Gå til innhold
Hundesonen.no

Finn annonse chihuahua-irish staff mix


Recommended Posts

Skrevet

Hva tenker dere om denne blandingen? Den såkalte Irish staff så mer ut som en pitbull etter min mening :P

Vet ikke om det er lov å legge ut annonsen men finn koden er 71454441

  • Svar 95
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det finnes faktisk en del rusmisbrukere som har en normal jobb og inntekt og som har både barn og familie og et tilsynelatende normalt liv.  Er ikke slik at alle rusmisbrukere bor i en skitten hy

Altså...joda...pitbull er ulovlig og man skal respektere gjeldende lovverk selv om man er aldri så mye uenig med loven, men å skrive noe sånt tull synes jeg bare er unødvendig og vitner og lite kunnsk

Er man ikke litt lite gjennomtenkt hvis man har en ulovlig hund og så legger man ut bilder av den både på Finn og Instagram?  De kunne jo liksom ha solgt valpene med far "ukjent", og dermed ikke

Posted Images

Skrevet

Nei, huff, så fælt. Ser på instagrammen at noen har varslet Mattilsynet, og det er vel rett det, men vil valpene og faren (om den ikke er gammel) avlives da? En skriver for øvrig at chien er stjålet, vet ikke om det stemmer, men... Kjipt for alle involverte det der.

Skrevet
12 minutter siden, ElisabethHH skrev:

Nei, huff, så fælt. Ser på instagrammen at noen har varslet Mattilsynet, og det er vel rett det, men vil valpene og faren (om den ikke er gammel) avlives da? En skriver for øvrig at chien er stjålet, vet ikke om det stemmer, men... Kjipt for alle involverte det der.

Ja, far og valper vil bli avlivd. Det er nok ikke mulig at faren er født før forbudet, da er han 20+ :P

Skrevet
Akkurat nå, Stine skrev:

Ja, far og valper vil bli avlivd. Det er nok ikke mulig at faren er født før forbudet, da er han 20+ :P

Huff, skulle ønske det eksisterte andre løsninger så det ville føles enklere å melde fra. Totalt fire avlivninger da, om MT kommer på besøk. Men, ble pitbull ulovlig lenge før amstaff da?

Skrevet
Akkurat nå, ElisabethHH skrev:

Huff, skulle ønske det eksisterte andre løsninger så det ville føles enklere å melde fra. Totalt fire avlivninger da, om MT kommer på besøk. Men, ble pitbull ulovlig lenge før amstaff da?

Ja, pitbull ble ulovlig i 91. Blir bare 3 avlivninger, mor er jo lovlig :)

Skrevet

Er man ikke litt lite gjennomtenkt hvis man har en ulovlig hund og så legger man ut bilder av den både på Finn og Instagram? 

De kunne jo liksom ha solgt valpene med far "ukjent", og dermed ikke fått noen etter seg :P 

  • Like 7
Skrevet
1 minutt siden, Pixie skrev:

Det er vel ikke samme folka som har denne blandingen til salgs? Drammen det også... Finnkode 71417863

Ikke samme navn og ikke samme norskkunnskaper.. Ergo; det er sikkert flere useriøse i Drammen :P 

Skrevet (endret)

Tror ikke Finn kan fjerne annonsen på bakgrunn av ulovlig rase uten at mattilsynet ber de fjerne den. Har rapportert en annonse tidligere hvor det sto i annonsen at hunden angrep alt og alle og ville drepe.. Fikk da beskjed fra finn om at den måtte anmeldes til mattilsynet før e kunne gjøre noe 

Endret av Maries
Ved mistanke om ulovlig rase, de kan ikke fjerne bare ved mistanke
Skrevet

Fra finn.no sine regler: 

2) Varer vi ikke tillater på torget:

  • Varer eller dyr som det ikke er lov å selge, markedsføre, eie eller bruke i Norge 
  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...