Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, april


maysofie
 Share

Recommended Posts

  • Svar 3.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Akkurat nå er jeg superfornøyd med lille Fettergutt. Jeg er nemlig på vei hjem fra kurs med en rykende fersk B-godkjent lavinehund.  Flinke Fetter skuffer aldri.

Hei sonen  Må bare dele.. Colored Melody's Calendar Girl. HD: A/A  AD: 0/0 Gjennomført MH - Bestått, med 1 på skudd.   Verdens fineste lille aussie-frøken❤

Fine bikkjer! Han heter Herr Hu, og er verdens søteste! Han ble 2 år i går.  Han er ikke 100% offisielt min enda, vi har ikke ordna med omregistrering, men vi har hatt ham siden rett etter nyttår

Posted Images

I dag gjorde Toddy dagen til en rullestolbruker.  Han hadde med seg en assistent og var nok lett utviklingshemmet.  Han spurte pent om han kunne hilse på hunden og det kunne han selvfølgelig.  Toddy elsker kos og han er rolig når han får kos.. Det hele endte med at Toddy klatret opp på fanget til fyren ( han fikk lov ) og la hodet på skulderen hans i mens assistenten tok bilder. Fyren hadde tårer i øynene pga Toddys tydelige hengivenhet og takket meg ca 100 ganger etterpå.   

Egentlig er Toddy den fødte terapihund.  Han bryr seg ikke om hvordan du ser ut eller oppfører deg bare han kan få litt nærhet.  Og han har verdens mest innsmigrende og forsiktige kroppsspråk ovenfor de som er usikre,  noe som gjør at de fleste som ikke liker /er redd hunder smelter totalt. 

Bare synd eieren ikke liker folk.  Det hadde vært drømmejobben til Toddy. Virkelig...

  • Like 22
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 4/1/2017 at 9:05 AM, Kaisen skrev:

Jeg har blitt lurt... i februar hadde hunden alle tegn på første løpetid, untatt blod, men har skjønt at det kan være vanlig med lite blod første gang. Hun var hoven, ble roligere og begynte å småtisse mer. Hunden til ei jeg kjenner var veldig opptatt av henne og klapret med tennene. I dag våknet jeg opp til blodflekk i senga. Testa med q-tips - og hun blør. :Pkanskje hun prøver seg på aprilsnarr...

 

Hvordan gjøre dere det når hunden har løpetid og soving i senga? Klarer ikke å hindre henne i å hoppe opp siden hun ofte kommer oppi når vi sover, og hvis jeg stenger henne ute fra soverommet så blir det hylekor..

Expand  

Den første løpetiden har jeg skjønt kan være litt sær. Tispa mi ga fra seg en blodflekk 2 uker før hun fikk sin første. 

Jeg løser også den problematikken med at hun måtte ligge i sin egen seng under løpetid, etterhvert skjønte hun det :) Også kan det være greit med tepper der hun får lov til å ligge evnt tispetruse for hindre søl.

  På 4/1/2017 at 11:54 AM, Tricolor skrev:

Verdens autismedag er 2. april. Hilsen autistmor :)

Expand  

Misforstod den selv, men ved nærmere lesing skrev hun måneden for :) 

  På 4/1/2017 at 12:30 PM, Kaisen skrev:

Når bikkja finner en brukt kondom på tur, og man må bryte opp kjeften for å ta den ut...:barfy:

Expand  

Jeg er glad jeg ikke har en sånn hund som finner alt kult og spennende på tur.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da ser andre etasje sånn noenlunde ut, dusjkabinettet får vente til i morgen. Og når det gjelder løpetid, det er alltid litt fint å få skifta sengetøy når Symra er ferdig med sin, for å si det sånn. Hun får et teppe å ligge på i senga mi, på den plassen der hun stort sett ligger, men det viser seg, klart og tydelig, at hun flytter seg rundt i senga i løpet av natta. Jeg har ikke tispetruse på henne om natta, synes det er litt skummelt å stenge basseluskene inne og hindre henne i å vaske seg.

Nå skal vi gå tur i mildt vårregn. :ahappy:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nico har forøvrig løpetid nå. Det har Toddy enten ikke fått med seg,  eller så har han blitt så voksen at han skjønner at det ikke er noe å hause seg opp over. Enda.

Jeg gidder ikke dette han bort før han reagerer.  Hun har akkurat begynt.  

Hun er veldig renslig , så ingen av oss merker det på andre måter enn at hun blir sur og slapp...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå var det nesten litt godt at det kom skyer så jeg kunne trekke inn :lol:

Edit: Får med meg siste av 5 mila nå, herregud så slitsomt det ser ut :lol: Skjønner ikke at folk orker jeg, og etter en så lang sessong og!

Endret av Stine
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror ikke det blir så mye egenruging på kalkunene fremover, det var ikke noen stor suksess. I dag kom jeg ut og fant en kylling død og en annen most på vei ut av egget. Mammaen surra rundt og virka forvirra. Håper det går bra med de tre/fire hun andre har. Og at det blir noe av de eggene jeg stjal. Jaja.. Kan jo håpe det var nybegynnerproblemer. :( 

På den lyse siden har jeg kjørt siste stykket hjem uten kjettinger i dag. Blir godt å slippe det styret hver gang jeg skal ut og inn. Nå smelter alt her igjen, så jeg måtte til med brekkjern og hakke i is og frossen jord borte ved naboen for å gi vannet noen veier å renne så det ikke tar med seg hele veien. Etterpå så jeg ut som om jeg hadde kjørt rally uten bil. :lol: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var litt godt å gå tur i regnet. Det finnes jo som kjent ikke stygt vær, bare stygge klær. Særlig de fra åttitallet.

Fant en ny type vegetarboller på Meny, som jeg skal teste i dag. Men først skal jeg prøve for hundrede gang å strikke en pen knappestolpe på kofta jeg er i gang med. Putter den snart i do og trekker opp.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 4/1/2017 at 7:34 AM, SFX skrev:

Bra det gikk fort over, i hvert fall. Forresten, har Nora vært noe mer uggen i luggen? Hun hadde jo en periode med dårlig mage.

Expand  

Nei, hun har vært fin i magen i flere uker nå, heldigvis :ahappy: 

  7 timer siden, SFX skrev:

Umm... Det er derfor Gud oppfant narkosen - så en skal slippe å ha vondt og slippe å vite alt det ekle de gjør!

Expand  

Det får man jo vite etter operasjonen, når kirurgen kommer og går gjennom hva h*n har gjort med deg :P  

  På 4/1/2017 at 8:14 AM, MarieR skrev:

Dere med langhårede hunder, hvilken børste bør jeg bruke for å få unna mest mulig pels i røyteperioden? Han skal riktignok ikke stilles, men tenkte jeg skulle unngå furminator allikevel. 

Expand  

Jeg bruker schäferkarde på mine belgere, det drar av masse underull :ahappy: 

  På 4/1/2017 at 9:00 AM, Siri skrev:

Hhahaha, ok da - vi er sikkert steintøffe, men det er like vel flaut å bli kvalm og nesten besvime bare fordi det gjør litt vondt... vondter andre steder og mye verre vondter takler jeg da helt fint liksom, men dette var vondt på en sånn kvalmende måte :lol: Kanskje var det litt fordi jeg generelt blir kvalm av kuler og klumper også :aww: 

Expand  

Det er noen vondter som er vondere enn andre, og det er lov å synes at det er så vondt uten å være pysete av den grunn. Så lenge du blir i situasjonen så lenge som du må til tross for smerter, så er du vel egentlig ikke pysete :) 

  6 timer siden, Siri skrev:

Kos deg på årsmøte :D 

Expand  

Det var akkurat så koselig som årsmøter pleier å være det ;) Men nå er jeg ikke et styremedlem lenger! :D 

  På 4/1/2017 at 2:26 PM, Symra&Pippin skrev:

Det var litt godt å gå tur i regnet. Det finnes jo som kjent ikke stygt vær, bare stygge klær. Særlig de fra åttitallet.

Expand  

Det er bare tull, det finnes masse stygt vær. Orkan f.eks :aww: 

--

AN er jeg hjemme igjen fra årsmøte, litt seinere enn planlagt, delvis fordi jeg klarte å låse meg inne på en do :lol: Den døra gikk ikke opp den, så nå er den ødelagt og jeg er fri :teehe: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 4/1/2017 at 2:17 PM, Line skrev:

 d042.gif

Inne fra tur i regnet. Nå litt mat og slappe av litt, før jeg fortsetter litt til med oppgave.

Expand  

Men dere hadde jo sol i går! Det må da holdet, det :P Det var sommeren i Trøndelag, det :D 

  På 4/1/2017 at 3:24 PM, 2ne skrev:

Det er noen vondter som er vondere enn andre, og det er lov å synes at det er så vondt uten å være pysete av den grunn. Så lenge du blir i situasjonen så lenge som du må til tross for smerter, så er du vel egentlig ikke pysete :) 

Expand  

Hahahahha, det er jo et poeng. Jeg lå og pustet og hørte på kirurgene som diskuterte seg i mellom om hvor det var lurt å sette sprøytene, hvor "klemma" burde sitte, om han ene kanskje burde ha ei større skje for utgravingen :lol: etc etc :lol: 

  10 minutter siden, 2ne skrev:

Det var akkurat så koselig som årsmøter pleier å være det ;) Men nå er jeg ikke et styremedlem lenger! :D 

Expand  

Ååå, deilig! Ja, å ikke være styremedlem lenger altså. Jeg tror jeg sitter min siste periode i styret vårt nå... jeg skjønner jo ikke at jeg gang på gang sier ja :aww: 

  10 minutter siden, 2ne skrev:

AN er jeg hjemme igjen fra årsmøte, litt seinere enn planlagt, delvis fordi jeg klarte å låse meg inne på en do :lol: Den døra gikk ikke opp den, så nå er den ødelagt og jeg er fri :teehe: 

Expand  

Å herregud - det der er så skrekken altså :o 

  På 4/1/2017 at 3:39 PM, Line skrev:

Snodig. Alle lysene i leiligheten blinker. Hva kan forårsake det?

Expand  

Dårlig spenning på el-nettet et sted? 

Vi kom oss ut på sykkeltur, og den ble litt lenger enn jeg hadde planlagt, for jeg var så lur at jeg bråbrestemte meg for å ta DEN -> vegen i et vegkryss... for den vegen hadde jeg jo aldri verken syklet eller kjørt... og jeg ante jo ikke hvor lang den runden da ville bli... også endte jeg opp et helt annet sted enn jeg hadde forestilt meg :lol: 

Nå har jeg nytt et deilig måltid med lammesteik, peppersaus, stekte potetbåter, asparges, sopp og tomat. Deilig! Nå er det smågodt til dessert :aww: 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ombestemte meg visst, jeg. Hadde tenkt å "være grei" og gi den andre kalkunhøna en sjanse, det er litt stusselig å ruge i en måned og ende opp med ingenting - men jeg har virkelig ikke lyst å finne flere døde kyllinger, det er nitrist, så jeg rappa begge kyllingene hennes og egget som holder på å klekke. Hadde liksom tenkt å la mødrene gjøre jobben jeg nå, snart sitter jeg vel med kalkun på skuldra og blir the crazy bird lady.

  • Like 10
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lillesøsteren min er omtenksom. 

Poden sov der i natt og fortalte henne hva han hadde planlagt i 1 april spøk.  Å legge hundebæsj i senga mi... wtf?? Hun kunne jo ikke sladre til meg  ( tillit og sånt ), så hun overtalte ham heller til å legge lekebæsj der.

 Det hadde han jo ikke tilgang på , så når vi gikk Pokémon- tur i dag latet de som er lette etter klinkekuler i leketøysbutikker . De fant ikke lekebæsj,  men de fant kakerlakker.  Det funket det også. Jeg skvatt skikkelig! 

Han narret meg ved å be om at vi øvde på replikkene hans i skoleforestillingen i senga.  

Etter det kom hele historien for dagen .

Skolen aprilspøk var at alle kunne levere barna på skolen kl 14 for matteundervisning og pizza.  For at foreldrene skulle få tid til å shoppe litt. Håper ingen gikk på :P

 

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 4/1/2017 at 3:53 PM, Line skrev:

Det brenner visst borti gata, mulig en trafo. Får bare skru av lysene inntil videre, siden blinkingen irriterer vettet av meg..

Expand  

Blinkende lys er veldig irriterende... får håpe de stopper brannen i det minste. 

  På 4/1/2017 at 4:09 PM, Argyr skrev:

Ombestemte meg visst, jeg. Hadde tenkt å "være grei" og gi den andre kalkunhøna en sjanse, det er litt stusselig å ruge i en måned og ende opp med ingenting - men jeg har virkelig ikke lyst å finne flere døde kyllinger, det er nitrist, så jeg rappa begge kyllingene hennes og egget som holder på å klekke. Hadde liksom tenkt å la mødrene gjøre jobben jeg nå, snart sitter jeg vel med kalkun på skuldra og blir the crazy bird lady.

Expand  

Blir???? :whistle:          :lol: 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ny dag, ny hund. Det er vel greia med valp. I går var han plutselig kjempesint på meg for å ha nerver til å spise mat. All mat er nå hans mat, ifølge et nytt vedtak jeg ikke ble invitert med i noen forhandlinger eller beslutningsprosess om. Det viser seg at jeg ikke skulle ha noen behov for å spise lenger. Ufattelig frekt av meg å begå et sånt brudd på nye regler, så fikk meg en velfortjent skjennepreken. På gårsdagens tur ble jeg hoppet opp på så mange ganger, jeg brukte sikkert en time på å febrilsk søke internett etter klarsignal for å vaske membranjakke med vanlig vaskemiddel. No luck. Nikwax utilgjengelig på lørdag kveld, så ble pent nødt til å gå ut, midt under ridestevne med masse fremmede på tunet og rundtomkring på en søndag, iført The Jacket of Shame som flagget min latskap/udugelighet som hundefører. Den har så mange poteavtrykk, foran, bak, på armene og begge sidene, den kunne passert som kamofarget hadde den vært grønn. Kan angre på å ha kjøpt svart, eller ta meg sammen og begynne gi Ede mer tydelig kjipe konsekvenser for å hoppe opp, tenkte jeg. Det var kanskje nok å tenke på det, for i dag hoppet han opp færre enn fem ganger i løpet av over en time tur, og de få gangene han gjorde det bare forstod han at dette ble veldig feil fra måten jeg IKKE reagerte på, fordi jeg taust og med steinansikt samlet meg til en indre diskusjon med me, myself and I om hvordan jeg skulle reagere. Ga meg antakelig et ansiktsuttrykk og en utstråling Ede forstod at ikke var til å kødde med. Satte ikke potene på meg mer enn to ganger de første 10 min av turen, og bare avbrøt på tur opp de neste få gangene. Mutteren er sååå glad for å mestre den kommunikasjonen der i dag. Vi gikk oss også plutselig på et par turgåere han ikke viste noen interesse for å hilse på. Kjempelettelse, der jeg instantly fikk skuldrene under ørene, klar til å kaste meg på langlina for drakamp på livet, fordi jeg bare hadde tørrfor i lommene og han var ikke sulten. Impulsiv hilseiver har vært den største adferdsutfordringen hittil. Han elsker mennesker! Nå viste han ingen interesse verken for å oppsøke dem, eller gira på å innkassere godis for passering. Bare så på dem og spaserte nonchalant og ledig og avslappet forbi sammen med meg, med hengende langline, uten bestikkelser. Føltes som å score et fotballmål. Han er stadig ivrig på å komme fortere hjem når vi nærmer oss hva han oppfatter som eget territorium, hvor det virker som han er keen på å inspisere og kontrollere ASAP når han husker at vi har forlatt det ubevoktet, men på langt lavere stressnivå enn før. Kun noen få byks fremover, som han selv synes straffet seg med de ubehagelige rykkene i selen - det liker han ikke - så han korrigerer seg selv mot trekking og byks. Alt i alt, den nest beste turen vi har gått sammen til nå. Minus for å vimse for mye foran meg, type snublefelle. Usikker på om det går an å kommunisere til ham at det bare er ok å passere rett foran meg på god avstand. I min verden er det enkle det beste når det kommer til å lage regler for hunden. Å tillate ham å vimse rundt foran meg, bare ikke krysse min bane nærmere enn to meter foran, det er komplisert å kommunisere tydelig. Å bare tillate ham å bevege seg på siden og krysse bak meg på langline i øde områder er kjipt. Usikker på hvordan løse problemet med snublefella. Han har så liten radius, han gjør det ganske ofte, og det irriterer vettet av meg. Ikke usannsynlig at det fører til en skade. Trenger råd og tips og triks og hjelp med den der.  Å fotografere ham er stadig like vanskelig. Det er koselig at nærheten til meg overgår verdien av lønn for vel utført sitt, men det hadde vært fint om han kunne bli sittende sånn plutselig, ikke bare i hva han oppfatter som treningssessions Her klasket han ned i dekk for å vise at han kan bedre enn jeg ba ham om.. ..og her viser han hvilken lynkjapp innkalling han har. Kanskje ikke kjappere enn lynet, men han er kjappere enn lyden, ikke verst: Håndsignal for "Bli" og "Bli nå for **** sittende denne gangen!" ser ganske like ut, så lett å forstå at Ede tolket denne som: "Kom!" Det er en oppgitt og resignert hånd en ser synke til bakken i nok et skuffende nederlag: Å bli ***** sittende er noe vi trenger trene mer på i mer ulike situasjoner for å generalisere mer. Han er god på det innendørs, ikke bare hjemme. Sentralstasjonen, med masse lyder og folk og greier er ok med både sittende, liggende og stående mens jeg går ganske langt unna. Har dog store problemer utendørs, og ikke pga distraksjoner, men fordi han kommer til meg. Mulig vindpust er en trigger for minner om å bli forlatt for alltid alene sammen med nabo og storebror utenfor butikker. Antakelig.  Minne selv på å senke forventningene og jobbe med det som om det er nyinnlæring utendørs. 
    • Noen som har erfaring med et slikt silver shade dekken? Fungerer det?
    • Jeg er veldig glad i pinewood sine vester. Har også en fra Helsitar som jeg liker, men velger nok pinewood over helsitar oftere. Grunnen er at lommene på pinewood sine vester er mye større og rommer mer, så jeg får plass til masse godbiter, leker, bånd og halsbånd i lommene, spesielt baklomma. Vet ikke hvilken størrelse du bruker, men ser pinewood har alt fra XS-3XL. Hvis du er interessert, så vet jeg om en rabattkode hos pinewood på 30% rabatt, som jeg tror fortsatt er aktiv
    • Tiden begynner bli overmoden for å lære some type of nesearbeid. Forventningen var å bare mestre smellerbrettet smooth, som et grunnlag for forstå ID og utvide derfra til romsøk og områdesøk. Det gikk ikke heeeelt etter planen, da Ede heller vil spise det hjemmelagde brettet i papp, og blir sur og klager og protesterer om jeg insisterer på at han må lukte på boksene for å få godis fra hånden. Det har ligget på hylla en stund. Kanskje krype til korset og kjøpe et av metall allikevel, heller enn å smøre tålmodigheten og jobbe videre med det vi har. Gjensidig forsterkning av frustrasjon er ikke gøy å jobbe med.  Vi har gått på en smell med capturing og shaping også. Fått captured mye fint, som f.eks. kryping, men ikke mange nok ganger til å få noe på cue, og han har begynt drite i hva jeg ber om når det er godis fremme, for å heller tilby den adferden han selv tror er av høyest verdi, som dekk istedenfor sitt når jeg ber om sitt, og han er fortsatt fornærmet og protesterer mot å gjøre noe som helst om det ikke er godis fremme når jeg ber ham.  Jeg har også ødelagt treapporten. Baklengskjedet så fint fra utgangsstilling, levering, holde den, plukke den opp. Han var uinteressert i selve apporten, så jeg hypet den litt opp med å bare la han løpe på impuls når jeg kastet og kjørte full fest når han kom løpende tilbake med den. Resultat? Han tror den har så høy verdi nå, han vil IKKE lenger levere den fra seg. Den er mer langt mer verdifull enn kampeleker, pipeleker og kaninpels, som han villig leverer på første forespørsel uten å bølle. Den overgår de godbitene jeg prøver bytte den til meg med.  ..og han TYGGER på den. Legger seg til for å gnage på den etter å ha terget meg med en catch me if you can, som han synes er SÅ gøy med akkurat den apporten, ikke noe annet. Det er KUN den han gjør det med. Alt annet er han helt kewl med å levere fra seg. *facepalm* Flaks at vi har brukt en litt rar treapport, så har vi den generiske i reserve til å trene inn på nytt siden, etter en laaaang periode med bare metallapport, og kanskje også tungapport før vi prøver oss på en ny en av tre.  Her om dagen fikk vi besøk av en diger flokk gjess på gjennomfart. De satt utover to hele jorder. Ede hadde ikke oppdaget dem ennå da jeg satte ham ned for et bilde før det braket løs. Feil vinkel til å få med noe i nærheten av omfanget. De var spredt utover hele åkeren til venstre for bildet. Kjempestor flokk. Stille før stormen, tenkte jeg, og var bekymret for å skremme de opp og jage de slitne langveisfarende avgårde når vi nærmet oss. Kråkene klagde til oss om okkupasjonen av matfatet sitt og ville antagelig ha hjelp med akkurat det. De var opprørte. Endte som moralsk supporter på kråkenes side i den konflikten der da vi kom til Salmonella Street mellom jordene, hvor det var så bombardert med gåsebæsj.. Turen bortover den veien mellom de to okkuperte jordene minnet meg om denne.  https://youtu.be/5iTTNRE-njM?si=Wjg9Rwk2RomhfZlw   Ikke sett dem ennå, og stusser på hva den lukten er: Det lukter virkelig merkelig  Zoom inn mot den smale stripen av dem i bakgrunnen på øverste bildet: Det var en så massiv mengde av dem utenfor bildet, det var dumt å ikke ta et panorama oversiktsbilde til skrekk og advarsel mot å bringe hunder med interesse for andre dyrs ekskrementer til området når gjess trekker gjennom. Den smale stripen av de her er bare en liten gjeng outsidere fra main goose society. Godt vi ikke ser dem igjen før til høsten. Håper på bedre impulskontroll under lineføring til da, eller enda bedre: Matvett. 
    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...