Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå mai


Recommended Posts

  • Svar 3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud, jeg vant budrunden  jeg er huseier  oi, shiit, jeg kan ikke tro det! Det er perfekt!!!

Jeg har vært en "svipptur" i Oslo i dag og hentet vårt nye familiemedlem Hils på Miriel, (Hotfuzz Against All Odds) Har bare kjent henne i underkant av 12 timer, men guri for en kul frøken, som t

Thea har kommet hjem! 3 uker holder i massevis, og jeg håper hun aldri tar turen ut igjen

Posted Images

Skrevet
16 minutter siden, Debbie skrev:

Phu godt det var hund jeg hadde... selv om det nå hadde vært greit med katt.

har han baller på ryggen???

 

Nå gleder jeg meg til ESC, selv om jeg ikke pleier å følge med. Og jeg hater guttunger som spiller ****** høy musikk bare fordi foreldrene ikke er hjemme. Jepp jeg er den sure, megget naboen. Jeg har lyst til å ta med øksa og hilse litt på de:twisted:

Det var føflekker det var snakk om. Baller på ryggen hørtes upraktisk ut, særlig under parring. :aww:

 

  • Like 1
Skrevet

Dette har vært en skikkelig fin dag! :) Nå sover både ungen og hunden, eurovision står på i bakgrunnen og jeg får mer og mer troa på at vi vinner. 

  • Like 1
Skrevet
56 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Mye rart skal man sitte og spekulere på. Jeg lurer på: Hvis man er ute på langtur med hunder i bilen og kommer ut for en ulykke sånn at man for eksempel blir henta i ambulanse, hvem er det som tar hånd om hundene? Finnes det et apparat for det, med vakttelefon og greier?

Hvis fremmede personer hadde prøvd å ta Pippin ut av buret i en sånn situasjon så ville han ha bjeffa voldsomt og vist fram de fine tennene sine, hva skulle de gjort da? :shocked:

De fikser nok å håndtere selv grumpy Pippiner tenker jeg... men jeg har faktisk en lapp i lommeboka som sier at jeg har hunder hjemme som må tas vare på - og tlf nr til en venninne (Willys oppdretter) som kan kontaktes for å ta hånd om hundene. 

54 minutter siden, 2ne skrev:

Ja, dette er en pelshund! :lol: 

:teehe:

54 minutter siden, 2ne skrev:

Dette er tidenes beste MGP-sang! 

Den var den fineste i fjor også :P 

:lol: Hvorfor har jeg aldri fått med meg den der? :lol: Kanskje fordi jeg ikke så MGP i fjor? 

Driver jeg atter med pelsstell... et evig arbeid *sukk*. 

Siri Guldseth sitt bilde.

  • Like 10
Skrevet
59 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Mye rart skal man sitte og spekulere på. Jeg lurer på: Hvis man er ute på langtur med hunder i bilen og kommer ut for en ulykke sånn at man for eksempel blir henta i ambulanse, hvem er det som tar hånd om hundene? Finnes det et apparat for det, med vakttelefon og greier?

Hvis fremmede personer hadde prøvd å ta Pippin ut av buret i en sånn situasjon så ville han ha bjeffa voldsomt og vist fram de fine tennene sine, hva skulle de gjort da? :shocked:

Høyst sannsynlig så henter de inn noen hundekyndige i en eller annen organ, og hundene blir plassert på kennel som har avtale med feks politi.. evt de får tak i pårørende..  

antar jeg! 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Siri skrev:

De fikser nok å håndtere selv grumpy Pippiner tenker jeg... men jeg har faktisk en lapp i lommeboka som sier at jeg har hunder hjemme som må tas vare på - og tlf nr til en venninne (Willys oppdretter) som kan kontaktes for å ta hånd om hundene. 

Det har jeg også tenkt på å gjøre. Kanskje jeg faktisk skal gjøre det også da. :aww:

 

Akkurat nå, Siri skrev:

 

Siri Guldseth sitt bilde.

For et nydelig nydelig bilde! :heart:

  • Like 1
Skrevet

Alltid godt å komme hjem til beste Gira! Hun ble overlykkelig idag, la labbene rundt halsen min og virkelig rundslikket meg. Såpass at jeg nesten ikke fikk puste. Da vet man hvertfall at hun er glad for å se meg også :P

 

  • Like 4
Skrevet

Føles ut som at alle rundt meg er gravide. Så i dag har jeg vært deppa fordi jeg også vil, men har en dustemann som vil vente sånn ca 5 år:thumbsdown: får bare smøre meg med tålmodighet, for det ser ut til at pelsballen blir det eneste "barnet" mitt på en god stund :sleep:

Skrevet

@siri har du eller noen andre noen gang klippet ned ansikt men ikke kropp på briard? og hvordan ser det ut? :D (hinter villt om at jeg vil se bilde!!)

Skrevet

Akkurat nå ser jeg på at Jeeves støvsuger stua :aww: Jeg skal rydde og ordne litt mer, måtte bare ha en pause. 

Lille Solo har fått mat, hundene har fått mat og jeg har fått mat. Kaniner og gakker har ikke fått enda, må vente til Bonden er ferdig i fjøset for han skulle ta med ned for meg. Så da får jeg holde meg våken til det.

Vi har vært sivilisasjonen i dag, svigermor skulle ha seg nettbrett til å ha underholdning på når hun sitter 5 timer på dialyse tre ganger i uka. Så da har vi fiksa det, og litt småtterier. Lillemor på snart 4 gikk nesten berserk i ene butikken med masse leker, hun ønsker seg ALT til bursdagen, og var særdeles lite fornøyd med at mamman kjøpte noe så kjipt som perler til henne. :aww: Vi får spare perlene da og prøve igjen en annen gang, eller så kan jeg perle selv, så det så! Hun oppfører seg stort sett pent, men duverden for  en  viljestyrke det er i den lille kroppen :lol::wub: 

 

Skrevet

Synes det var mange fine sanger på ESC i år jeg. Holder en knapp på Moldova, Sverige og Spania:icon_redface:

Skrevet
9 hours ago, Perfect Image said:

Fy flate for en j*** uke. Den startet kjempefint med valpene som kom. 6 store sterke gutter, trodde vi. Dagen etter iløpet av utrolig kort tid mistet vi to, og rett etterpå to til. Så kjempet vi med en frem til igår og da måtte han også gi etter. Valpene er sendt til obduksjon til nvhs, og jeg kjenner at jeg trenger svar på dette. Så sterke og fine når de ble født at jeg tenkte at dette blir bare kos og plankekjøring fremover! Mor med masse melk, tar seg kjempefint av dem og alt lå tilrette for en fin tid fremover.
Enn så lenge har vi igjen denne gutten. Så får vi se hva som bringer fremover... Tørr ikke å tenke at han klarer seg, men han er ihvertfall sterk i kroppen, spiser bra konstant og oppfører seg som en normal nyfødt valp.
717077f4c40a4659a8b68479177cfe4d.jpg

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk
 

Å nei!! Uff, noe så¨grusomt :( håper sistemann klarer seg og at de finner ut hva det var. :hug:

Skrevet
1 time siden, Symra&Pippin skrev:

Det har jeg også tenkt på å gjøre. Kanskje jeg faktisk skal gjøre det også da. :aww:

Det synes jeg du skal gjøre ja ?

1 time siden, Symra&Pippin skrev:

For et nydelig nydelig bilde! :heart:

Takk :ahappy:

31 minutter siden, Kangerlussuaq skrev:

@siri har du eller noen andre noen gang klippet ned ansikt men ikke kropp på briard? og hvordan ser det ut? :D (hinter villt om at jeg vil se bilde!!)

Jeg har ikke gjort det selv, men har sett noen med litt mindre heldig klipp at snute og gode. Det er schtøgt :lol: Det blir bare helt feil - det er liksom ikke noe hode men mye kropp :P

Skrevet
Akkurat nå, maysofie skrev:

Trodde ærlig talt Norge skulle gjøre det bedre :o 

Trodde også det. Og at Portugal skulle være så bra- det hadde jeg ikke trodd i det hele tatt. Men ESC er veldig rart og uforutsigbart. Kjemperart. Ja ja. Nå skal jeg hvertfall sove.

Skrevet

Ugh, Portugal er sånn pretensiøst musikk-sær-greier som jeg får helt vegring mot :P Meh. Heia på Ungarn.

Skrevet

Jeg hadde ikke hørt vinnerlåta før den hadde vunnet, jeg :lol: Men den var da veldig søt og sjarmerende da... Jeg likte Bulgaria, jeg - vokalisten var litt sånn Morten Harket-aktig, men veldig søt :aww: 

Skrevet

Grattis til Twiggy og @Teserere som stod prøven i går med glans :banana:

Nå sitter jeg klemt mellom tre hunder som ligger til lading. De skal bruke all sin energi på å skravle med andre hunder i dag. Gleder meg, gleder meg! Kunne vi bare sluppet alt vannet som kommer ned fra himmelen...

  • Like 4
Skrevet

Jeg heia på Romania for den var morsom [emoji23] Portugal synes jeg var mye bedre når de to sang sammen enn han alene.

Nå har jeg støvsugd og byttet tepper på sofaen, så nå er alt klart for besøk av niese med eksamensangst. Har kjøpt inn kjeks også [emoji16]

Skrevet

Ser ut til at ostekaken stivnet! Lettelse :D nå skal jeg bare pynte den litt så den er helt festklar til i kveld. 

Skal presse kroppen litt også i dag, og gå en lengre tur med bikkjeluset. Vil ikke ha han med i bursdagen i kveld, da det er en liten baby der og mamma sin hun vil være der. Orker ikke å ha øyner i nakken når jeg er sliten!

Men! Det må jeg fortelle! Hadde besøk av en kjempe herlig, trygg og rolig 5 mnd gammel collie i går kveld:wub: glemmer hvor pen blue merle collier er, men de er rå lekker uten tvil! Skal jeg ha colli er det den fargen som står øverst på listen :D

 

  • Like 3
Skrevet

Kanske kan sonenorakelet hjälpa mig?
Jag skall på bröllop i augusti och på inbjudan står följande:
Klädkod - Ljus klädsel i viktoriansk stil (ex. pärlor, spets, krås, långa stora klänningar).
Vad i hela skall man då ha på sig? Det där är nämligen så långt ifrån vad jag någonsin skulle klä mig i som man kan komma...
Ett är säkert och det är att lång/stor klänning utgår med höga knälyft! Jag når 155 över havet och drar jag på mig något sådant kommer jag se ut som en tygklädd badboll. Är man ofin om man inte följer klädkoden till punkt och pricka?
 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...