke den er spesielt god, men det er mat. Jeg blir sikkert mett. Bedre å spise den enn bøtta med smågodt :aww: Eller - ikke bedre for hjernen da :aww: 

  • Like 8
Guest Klematis
Skrevet

Det er ikke så lett for en 5-åring å få roa seg for kvelden når han ikke er vant til å sove med hund i senga. Har ikke tid til å sove,mye mer interessant å kose hund,nemlig.:ahappy:

Skrevet
Akkurat nå, Siri skrev:

 

Tante Pose sier at man kanskje skal slutte å gå i skobutikker? Også tar man heller fram de skoene man aldri bruker. Om man ikke bruker dem når de står framme, så kan de gis bort. Eller selges :aww: 

 

Tante pose er streng...:no:

Skrevet

Venter på svar fra utleier om de har funnet noen nye til leiligheten jeg har leid med eksen (usj, fælt å skrive det :/ ), hvis de ikke har det skal jeg prøve å finne en annen student eller noe som kanskje vil ha det andre soverommet. Er så innmari ikke klar til å pakke ned alt og flytte hjem til mor..

Oi, dæven, snakker om sola, nå ringe han mens jeg skrev her og sa at jeg kunne prøve å få det til, hvis ikke har de egentlig funnet noen. Men da har jeg sjansen! :o 

  • Like 4
Skrevet
9 hours ago, Line said:

Smula er ironisk nok en stor tispe :lol: 

Så, ikke jinx, med andre ord :P 

9 hours ago, Siri said:

Klart du skal :D Jeg synes nesten du er forpliktet til det, faktisk :aww: 

Det syns ikke jeg :P Jeg fortalte mamma og pappa hvor sinna den lille vepsen blir av å bli børsta, så da måtte jo pappa prøve, og da var hun jo forholdsvis tam - hun bare knurra litt og dytta den unna med labben. Pappa har et merkelig godt lag med pudler, datterbarnet kaller han bare puddelhviskeren :lol: 

--

Jeg er alene hjemme i kveld - kanskje til og med helt til søndag! :D:o:D Pappa har tatt med seg Leah og Ali og gått tur, jeg har spist pita med kjøttdeig og ost til middag, nå har jeg potetgull, sjokolade og brus.. Denne helgen starter godt! :D 

Skrevet
3 minutes ago, Siri said:

Les over hva Tante Pose sier :aww: 

Tante Pose har ikke helt skjønt det med sko :aww: 

Just now, 2ne said:

Så, ikke jinx, med andre ord :P 

Kommer jo an på hvordan man ser det - det var jo ei lita snerten snelle man håpet på :lol: 

Guest *Kat84*
Skrevet
2 timer siden, Pixie skrev:

Har vært hjemme sjuk fra jobb i dag også, men har ikke fått slappet av så mye akkurat. Nav, lege, tilbake til nav, shoppe snørrpapir og Fisherman´s, titte på senger og bli helt forelsket i Cobra møbelserie på Møbelringen, generelt mye tråkking. Nå har jeg fått i meg mat og kjenner at kroppen mest av alt bare vil bikke overende på sofaen, men først bør jeg ta tak i den digre haugen med klær som ligger på senga og støvsuge gulv og tepper her. Må henge opp en vask med ullklær også, og rydde... få på noe musikk kanskje, og komme igang før jeg sovner

Uff, god bedring! Håper det går fort over :)  

1 time siden, Pixie skrev:

Det gir ganske interessante effekter å prøve å synge med på kvinnelig metal-vokalist når man knapt har hatt stemme de siste dagene :D

:lol: 

1 minutt siden, Siri skrev:

Les over hva Tante Pose sier :aww: 

 

Jeg må stemme i med Tante Pose her altså. I begge tilfeller. Og så tenker jeg at det må jo bety at jeg har blitt voksen og fornuftig og sånn...? :blink:  Når skjedde det, liksom?! :o 


Jeg har vært hos veterinær og fått Sjef røntget på nytt. Denne gangen ble det gjort ordentlig, og det var til og med plass til hele ham oppå bordet i motsetning til sist. 
Veterinæren våget seg på å gjette resultatet, men vi får se hva NKK vurderer det til. 

Sjef er helt utslått. Når vi holdt på på kjøkkenet løftet han på hodet og kikket bort med et sløvt blikk og tunga ute. Jeg tviler på at vi sr så mye mer til han i dag :aww: 

Skrevet
Just now, *Kat84* said:

Uff, god bedring! Håper det går fort over :)  

:lol: 

Jeg må stemme i med Tante Pose her altså. I begge tilfeller. Og så tenker jeg at det må jo bety at jeg har blitt voksen og fornuftig og sånn...? :blink:  Når skjedde det, liksom?! :o 


Jeg har vært hos veterinær og fått Sjef røntget på nytt. Denne gangen ble det gjort ordentlig, og det var til og med plass til hele ham oppå bordet i motsetning til sist. 
Veterinæren våget seg på å gjette resultatet, men vi får se hva NKK vurderer det til. 

Sjef er helt utslått. Når vi holdt på på kjøkkenet løftet han på hodet og kikket bort med et sløvt blikk og tunga ute. Jeg tviler på at vi sr så mye mer til han i dag :aww: 

Krysser fingre for godt resultat for Sjef ??

Guest *Kat84*
Skrevet
Akkurat nå, enna skrev:

Krysser fingre for godt resultat for Sjef ??

Takk! :) Veterinær mente at C var for strengt for ham ut fra hans erfaring, og han mente jeg burde gå til forrige klinikk og vise dem både nytt bilde og nytt resultat som han var helt sikker på at han får. Og jeg kommer nok til å gjøre det også. 

Skrevet

For å forsvare meg selv littegrann da, så er det fint lite å finne på Finn i mitt område som ikke er 90- eller 180-senger, og i butikk ser jeg utelukkende på ting på salg eller demo-modeller til halv pris... har ikke kjøpt noe ennå

Skrevet
10 minutes ago, *Kat84* said:

Jeg må stemme i med Tante Pose her altså. I begge tilfeller. Og så tenker jeg at det må jo bety at jeg har blitt voksen og fornuftig og sånn...? :blink:  Når skjedde det, liksom?! :o 

Sko handler ikke om å være voksen :lol:

Men å være økonomisk er voksent. Tæring etter næring, og selv om man i utgangspunktet har lyst på noe så kan man ikke alltid få det man har lyst på. Det kan komme senere når man har penger til det. Som nye sko :D 

  • Like 3
Skrevet

Jeg trenger sko. Men jeg hater å kjøpe sko. Finner aldri noen jeg liker. Så fant jeg endelig noen jeg liker, men de har ikke min størrelse. Finner ikke på nett heller :no:

Guest *Kat84*
Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Sko handler ikke om å være voksen :lol:

Men å være økonomisk er voksent. Tæring etter næring, og selv om man i utgangspunktet har lyst på noe så kan man ikke alltid få det man har lyst på. Det kan komme senere når man har penger til det. Som nye sko :D 

Økonomisk, fornuftig, nøktern... :aww::lol:

Jeg Har aldri vært den som tar av for sko, vesker, eller tilbehør generelt. Det er ikke bare husmorgenet jeg er født uten :P

 

Skrevet
Just now, *Kat84* said:

Økonomisk, fornuftig, nøktern... :aww::lol:

Jeg Har aldri vært den som tar av for sko, vesker, eller tilbehør generelt. Det er ikke bare husmorgenet jeg er født uten :P

 

Døh, sko har ingenting med noe husmorgen og gjøre altså, for er det noen som ikke er husmor så er det meg :lol: 

Skrevet
Just now, Line said:

Sko handler ikke om å være voksen :lol:

Men å være økonomisk er voksent. Tæring etter næring, og selv om man i utgangspunktet har lyst på noe så kan man ikke alltid få det man har lyst på. Det kan komme senere når man har penger til det. Som nye sko :D 

Så har du de som er litt for økonomiske og aldri kjøper noe til seg selv, og når de først gjør det så kan du banne på at bikkja spiser det opp.. 

  • Like 5
Skrevet
Just now, Wachita said:

Så har du de som er litt for økonomiske og aldri kjøper noe til seg selv, og når de først gjør det så kan du banne på at bikkja spiser det opp.. 

:lol: 

Guest *Kat84*
Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Døh, sko har ingenting med noe husmorgen og gjøre altså, for er det noen som ikke er husmor så er det meg :lol: 

Nei, men nok et gen jeg mangler i tillegg til dette skogenet :lol:

 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Takk for svar.  Nei, jeg har alltid ment og prøvd å unngå å hilse på hunder. At hunden min bare skal lære seg at andre hunder eksisterer, men at han ikke har noe med de å gjøre. Annet enn de 2-3 hundevennene han har. Det skal jo sies at vi bor på landet, så ferdes mest i skog og fjells, så vi møter ikke folk eller hunder så ofte hjemme. Men han er veldig trygg og grei, mtp han har vært med meg på jobb over hele landet siden han var 10 uker. Har tatt han med meg inn til byen ved noen anledninger for sosialisering, altså se men ikke røre, og det går stort sett kjempe flnt. Men da er det mer avstand, og jeg har prøvd med alle mulig godbiter og ball, og det er som en bc flest at det er ballen som er best. Men det bruker vi svært sjeldent da han girer seg opp altfor mye og mister fokus. Med ballen kan han være løs blant hunder og folk uten å bry seg om de. Hadde vært morsomt å hatt halvparten av fokuset hans uten ball, som han har med ball 😀 Nå blir han 2 år om en mnd, og problemet rundt hunder har blitt mye bedre. Og vi har ikke gjort noe annerledes egentlig, annet enn å prøve å få mer avstand. Han kan løfte litt på halen og pelsen, men ingen bjeffing eller knurring. Han lander veldig fort etter vi har passert også. Hadde ett tilfelle hvor en liten hund løpt mot og bjeffet og herjet i inngjerdet hage, da dro han i båndet og reiste litt pels. Men ingen lyd da heller, men ble fint med videre og snuste for seg selv i grøfta mens den andre holdt på i bakgrunn. Mye av det er nok pga båndet virker det som også. I langline hvor han får fler forsøk og muligheter til å tenke selv, før lina blir stram så går det bedre enn i kort bånd hvor det kanskje blir stramt med en gang. Så jeg tror jo vi er på bedringens vei, og at det vil bli enda bedre mellom 2 og 3 år 🤞
    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...