Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Innser at Nico ikke blir yngre og tenkte at han kammen fortjener en god seng nå når han trossalt har blirt 7 år? Så er det noen som har tips til en god ergonomisk seng til 40kg hund til en ok penge? ?? 

 

Takk ☺

Skrevet

Det finnes tempurmadrasser til hund :) Hund som hobby hadde de tidligere i alle fall..

 

etter selgeren å bedømme da han prøvde å selge meg dem, så kunne feks rottiser få HD hvis de ikke fikk minst så gode senger å ligge på fra de var valp :aww: så gode er de sengene faktisk :P 

Skrevet

Kan sende noen linker når jeg er på pcn igjen. Så på til Turbo og de jeg likte best var buster sin og en som hadde varmereflekterende stoff i tillegg.

Skrevet

En passe myk seng med ull/ulltrekk synes jeg fungerte veldig bra. "Tempur" er veldig ofte stivt og kaldt inntil de har ligget litt i den (den former seg av varmen) og gamla mi slet med at hun ble stiv hvis det ikke var god varme. Tempur stjeler en del kroppsvarme. Men Buster memory foam er et godt tips hvis du er bestemt på at du vil ha noe som former seg til hunden :)

Skrevet
15 timer siden, Turb skrev:

Kan sende noen linker når jeg er på pcn igjen. Så på til Turbo og de jeg likte best var buster sin og en som hadde varmereflekterende stoff i tillegg.

Ja takk til pm ☺☺

Skrevet
15 timer siden, Kangerlussuaq skrev:

Er kjempefornøyd med buster memory foam til gamla!!

Takk for tips ☺ Må sjekkes ut!

Skrevet
13 timer siden, Poter skrev:

Hvordan er det å vaske den?

Trekket er tynt så det tar liten plass i maskinen. Kommer ikke noe skitt gjennom heller , innmaten på mine er helt hvite enda de er godt brukt av tre store langhår . Veldig bra senger , største str kunne gått vært 10 cm til i begge retninger men bortsett fra det helt supre

  • Like 1
Skrevet
6 timer siden, yurij skrev:

Trekket er tynt så det tar liten plass i maskinen. Kommer ikke noe skitt gjennom heller , innmaten på mine er helt hvite enda de er godt brukt av tre store langhår . Veldig bra senger , største str kunne gått vært 10 cm til i begge retninger men bortsett fra det helt supre

Holder trekket også oppkast ute? Har ei katt som med ujevne mellomrom kan kaste opp i hundesenga. 

Skrevet
Akkurat nå, Poter skrev:

Holder trekket også oppkast ute? Har ei katt som med ujevne mellomrom kan kaste opp i hundesenga. 

Aner ikke :D Bløte møkkete hunder går greit ihvertfall men kattespy vet jeg ikke :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg kjøpte også buster memory foam til forrige hunden min med vond rygg da tenkte den kom til falle i smak. Det gjorde den ikke hun elsket jo ligge mykt,det tar jo en tid før den blir god ligge på når former seg etter kroppen. Hu lå aldri så lenge på den til at det skjedde så jeg ga den bort ?

  • 2 weeks later...
Skrevet
På 13.5.2017 at 8:55 AM, Turb skrev:

Kan sende noen linker når jeg er på pcn igjen. Så på til Turbo og de jeg likte best var buster sin og en som hadde varmereflekterende stoff i tillegg.

Kan jeg og få pm? :)

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...