Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg hadde aldri turt å ha en slik hund løs jeg. Det er en grunn til at Odin ikke går løs på tur veldig ofte, og svært sjelden når jeg går med begge hundene. Når man vet man har en hund som kan reagere på folk eller dyr så må man ha stålkontroll, på den ene eller andre måten.

Jeg skjønner absolutt ønsket, og gleden ved å se hunden løpe løs, men det er virkelig ikke verdt den potensielle prisen (selv om det stort sett er de andre som må "betale").

Skrevet

Mens her, hvor bikkja tydeligvis ikke er helt i vater, og flyr på en turgåer, så er det bare en liten bot og smekk på lanken. Ingen avlivning eller omplassering. Var det noen som sa likhet for loven?

  • Like 9
Skrevet

Ble bitt flere ganger, hadde skrubbsår og blåmerker, men ingen bittsår? Det står heller ikke om hunden ble avlivet, eller hvaslags hund det var. Litt lite informasjon.

Kjipt å ikke ha en slik hund i bånd ja.

2 minutes ago, Pringlen said:

Mens her, hvor bikkja tydeligvis ikke er helt i vater, og flyr på en turgåer, så er det bare en liten bot og smekk på lanken. Ingen avlivning eller omplassering. Var det noen som sa likhet for loven?

Mulig det var en border collie? :P

Skrevet
9 minutter siden, Schæferblanding skrev:

Mulig det var en border collie? :P

En veldig feit border collie da siden den veide 50 kilo i følge artikkelen ... :-D

Skrevet
17 minutter siden, Schæferblanding skrev:

Ble bitt flere ganger, hadde skrubbsår og blåmerker, men ingen bittsår? Det står heller ikke om hunden ble avlivet, eller hvaslags hund det var. Litt lite informasjon.

Kjipt å ikke ha en slik hund i bånd ja.

Mulig det var en border collie? :P

Den var sikkert langhåret og bamseaktig, for sånne søte hunder er ikke potensielt farlige, sånn som de korthåra kamphundene er :P

 

Nei da (jo da) Men for all del, å bøtelegge eier for lovbrudd er i hvettfall en straff som står langt bedre til "forbrytelsen", enn disse andre sakene vi ser. Hvorfor utøves ikke dette likt fra sted til sted. Om jeg kjører litt for fort, så får jeg bot som står i forhold til fartsoverskridelsen. Det er ikke sånn at noen politidistrikt i steden velger å ta fra meg bilen og sende den på skrot, liksom...

  • Like 2
Skrevet
37 minutter siden, Pringlen skrev:

Den var sikkert langhåret og bamseaktig, for sånne søte hunder er ikke potensielt farlige, sånn som de korthåra kamphundene er :P

 

Nei da (jo da) Men for all del, å bøtelegge eier for lovbrudd er i hvettfall en straff som står langt bedre til "forbrytelsen", enn disse andre sakene vi ser. Hvorfor utøves ikke dette likt fra sted til sted. Om jeg kjører litt for fort, så får jeg bot som står i forhold til fartsoverskridelsen. Det er ikke sånn at noen politidistrikt i steden velger å ta fra meg bilen og sende den på skrot, liksom...

Du, min langhårede schäfer er visst livsfarlig, så hjelper ikke alltid å ha lang pels og være fluffy. :P

Eieren virker jo forøvrig litt smått dum, som mener at kvinnen fremprovoserte angrepet... man kan jo ikke forvente at alle turgåere stopper opp og står i ro hver gang de skulle møte på en hund. Med mindre man er veldig hundevant vil jeg tro at de fleste kanskje sliter litt med å stå i ro når 50kg + med pels kommer bort og biter. Da skal man ha et over gjennomsnittslig høyt mot og være veldig sikker på situasjonen.

Forøvrig en mye mer passende straff her, og en langt mer fornuftig dommer. Det svir i pungen for eier, og han kommer nok ikke til å ha hunden løs noe mer.

  • Like 4
Skrevet

For en dust av en hundeier!
Vedkommende skal være veldig glad for at det kun ble 12.000 i bot.Jeg hadde vært rimelig forbannet om jeg ikke kunne passere en hund uten å bli nafset tak i og hunden var løs!

Jeg er ikke redd hunder. Jeg er ikke redd voldsomme hunder, men jeg vil forbeholde meg retten til å ikke bli nafset på bare fordi en hundeeier ville lufte bikkja løs.


Hadde bikkja slitt seg derimot, skulle jeg utvist forståelse dersom hundeeier var litt ydmyk. Uhell kan skje alle.

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...