Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå februar


Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi har kjøpt et ***** hus.   https://m.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=91368606&fks=91368606   Vi EIER et hus.    

...spretter jeg innom for å fortelle at 12 små nøster har funnet veien ut, resten jobber med saken.  

Søtbass (sånn helt seriøst, han er usedvanlig vakker? Ikke sant?  )          

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Fryseren.

Har ikke plass til alt i fryseren. Og jeg spiser ikke sånn leverpostei en gang :lol: Nei får dumpe noe på pappa og stappe resten der det går. Og litt til dyra. 

Skrevet
22 hours ago, 2ne said:

Ja, det er skummelt! Det får en til å lure på hvordan en sjøl hadde reagert. Ville man stått på prinsippene og holdt på moralen sin, eller ville man fulgt ordre selv om man visste det var galt? Jeg håper jeg aldri finner det ut..

Jeg tviler på at menneskeheten endrer seg så drasisk i forhold til disse tallene. Kanskje? Men det finner vi jo forsåvidt ikke ut, for sånne eksperimenter er så uetiske som det går an å bli. Men vi trenger vel kanskje ikke eksperimenter, når man ser hvordan det står til rundt om i verden uten ...?

--

Meh, sur! Jeg fant en brukt snus i bilen på passasjersiden, skulle prøve å lirke den ut. Fikk den nesten over førersiden jeg satt på, og den falt pokker meg ned _mellom_ setene! Gnarrh! Styrte på for å få den ut, trooor jeg klarte det i flere biter ... gah. Ble gulbrun og skitten på fingrene og i neglene, i alle fall. Jeg hater snus! Meh. Murphys lov og alt det der, jeg burdre brettet papiret og plukket den opp ogta den ut, ikke lirke. Evt. bare plukke opp med fingrene, men æsj. Plutselig ble jeg prippen - det å lirke i slakteavfall med bare hender til bikkjemat er liksom greit og sånn. :aww:

... og ikke nok med det, tortillaen jeg kjøpte etter snusshiten så keg går ut på dato i dag, og jeg betalte full pris får den. Den ene gangen jeg ikke gidder å sjekke datoen (brent seg før, gitt). Jaja, kanskje slenge den i fryseren?

Skrevet
3 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Storproduksjon av godbiter! Skjær i biter og tørk i ovnen.

Hmm ikke dum idé. Hvordan tørker jeg i ovnen? 

Skrevet
19 minutter siden, Ozzy skrev:

Hmm ikke dum idé. Hvordan tørker jeg i ovnen? 

Jeg har aldri prøvd men vet at mange andre her har gjort det. Håper noen av dem svarer!

Skrevet
6 timer siden, Ozzy skrev:

Ja regner ikke med dyrlegen trekker de om det ikke trengs enda men vil ikke at hu skal få skeive tenner pga det. Den i underkjeven har det sabla trangt.  Prøver å ha litt drakamp ogsånt men hjelper ikke.  De er ikke helt ute de nye tennene, men er så kjipt hvis jeg satser på at det går seg til også blir det bare tull. 

 

Nettopp, da røsker du dem løs selv:lol::innocent: (Dvs. fysisk knepper dem ut med fingrene)

Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Hurra!!

Da går vi for trippel norsk i herrefinalen dere :D 

Jeg er med på den! :lol:

  • Like 1
Skrevet

Denne dachsen setter grå hår i hodet på meg.:blink: Nå har jeg nitidig overvåket henne siden operasjonen mandag (ca 15000 kr takk, heldigvis tar forsikingen det meste der), og hun har kommet seg mer og mer til hektene, fått medisiner x 2 per døgn og spesialdiett hver 3.time gjennom det meste av døgnets timer. Midt i alt ble jeg syk selv og var derfor hjemme fra jobb tirsdag og onsdag, og parkerte meg likegodt ved siden av henne slik at jeg kunne følge med henne. I dag var jeg på jobb igjen, og dro hjem i lunsjpausa for å gi diettfor og sjekke til henne. Jeg finner da at hun har SPIST BITER AV BURTEPPET! Herrefred!! Her snur jeg ryggen til et par timer og da spiser hun ennå mer tekstiler av type som hun aldri før har vist noen interesse for å spise. ETTER alt vi har gjort for å berge livet hennes!! Skrullebikkje!!! Nyoperert tarm tåler ikke slikt!
HUn er like blir, like logrende, har ikke kasta opp, og skriker etter mat hele tiden. "Slem mor" hyler hun fra buret... jeg kan ikke slippe henne løs heller for hun løper tulling rundtomkring og klatre/hopper på møbler for å lete etter noe spiselig... Prøvde å ha henne på fanget i går, men måtte gi opp - hun vred seg som en ål - MAT ---- MAT----- MAT!!! Eneste som står i hodet på henne! :frantics:og MAT = alt som fysisk kan svelges....

Skrevet
Akkurat nå, enna skrev:

Denne dachsen setter grå hår i hodet på meg.:blink: Nå har jeg nitidig overvåket henne siden operasjonen mandag (ca 15000 kr takk, heldigvis tar forsikingen det meste der), og hun har kommet seg mer og mer til hektene, fått medisiner x 2 per døgn og spesialdiett hver 3.time gjennom det meste av døgnets timer. Midt i alt ble jeg syk selv og var derfor hjemme fra jobb tirsdag og onsdag, og parkerte meg likegodt ved siden av henne slik at jeg kunne følge med henne. I dag var jeg på jobb igjen, og dro hjem i lunsjpausa for å gi diettfor og sjekke til henne. Jeg finner da at hun har SPIST BITER AV BURTEPPET! Herrefred!! Her snur jeg ryggen til et par timer og da spiser hun ennå mer tekstiler av type som hun aldri før har vist noen interesse for å spise. ETTER alt vi har gjort for å berge livet hennes!! Skrullebikkje!!! Nyoperert tarm tåler ikke slikt!
HUn er like blir, like logrende, har ikke kasta opp, og skriker etter mat hele tiden. "Slem mor" hyler hun fra buret... jeg kan ikke slippe henne løs heller for hun løper tulling rundtomkring og klatre/hopper på møbler for å lete etter noe spiselig... Prøvde å ha henne på fanget i går, men måtte gi opp - hun vred seg som en ål - MAT ---- MAT----- MAT!!! Eneste som står i hodet på henne! :frantics:og MAT = alt som fysisk kan svelges...

Herregud, den der altså!! 

Men kan det være hun mangler noe? Vetrinæren utredet Kua for alt mulig da hun spiste alt mulig (hun spiste ikke tekstil da, men sopp, og masse rare ting ute en periode. Nå fant de ikke noe på henne, men hun gav seg da hun var rundt 3. 
Bare en tanke, dere har sikkert vært innom den. 

Utrolig slitsomt med sånne hunder, god bedring! 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...