Gå til innhold
Hundesonen.no

Liv i stua, høsten 2017!


Recommended Posts

  • Svar 260
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er vi som låner Cullen litt nå  Det går veldig fint. Han er relativt rolig inne (bortsett fra når han leker med ungene ), sover hele  natta og gjør nesten ikke fra seg inne. Har møtt hunder (litt

Her er mitt forslag til tekst i annonsen . Jeg har fjernet mye overflødig og tenker at man trenger ikke å ha med så mye mer enn dette kanskje? Det er bare et forslag herfra altså   

Nå må du få ut fingeren og ta noen ordentlige bilder! Bilder selger! Kjøp deg et digitalkamera eller lån av en venn. Dra i fotostudio er heller ikke superdyrt. Tispa ser ikke bra ut i pelsen på bildet

Posted Images

Skrevet

Gratulerer! Det ser ut til å være et hannhundår, det har vært født flest hanner i veldig mange kull nå. Senest i går leste jeg om et nyfødt bernerkull med en tispe og åtte hannhunder. 

Skrevet
13 minutes ago, SFX said:

Gratulerer! Det ser ut til å være et hannhundår, det har vært født flest hanner i veldig mange kull nå. Senest i går leste jeg om et nyfødt bernerkull med en tispe og åtte hannhunder. 

Hysj på seg! *holde for øra til Ali* 

Skrevet
14 minutter siden, SFX skrev:

Gratulerer! Det ser ut til å være et hannhundår, det har vært født flest hanner i veldig mange kull nå. Senest i går leste jeg om et nyfødt bernerkull med en tispe og åtte hannhunder. 

Synes jeg og! Ei med collie langhår fikk nylig 6 valper. Det ble 6 hanner det :lol:

Guest Michellus
Skrevet

Det ble 5 hannhunder og 3 tisper totalt. ❤️

Det hele føles uvirkelig og merkelig samtidig som jeg er helt forelska i den alle. Det er to (minste tispa og en hannhund) som lader opp til å bli favoritter, kun fordi de knurret på meg når jeg løfta dem opp. Minner meg om Angus, da se. :wub:

Bilder kommer i kveld. Jeg må på jobb i kveld og samtidig merke dem på nytt (tips til noe som sitter bedre enn bånd tas imot med takk!).

Guest Belgerpia
Skrevet
43 minutes ago, SFX said:

For merking vet jeg at flere bruker neglelakk - en dært på ulike steder på kroppen, eller ulike farger.

What she said - eller korrekturlakk - og for all del, skriv opp hvor du merker hvem - eller hvem de er :)
Når de blir litt større så kan du klippe bort pels forskjellige steder for å vite hvem er hvem.

Guest Michellus
Skrevet
3 hours ago, SFX said:

For merking vet jeg at flere bruker neglelakk - en dært på ulike steder på kroppen, eller ulike farger.

Og @Belgerpia. Multiquoting er vanskelig på mobil.

Nå høres jeg dum ut sikkert, men hvor bør jeg merke dem? Ser for meg at hun sleiker det vekk. :P Er det farlig for ho, om ho får det i seg?

Guest Michellus
Skrevet

Tusen takk for gratulasjoner alle sammen! ❤️ Bilder kommer etter jobb sammen med presentasjon av navn! :D

Skrevet
2 timer siden, Michellus skrev:

Og @Belgerpia. Multiquoting er vanskelig på mobil.

Nå høres jeg dum ut sikkert, men hvor bør jeg merke dem? Ser for meg at hun sleiker det vekk. :P Er det farlig for ho, om ho får det i seg?

Du kan ha en flekk på bakhodet, venstre skulderblad, høyre skulderblad, venstre hofte, høyre hofte, nakken, midt på ryggen... Skriv opp så du vet hvem som er hvem, og om du har ulike farger har du flere variasjon å velge mellom. Jeg brukte neglelakk på en valp i et kull, for å kunne se kjapt at hun lå ved melkebaren, siden hun var svak ved fødsel, og jeg ville ikke håndtere og løfte for ofte. Sorte rygger er ganske like den første uka.

La neglelakken tørke før du legger valpen tilbake i kassa om tispa vil slikke det bort. Tørket neglelakk er ikke like lett å få bort, men det kan hende du må fornye lakken om et par dager.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...