Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
1 time siden, Kristin_nord skrev:


Så søøt emoji7.png

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk
 

Jeg veit, dør litt innvendig hver gang jeg ser bilde :lol: Gleder meg såå mye til å se hu på ordentlig :D

  • Like 2
  • Svar 662
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Knerten sier Hei!  Han er verdens godeste lille Knert, en dvergpuddel av den skjønneste sorten. 9 uker i morgen og frisk og rask og helt til å spise opp. Vi koser oss masse sammen, så heldig jeg

Hils på Brukbare's Extra Ivrig ❤   Fotograf: Merete Greaker (takk for at du tok så fine bilder av valpene til Marianne :D)

Posted Images

Skrevet
29 minutter siden, Meg skrev:

mer info!!!!!  :)

Offentlig gjør mer når ting er helt klart :) Men kan si at det dreier seg om en litt mindre hund denne gangen! 

  • Like 4
Skrevet
31 minutes ago, Snøfrost said:

Jeg venter på en løpetid jeg har ventet på siden april, så jeg håper hun både er villig og billig når den først kommer :) 

:D
Jeg venter på en løpetid jeg har ventet på i tre år nå.......

  • 2 weeks later...
Skrevet
7 minutter siden, Sprettballen skrev:

Da kan jeg med sikkerhet melde meg inn her, etter noen måneders tenking og grubling. I midten av februar blir Blitz storesøster til en liten whippetjente ^^ 

Samme oppdretter?

Skrevet

Nå som 2017 er kommet for å bli ble det hele plutselig litt mer ekte, krysser fingrene på en Mini-Lyn (er litt stuck på navn, forslag mottas gjerne!) etter disse to :ahappy: 

IMG_1246.JPG

De har forøvrig fått seg egen tråd på sonen her.

  • Like 6
Skrevet

Jeg er så innmari valpesyk og har lyst på en valp snart..... men nå har det seg at jeg har fire hunder fra før av så.... :blink: Bitt av hundebassillen her ja :blink:

Skrevet

Idag er det 24dager til moren til min fremtidige valp har termin! :drool: Er litt bekymret om det ikke kommer nok tisper til at jeg skal få, men gleder meg til alle valpene har kommet til verden! :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Endelig kan jeg også melde meg inn her! Jeg og samboeren min står høyt opp på listen på et kull der tispen har løpetid i mai/juni! Hvis det blir 3-4 valper er vi garantert valp, og både mor og far kommer fra store valpekull. Det er hennes første kull, og vi krysser alle fingrer for at alt går i orden. Jeg gleder meg så fryktelig at jeg ikke klarer å tenke på noe annet!! 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...