Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå September!


Recommended Posts

Skrevet

Da har jeg trukket meg fra avlsrådet i raseklubben. Kjennes veldig ferdig med klubben for en stund, så får jeg se om jeg i det hele tatt orker å tenke avl og langsiktige planer når de spikrer nye retningslinjer i løpet av høsten eller om jeg etter hvert bytter rase. 

  • Svar 2.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

SÅH letta nå! Det var far og yngste sønn som var her, de likte Uno kjempegodt! Uno oppførte seg fint, selv om han stjal en sko... De var inne og kosa litt, så gikk vi ute en liten runde og kasta litt

Jeg er så lykkelig nå! Det første som møtte meg da jeg og søsteren min dro for å lete i dag var nøklene mine som hang på et gjerde rett ved bilen!!! [emoji3][emoji3][emoji3] Hadde egentlig mistet håpe

Hjemme fra jobbintervju - kryss fingrene for at de andre 5 som var til intervju har driti seg ut...

Posted Images

Skrevet

Det ble en lengre tur i ettermiddag/kveld likevel, med masse søksøvelser lagt inn, jakt på ball, og svømming i elva. Nova kasta seg ut på dypt vann for første gang og svømte etter en ball. Kjempefin øvelse for å få opp jaktlysten hennes ser jeg. Lotta fikk brent en del energi, hun fant ballen uansett hvor vanskelig jeg gjemte den - i høyt tett kratt.
Og så har jeg fått en veldig god nyhet i dag - så i kveld feirer jeg med hjemmelaget sushi og rødvin :)

Skrevet

Bevares så lite det var skrevet i dag tenkte jeg.. tok litt tid før poletten datt ned kan man si - 1.september jo!

Små bisker sover søtt her nå, vi har vært på praktfull skogstur etter jobb, og så har det selvfølgelig vært lek og trening og hagearbeid i kveld, men mørkret begynner sannelig å snike innpå.. hater mørkret. Og langt verre skal det bli, tanken tåler nesten ikke tenkes!

Jeg er så fornøyd med oss gamlinger her, 2 middager med rødt kjøtt i uka bare, for xte uke på rad nå! Jeg tror ikke jeg får redusert det mer, gamle gubber er litt glade i kjøtt altså. Så i morgen skulle han lage hjemmelagede burgere av karbonade, og på onsdag blir det kjøttkaker med brun saus, og det er kommende ukes rødt-kjøtt middager! Ellers byr kommende uke på fiskegrateng, en indisk ferdigsak (snackpack et eller annet,også veldig god), kylling wok og omelett i tillegg til de omtalte kjøttmiddagene.

For øvrig kan jeg anbefale følgende rett http://www.veganmisjonen.com/2012/12/oppskrift-chana-masala-kikerter.html   Den er kjempegod! 

  • Like 4
Skrevet
1 time siden, SFX skrev:

Ja, jeg har noen helgeplaner, men det bør være sånt som gir energi. Hundetrening, tur, utstilling, sove, male litt, sløve, og kanskje til og med sette på en tørketrommel :-D 

Alt som har med hund å gjøre gir jo energi. Det er bare omgivelsene og utenforstående som ikke evner å forstå akkurat det :aww: 

1 time siden, SFX skrev:

Nå måtte jeg tenke - jeg kunne ikke huske noen overnattingsgjester i det siste. Men det hadde jeg forrige uke, det er jo lenge siden!

Tiden har gått så fort i det siste at jeg fikk for meg at det var nå nylig. Men så kom jeg på at vi har jo akkurat begynt på ny uke. Og plutselig er det faktisk fredag :lol: 
Hadde jeg ikke hatt alarm på mobilen hadde jeg vært f... :lol: 

1 time siden, SFX skrev:

Tenk om det fantes en maskin for alle kjedelige oppgaver? En liten husarbeidsrobot? Som for eksempel kunne programmeres til å pusse støv eller rydde i hagen 

 

De har jo funnet opp både robotstøvsuger og robotgressklipper. Så da bør jo andre ting kunne automatiseres. Robotvasker også for å vaske gulv. Den kan visstnok ikke brukes på parkett, men det finnes i hvert fall. 
Jeg har tro på at det vil komme noe helt genialt på markedet etter hvert som gjør at vi kan bruke tid på fornuftige ting jeg. Som å gå tur i fjellet noen timer. Eller trene hund mentalt :D 

1 time siden, SFX skrev:

Det er viktig å kunne identifisere og verdsette de små ting, ja.

Ja, det er vanskelig der og da, men ved å tvinge seg til å skrive en positiv-dagbok så er mye gjort. Jeg har en liten råååsa bok jeg skriver ned minst 3 positive ting i hver dag i depressive perioder. Og det hjelper jo å ha Sjef til å dra meg ut også. Frisk luft og natur funker fjell. No pun intended :aww: 

1 time siden, SFX skrev:

Du må rette deg mot fattige studenter, de trenger alltid vareprøver :-D 

I dag har det vært mest eldre som skal på tur som ville ha småtuber. 
Haugesund er ikke store klatten på kartet, så det er begrenset hvor mange fattige studenter man treffer på. Faktisk er jeg glad jeg ikke jobber på provisjon i den jobben sånn sett :P Det hadde vært enda mindre forutsigbart! 

Jeg holder på å sovne. Og så gleder jeg meg til å sove 2-3 timer lengre i morgen enn resten av uka. Det å være voksen er faktisk veldig kjipt for oss B-mennesker :lol: 

Skrevet
Da har jeg trukket meg fra avlsrådet i raseklubben. Kjennes veldig ferdig med klubben for en stund, så får jeg se om jeg i det hele tatt orker å tenke avl og langsiktige planer når de spikrer nye retningslinjer i løpet av høsten eller om jeg etter hvert bytter rase. 
Oj. Dette høres ganske drastisk ut. Har det skjedd noe i rasemiljøet? Trodde du var veldig fornøyd med ds.

Sent fra min VTR-L29 via Tapatalk

Skrevet

Sove litt før jeg skal hente gubben inatt en gang. Han er på fest hos kompisen. Håper han ikke blir så veldig sen. Jeg er ikke lagd for å være våken på natta, men sier alltid at jeg kan være sjåfør. Vil jo ha han hjem :P Spesielt når han er så mye der ute, så synes jeg i det minste han kan sove hjemme.

Skulle egentlig passe Hugo i helga. Men fikk medling i går kveld at det ikke var nødvendig likevel. Litt skuffa, siden jeg hadde gledet meg til boxerbesøk, samt litt selskap i helga :P Spørs om ikke jeg spør om å få låne han en annen helg.

 

Skrevet
Just now, mushi said:

Oj. Dette høres ganske drastisk ut. Har det skjedd noe i rasemiljøet? Trodde du var veldig fornøyd med ds.

Sent fra min VTR-L29 via Tapatalk
 

Jeg er veldig fornøyd med rasen min, men det er elementer som henger sammen med raseklubben som gjør meg usikker på fremtiden her til lands. Det er et lite rasemiljø med få oppdrettere, og derfor blir ringvirkningene store av enkelte bestemmelser. Jeg vil ikke utbrodere så mye mer her foreløpig, for det er alltids noen som følger med har jeg erfart :) Får heller fylle ut litt dersom det tar av, og jeg uansett tar bladet fra munnen i full offentlighet :P 

Guest Klematis
Skrevet

Vi skal på hytta i dag. Ikke den vanlige hytta, men hytta til foreldra mine som ligger midt i skauen langt fra folk. Jeg synes det er litt skummelt å sove der for der er det ikke strøm, altså bekmørkt og det går ikke å låse døra. Ikke at det er noen sannsynlighet for at det dukker opp noen med onde hensikter på døra på et slikt sted, men det er mye rart man kan innbille seg på nattestid. :teehe:

Men, vi drar ikke alene men sammen med foreldrene mine og tantebarnet på 4 år. Det blir kos! Tenne bål og grille pølser ved vannet er jo stas, da! Og Bizi kan gå løs og kose seg i skogen.

 

Skrevet

Hadde store planer om å sove lenge i dag, men ble vekket 8.30 av at bikkja måtte på do:sleep: hun maser etter tur, men det skal vi ikke før i 12 tiden. Først skal jeg steke pannekaker:innocent:

 

  • Like 1
Skrevet

Vi har ingen kjøkkeninnredning på kjøkkenet. Men et helt nytt kjøkken i omtrent alle rom i leiligheten! Gleder meg til å få nytt kjøkken satt opp :D 

Skrevet
11 hours ago, Teserere said:

PS. Noen som vet hva denne lilla soppen heter? 

20170901_141430.jpg

Den er uspiselig.

 

Det er antakelig en blåkjøttbukkesopp, i slørsoppfamilien. :) Popper opp overalt for tiden, herregud. Kunne ikke plassen den tar, blitt tatt av spiselig sopp istedet? :lol: 

Skrevet
21 minutes ago, Wachita said:

Vi har ingen kjøkkeninnredning på kjøkkenet. Men et helt nytt kjøkken i omtrent alle rom i leiligheten! Gleder meg til å få nytt kjøkken satt opp :D 

Sånn er det her og... :aww: Eller, det står stablet i høyden midt i stua istedet. Og der har det stått i to uker. Men på onsdag! DA!

  • Like 1
Skrevet

Eg og ei til frå jobb, skal på ostetur/matinspirasjonstur til Steigen/Manshausen i neste veke, og eg er så usikker på om eg skal ta med meg speilreflekskameraet eller kun det lille digitalkameraet. Vi skal blant anna ut på fisketur i nokre timar den eine dagen, og der vi skal sove, ser det grisefint ut. Men fortsatt litt kjipt å ta med seg ein murstein av eit kamera og ikkje få tid til å bruke det :P 

Skrevet

Morgentur gått og frokost spist. Nå skal jeg gjøre alt klart til maling på verandaen, men får ikke malt i dag. Tur i skogen derimot, det får jeg gjort i dag. :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

To første ukene med elever i ungdomsskolen gjennomført. Det har vært både spennende, krevende og hektisk :) Hjemme har jeg en aktiv toåring, så nå sitter jeg å slapper av med en kopp kaffe i en lenestol midt på City Syd. Stille og fredelig her :P *melde seg frivillig til helgehandlingen*:innocent:

  • Like 3
Skrevet
SE for en herlig dress til langbente frossenpinner!
21316210_10154921455652006_2155047733227650497_o.thumb.jpg.974cf360e8c19587c83f183fed76a843.jpg

Synes de har bomma på snittet i forhold til sofadogwear sin som sitter som støpt...

84d315a2c0730ef2115fb4a46ff1c491.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Skrevet

@Bjornal Jeg synes det er litt vanskelig å se ut fra bildene, hva er de viktigste forskjellene i snittet?

(Jeg har jo ikke whippet da, men det pleier å være et ok utgangspunkt på fasong)

Skrevet
@Bjornal Jeg synes det er litt vanskelig å se ut fra bildene, hva er de viktigste forskjellene i snittet?
(Jeg har jo ikke whippet da, men det pleier å være et ok utgangspunkt på fasong)

Hurtta sin er vesentlig mer posete rundt brystet og lårene. Ergo blir det masse tomrom som ikke så lett holder på varmen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Skrevet
Akkurat nå, Bjornal skrev:


Hurtta sin er vesentlig mer posete rundt brystet og lårene. Ergo blir det masse tomrom som ikke så lett holder på varmen.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Men jeg skjønner ikke helt hvordan hanner kan tisse med de nederste?

Skrevet
Men jeg skjønner ikke helt hvordan hanner kan tisse med de nederste?

Egen hannhundversjon [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Bjornal skrev:


Egen hannhundversjon emoji4.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Aha. Men den er vel nødvendigvis litt luftigere rundt lår og mage da.

 

Skrevet
25 minutter siden, Bjornal skrev:


Synes de har bomma på snittet i forhold til sofadogwear sin som sitter som støpt...

Sofadogwear spesialiserer seg på utstyr til myndehunder, Hurtta lager utstyr til alle typer hunder. Det er kanskje ikke så rart at det er litt forskjell da... nå vet ikke jeg hvor mange år sofadogwear har holdt på, men de har kanskje bittelitt mer erfaring på akkurat den kroppsformen?

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...