Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 256
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I natt kom 7 valper til verden her hjemme. En med hareskår blir engel. 5 ttisper og en gutt. Alle har det bra Mer oppdatering og bilder senere. 

På neste løpetid planlegger jeg valper etter Twiggy  AD Cometstaff Japanese Lantern - Hun er en supertrivelig og sprudlende staff med akkurat det gemyttet jeg ønsker i dem. Hun er intens på trenin

Valpene er 13 dager gamle, og har begynt å åpne øynene  Jeg har fordelt navn. Dette blir mitt Gemstones-kull  Her er edelstenene: Fastback's Axinite Flash (hannen) Fastback's Am

Posted Images

Skrevet

Tusen takk alle sammen. Twiggy er et naturtalent, og det er fantastisk å se hvor flink hun er med valpene! Jeg var litt trøtt når jeg skrev istad, men den lille engelen hadde leppe-ganespalte, ikke kun leppa. 

12 timer siden, Poter skrev:

Gratulerer!

Trist hunder ikke opereres for leppespalte. 

Flere og flere gjør det. 

 

 

Den rød på halsen er gutten, så er det alle ved melkebaren :wub:

 

 

 

received_10155142160618790.jpeg

received_10155142160653790.jpeg

  • Like 19
Skrevet

Gratulerer så mye med et flott kull - alltid trist å la noen få sove, men sånn er det jo. Og så ble det jo ikke helt hannhund år allikevel! Jeg fikk 4 + 4, og hos deg er jo jentene i klart overtall.:wub:
Må være utrolig spennende å vente på farger/tegninger, i tillegg til kjønn. Med såpass mye hvitt på disse, er det et pluss eller minus? Falt helt for tispen som har fått malt rumpen og halen, jeg...:wub: Ikke tid til resten! hahah!

  • Like 1
Skrevet
6 timer siden, Calina skrev:

Gratulerer så mye med et flott kull - alltid trist å la noen få sove, men sånn er det jo. Og så ble det jo ikke helt hannhund år allikevel! Jeg fikk 4 + 4, og hos deg er jo jentene i klart overtall.:wub:
Må være utrolig spennende å vente på farger/tegninger, i tillegg til kjønn. Med såpass mye hvitt på disse, er det et pluss eller minus? Falt helt for tispen som har fått malt rumpen og halen, jeg...:wub: Ikke tid til resten! hahah!

Takk!

På staff er alle farger unntatt b&t og lever godkjent, og andel hvitt har ingenting å si. Eneste er at nesebrusk skal være svart, og det er ønskelig med mørke øyelokksrender :) 

  • Like 2
Skrevet

Er ikke så lett å ta bilder enda. Alle har lagt på seg og Twiggy er veldig flink. 

19 timer siden, Th3a skrev:

Skal du beholde ei tispe fra kullet? :)

Ja :)

 

20171011_142404.jpg

  • Like 17
Skrevet

Akkurat nå er det ganske greit å ha 8 staffer i hus. Prøver å nyte det så lenge det varer :lol: Endelig fått tatt litt bilder av valpene.

Tispe 1:

Kennel Fastback sitt bilde.

Tispe 2:

Kennel Fastback sitt bilde.

Tispe 3:

Kennel Fastback sitt bilde.

Tispe 4:

Kennel Fastback sitt bilde.

Tispe 5:

Kennel Fastback sitt bilde.

Therese F-w sitt bilde.

Hannen:

Kennel Fastback sitt bilde.

  • Like 21
Skrevet

For noen skjønne nurk! På bildet ser det ut som om tispe nummer tre har hjerteformet hvitt på sida :wub: og den ene tispa med bare litt brunt på stumpen.. jeg smelter! 

  • Like 1
Skrevet

Valpene er 13 dager gamle, og har begynt å åpne øynene :wub:

Jeg har fordelt navn. Dette blir mitt Gemstones-kull :D

Her er edelstenene:

Fastback's Axinite Flash (hannen)

22815297_375862589510979_4995939526592310930_n.jpg?oh=724cfabe433ef414b77a74757f281f8a&oe=5A651A86

Fastback's Amatrix Glow (tispe1)

Kennel Fastback sitt bilde.

Fastback's Amethyst Shimmer (tispe2)

Kennel Fastback sitt bilde.

Fastback's Amber Dazzle (tispe3)

Kennel Fastback sitt bilde.

Fastback's Agate Shine (tispe4)

Kennel Fastback sitt bilde.

Fastback's Aquamarine Sparkle (tispe5)

Kennel Fastback sitt bilde.

  • Like 27

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...