Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå -oktober


Recommended Posts

Skrevet
11 timer siden, Argyr skrev:

Takk! :D Helst uten ku, Jeg har tenkt å ha dyr i den driftsbygningen altså, men ikke ku, og ihvertfall ikke kua til naboen! Det er innredning til ku i overetasjen, kanskje kua gikk feil? 

Er det utleieenhet til ku?

3 timer siden, Tricolor skrev:

Det skulle stå inni kua. Jeg skreiv feil.

Jeg formodet det var en skrivefeil, men jeg ble så gruelig nysgjerrig - det falt meg ikke inn at det kunne være inni kua en gang, jeg så for meg en houdini-kalv gjemt et morsomt sted :P 

1 time siden, Siri skrev:

Endelig ei hel natts søvn UTEN hosting!!! Våkna også i dag kl halv ti men kunne sikkert sovet enda lengre. Trøtt og sliten kropp ja. I dag bør jeg få kasta veden min inn i vedskjulet, fikset campingvogna før vinteren og kastet en del planter som har tatt kvelden... men egentlig har jeg mest lyst til å bare sitte i godstolen og lese :aww: 

Det kan se ut til at champagne funker mot hosting, altså.

Jeg spiser pizza- og vaffelrester til frokost, så skal jeg ta oppvasken etter gårsdagens sosiale utskeielse siden mamma og samboeren kommer på besøk i morgen formiddag. Så skal hundene få en lang tur hvis det ikke er elgjakt i dag. Jeg burde også rydde i ballsalen, siden jeg dyttet en del rot inn i det rommet før gårsdagen, men hvor gjør jeg av ting når jeg ikke har flere rom å stappe det inn i? :D Jo, også må jeg hente opp fra fryseren og partere 20 kg vom.

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ok, folkens, nå jukser jeg og hopper over massevis av sider, men jeg må bare si det.   Musikeren og jeg forlovet oss i går!! Det er litt skummelt, litt surrealistisk og et par-tre år frem i

Dere er sikkert lei av kjolepratet mitt nå, men ville bare dele at jeg har hentet den, og den passet!    

Nico forsvant plutselig ut i gangen, så jeg måtte gå etter for å sjekke hva han dreiv med... Kurva har stått der i evigheter, og han har ikke engang vært i nærheten av den tidligere. Så jeg aner

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, laikamor skrev:

Bare flytende i forseglet pose? Snop osv er nok i vanlig pose og kvittering,  eller? :)

Ja, for det som er problemet er å gå gjennom security på nytt (ergo ingen væske tillatt...men i forseglet pose er det greit :D ).

Ellers er det bare å putte i vanlige poser og ta vare på kvittot :)  De i taxfreen kommer til å putte det som må i forseglet-posen i forseglet-posen, det er iallefall sånn de gjør det på arlanda :P 

Skrevet
15 minutter siden, SFX skrev:

Det kan se ut til at champagne funker mot hosting, altså.

Jepp - helt klart :lol: 

15 minutter siden, SFX skrev:

Jeg spiser pizza- og vaffelrester til frokost,

Namm :drool:

15 minutter siden, SFX skrev:

men hvor gjør jeg av ting når jeg ikke har flere rom å stappe det inn i? :D 

Kaster ? :whistle: 

Nei, nå MÅ jeg få ræva i gir... 

Skrevet

Sitter på hotellrommet i Edinburgh og spiser havregryn med ekkel melk, gubben har kost seg med full engelsk frokost. Kjedelig med matallergi i utlandet ass, vanskelig å vite hva som er trygt. 

Andre natta borte, vi har sovet som steiner i en helt fantastisk seng i superior-rom hos Radisson Blu. Egentlig langt over budsjett men vi var så ødelagt etter første natta i steinhard seng på budsjetthotell der vi kunne høre samtalene til folk som gikk i gangen utenfor rommet samt lydene fra toalettet til naboen at vi gladelig la i ekstra penger for å sove godt. Anvil-konserten i går var helt konge, kom hjem med tre t-skjorter og en signert CD :D

Ringte kennelen i går for å høre hvordan det gikk med Uno, han koser seg og alt går bra :) Var jo ikke noe stress å dra fra ham, han tok alt på strak pote og surra rundt for å utforske på egenhånd med en gang vi kom. Jeg var mest spent på hvordan han håndterte nettene, men det hadde også gått helt fint :sweat:

Nå skal jeg pakke om og stappe så mye som mulig i min nye store koffert, så setter vi oss på toget til Glasgow for å treffe gamle farmor og annen slekt og få overlevert litt taxfree-whisky!

 

  • Like 7
Skrevet

Jeg har glemt å ta ut penger til bøssebærerne! Veldig enkelt å bare sende penger på andre og mer moderne måter, men jeg synes liksom det er så kjipt for de som går rundt og håper på å fylle opp bøssa si!

  • Like 1
Skrevet
18 minutter siden, Siri skrev:

Kaster ? :whistle: 

Nei, det er fremdeles lov til å definere det som flyttekaos - ikke skrot :P 

Bortsett fra de fem posene med papiravfall - det er skrot.

Skrevet

Forskjellen på C og meg når Tuva stikker av et at han går og leiter etter hu :sleep:

Jeg har masse kronestykker jeg tenkte å gi til bøssebæreren hvis de kommer, det er alt jeg har, men det er vel bedre enn ingenting? Nå gir jeg 200 kr hver mnd til Røde kors så har ikke dårlig samvittighet, men er jo koselig og gi noe uansett :)

Skrevet
29 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg har glemt å ta ut penger til bøssebærerne! Veldig enkelt å bare sende penger på andre og mer moderne måter, men jeg synes liksom det er så kjipt for de som går rundt og håper på å fylle opp bøssa si!

Kom nettopp bøssebærer her og. Bonden hadde vært forutseende nok til å ta ut peng, og jeg forutseende nok til å spørre om han hadde. Er så teit å raide sparegrisen for kronestykker :lol: 

 

Kasko brummet på han, han lukter nemlig hanhund, lenge siden han har brummet på folk nå, så får sjekke litt med andre folk og så vurdere en tur til kiro. At kasko ikke liker folk pleier å være en indikasjon på at han har vondt en plass. 

Lupin derimot, syntes mannen var dødskul! Og pissa på bilen hans :aww: jeg prøvde å stoppe han da, men mannen bare sa at det gjør ingenting, den bilen er ferdigpissa fra før og han har nettopp bytta til vinterdekk så skal ikke ta på dekka igjen før til våren :lol:  Digger han! 

 

Skrevet
13 timer siden, Kangerlussuaq skrev:

 

Får ikke bort sitatet :(

Ny flott dag på fjellet :) (Men kaldt!) Mona syntes dog hun fikk en alt for liten del av matpakka...mulig hun er littegranne bortskjemt :lol:

DSC_0059.JPG

 

 

  • Like 4
Skrevet

Vi har kjørt en liten biltur og tatt ut penger til bøssebærerne. Nå håper jeg at de kommer snart så jeg slipper å grue meg mer til spetakkelet når en hund vil hoppe opp og leke og en knurrer og bjeffer.   a082.gif

Begynne å lese sakspapirer til kommunestyremøtet om en uke, eller bla gjennom raseleksikonet enda en gang i håp om å finne den ultimate rasen for meg tro?

Skrevet
3 timer siden, SFX skrev:

Nei, det er fremdeles lov til å definere det som flyttekaos - ikke skrot :P 

Bortsett fra de fem posene med papiravfall - det er skrot.

:lol: Viktige problemstillinger: Kommer du til å BRUKE noe av det som er i flyttekaoset? Hvis ja - finn det fram og ta det i bruk. Hvis nei - dytt det ned i kjelleren :aww: 

Har jeg ordnet i campingvogna og gjort den klar for vinteren, og veden har endelig kommet under tak. Nå kan bare vinteren kommer :) 

Skrevet
20 minutter siden, Perfect Image skrev:

Her også! Eller middagslunsj, biff straganoff til kvelds. Tydeligvis så er det ikke mat her hjemme uten kjøtt/fisk/fugl :P

Pizza her seinere idag :lol:

Skrevet
18 timer siden, Wachita skrev:

@Lola Pagola

14713671_10209646736578959_4220295325098

Var det ikke et sånn skap du malte? Her er det ei som har fikset sitt hvertfall! 

Jo i samme stil iallefall! Ble mye bedre, og ser at hun har tatt av den øverste greia og, det hjalp veldig. Skal få gjort det på mitt og, definitivt. Ellers så blir resten kanskje litt for "ordentlig" for meg, men jeg trenger jo ikke dekorere på samme måte da :D 

Skrevet
41 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Begynne å lese sakspapirer til kommunestyremøtet om en uke, eller bla gjennom raseleksikonet enda en gang i håp om å finne den ultimate rasen for meg tro?

Begynne å lese sakspapirer - du kommer til å ende opp på beardis igjen uansett :aww::lol: 

Tur gått. Sol, men vind og kaldt. Nå spekulerer jeg på om jeg skal lese gjennom noen og søtti sider oppgave, men er ikke sånn kjempemotivert for det siden jeg skal gjøre det samme sammen med veileder i morra formiddag. Spise, se litt Broadchurch, og sy litt senere istedenfor?

  • Like 1
Skrevet
2 minutter siden, Line skrev:

Begynne å lese sakspapirer - du kommer til å ende opp på beardis igjen uansett :aww::lol: 

Tur gått. Sol, men vind og kaldt. Nå spekulerer jeg på om jeg skal lese gjennom noen og søtti sider oppgave, men er ikke sånn kjempemotivert for det siden jeg skal gjøre det samme sammen med veileder i morra formiddag. Spise, se litt Broadchurch, og sy litt senere istedenfor?

Jammen all børstingen da! All børstingen! :lol:

 

 

Skrevet

Nå kom bøssefolka kjørendes og C klarte å snike seg ut med 50 kronestykker før bikkjene merka det :lol:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...