Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Border collie hannhund, snart 3 år - 45 cm i klipshalsbånd, 50 cm i halvstrup.

Border collie tispe, 6 uker - nesten 25 cm [emoji38]

  • Like 1
Skrevet

Whippet, 2,5 år, tispe (liten).
27 cm, hva slags lengde på halsbåndet avhenger av hva slags type bånd det er. Kan f. eks bruke 30cm vanlige halsbånd med spenne for der er jo hullene lengre inn enn total lengde. 

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Tispe, Tervueren, 4 år - 45 cm

Hannhund, Engelsk setter, 10 år - 45 cm

Skrevet

Pyreneisk gjeterhund (korthårs) -2 år, tispe, 34cm rundt halsen. Bruker både 35 og 40. Har halvstrup i 35-40, passer fint men hadde ikke gjort noe om det var et par cm mindre. :)

 

  • Like 1
Skrevet

Jaktgoldentispe, liten i størrelse, 37 cm rundt halsen og 19 kg. Bruker halvstrup i 34-44 cm, og vanlig stillbart med klips som kan stilles inn fra 35-45 eller lignende :)

Guest Klematis
Skrevet

Finsk lapphund tispe, 2,5 år. (liten) Hun er 32 cm rundt halsen, men jeg stiller halsbåndet til 36-37 pga mye pels og så det ikke skal sitte så stramt. Hvor langt halsbåndet er i sin helhet varierer.  Bruker klips eller spenne. 

Skrevet

Sheltie hanne(stor type), 7mnd, han bruker 35cm i halvstrup, kommer nok til å ende på ca 40cm som voksen tipper jeg,

Forrige to sheltiehannene brukte 35 og 40cm i halvstrup(en normalstor på 37cm mankehøyde og en sværing på 42cm)

Skrevet

Bullmastiff hannhund 4 år, ca 70 cm. 70-80 cm halvstrup.

Clumber spaniel tispe 3 år, ca 45 cm. 45-50 cm halvstrup. 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...