Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet om noen som selger hals/lue til hund? Har sett noen på etsy, men de har gjerne ører og horn på, jeg tenkte mer en slags buff som kan brukes under hvile på tur, evt. når det er veldig kaldt. Ikke for det, Eine hadde væt kul med horn på, men greit å holde det litt praktisk :lol:

Skrevet
54 minutter siden, Raksha skrev:

Joooo, han må ha ører og horn! Må! :D:lol:

 

Haha, han hadde sett bra sjarmis ut i det :lol:

30 minutter siden, simira skrev:

Lanullva har det. De er dyre, men god kvalitet.

Edit: De har faktisk salg nå også, så det er ikke så dyrt som det pleier å være. :P

Er det denne du mener? Synd det ikke var bilde av den på, skulle likt å se passformen.

25 minutter siden, Raksha skrev:

15284968_10157921883430171_3436877699718

Hottie har sånn, tror den er hjemmestrikka til en hund som er litt kraftigere i skallen enn hun er, men den gjør nytta si. :D

Den så god og lun ut! 

Skrevet
9 minutter siden, KristinR skrev:

Hvis den skal brukes som en lue så må den ha litt annen passform enn en hals. Den må strikkes mer som i en L. Jeg har til mynden min.

Den skal brukes som lue ja, så det var et bra tips :) Hvor har du kjøpt til din?

6 minutter siden, simira skrev:

Den ja. Den er tubeformet. NKK har et par bilder med den: http://www.nkkbutikken.no/butikk/lanullva/hundehals/

Ok, fint å se. Ser mest ut som den passer som hals, egentlig. Spørs vel hvor godt den vil holde seg på hodet...

Skrevet
2 minutter siden, Poter skrev:

Den skal brukes som lue ja, så det var et bra tips :) Hvor har du kjøpt til din?

Ok, fint å se. Ser mest ut som den passer som hals, egentlig. Spørs vel hvor godt den vil holde seg på hodet...

 

Mora mi strikket etter å ha sett på dette bildet + en løselig oppskrift som ikke var noe bra. Men du ser fasongen. Salukien min er det nederste bildet med sin gule lue. Det er jo bare å la være å strikke ører. 

1512744_10151814593832105_294934398_n.jpg

1546194_10151814594442105_591917918_n.jpg

  • Like 3
Skrevet
22 minutter siden, Tuvane skrev:

Ja, den så fin ut! Må tenke på om det blir å holde med fleece. 

18 minutter siden, KristinR skrev:

Mora mi strikket etter å ha sett på dette bildet + en løselig oppskrift som ikke var noe bra. Men du ser fasongen. Salukien min er det nederste bildet med sin gule lue. Det er jo bare å la være å strikke ører. 

1512744_10151814593832105_294934398_n.jpg

1546194_10151814594442105_591917918_n.jpg

Så herlig med den gule lua si på, da! :wub: Det er den der typen jeg har sett på og jeg synes de er kjempestilige! Jeg kan ikke strikke, så jeg er like langt der, men kanskje jeg får finne noen som kan strikke på bestilling :)

Skrevet
15 timer siden, AussieAllTheWay skrev:

Denne oppskriften er fin. Om du finner noen som kan strikke til deg 

Lue

Takk for tips! Den så fin ut!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...