Gå til innhold
Hundesonen.no

St.Zamba's Downtown Dacapo aka Chibs


Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg vært velsignet med det nyeste tilskuddet til hundeflokken i over syv måneder, så jeg kan jo presentere den lille klompen min.

Han heter altså på fint, St.Zamba's Downtown Dacapo, til daglig bare Chibs. Han har fått sitt navn etter karakteren i Sons Of Anarchy, i håp om at han skal være lojal og holde ut med meg lenge. Chibsvalpen er en korthåret sankt bernhardshund etter en kombinasjon jeg har stor tro på, selv om han ser ut som en rar ponni akkurat nå. Så ja, planen er at han skal bli utstillingshund når han blir stor og vi har allerede tjuvstartet og stilt i valp fire ganger med 3xBIR valp. Så får vi se da om jeg klarer å motivere meg selv til å trene litt lp med ham. Jeg har i alle fall en mål om å gå en prøve eller to med ham etter hvert. Hans motivasjon er det ingenting å si på i hvert fall.

chibs09_zpsjexwyyty.jpg

Dagen etter ankomst. Selveste 17. mai.

Chibs02_zpssze0otbu.jpg

Her med storebror, Cujo, som han dessverre ikke fikk ha så veldig lenge.

chibs10_zps7ymxb7ts.jpg

Gutten har fått presang. Sin første tønne.

chibs16_zpswmbx3mcn.jpg

Tre måneder. 

chibs07_zps8vtzfuhd.jpg

På ferie i Lofoten.

chibs08_zpspbxlmif3.jpg

Mor har vært hos slakteren og hentet "litt" hundesnacks.

chibs15_zpsofqndgdl.jpg

Akkurat fire måneder og på sin første utstiling i Nesbyen.

chibs13_zpsjl2jo8ef.jpg

Lystapportør. Han var ikke vanskelig å be, verken med vanlig apport eller med metallapport.

chibs17_zpsbcy15tie.jpg

Seks måneder. Han vokser både fort og gale.

chibs03_zpspzgho9uu.jpg

Her er bilde tatt for et par dager siden. Gamlemor Venus på snart 13 år og ungfolen på nesten 10 måneder.

 

  • Like 18
Skrevet

Han er helt skjønn:wub:. Hele slekten hans er det!! 

Gutta her har gleden av å leke med broren hans rett som det er,nydelig han også.Med et herlig gemytt !!!!! 

  • Like 1
Skrevet
3 timer siden, LØJ skrev:

Aww..for et snilt ansikt:heart: Han vokser vel inn i de øra etterhvert?

Hehe, om han vokser inn i dem vil tiden vise. De ørene lever sitt eget liv akkurat nå i hvert fall. Men ansiktet lurer deg ikke, han er en vennlig sjel :ahappy:

3 timer siden, Toril skrev:

Han er helt skjønn:wub:. Hele slekten hans er det!! 

Gutta her har gleden av å leke med broren hans rett som det er,nydelig han også.Med et herlig gemytt !!!!! 

Takk! Ja, det finnes ikke tvil i mitt hjerte. Han er så snill og god :heart:

3 timer siden, Shlush skrev:

Ser så myk og god ut :-D 

Han er veldig myk og god :D Perfekt å ha i sengen.

2 timer siden, Sofie & Aska skrev:

Så fin!!! Så nydelig han var med den mørke fargen!

Hva skjedde med Cujo? :(

Takk :ahappy: 

Cujo var syk og hadde gått med sykdom siden han var liten. Uten å gå så mye inn på diagnose så fikk han åpne sår rundt om kring på kroppen uten noen åpenbar grunn. Han klødde voldsomt, hadde stadig tilbakevendende hudbetennelser, ørebetennelser og øyebetennelser. Men det verste var oppkast. Han kastet opp daglig. Holdt ikke på mat eller vann. Han ville ikke spise og hvis jeg ikke tvangsforet ham, raste han ned i vekt. Etter et halvt år med tvangsforing og et helt liv med sykdom og prøvetaking alle veier hos veterinær, fikk han til slutt slippe. Det var forferdelig og samtidig en lettelse. Det er fryktelig å se hunden sin visne bort slik.

Skrevet
1 time siden, Emilie skrev:

 

Takk :ahappy: 

Cujo var syk og hadde gått med sykdom siden han var liten. Uten å gå så mye inn på diagnose så fikk han åpne sår rundt om kring på kroppen uten noen åpenbar grunn. Han klødde voldsomt, hadde stadig tilbakevendende hudbetennelser, ørebetennelser og øyebetennelser. Men det verste var oppkast. Han kastet opp daglig. Holdt ikke på mat eller vann. Han ville ikke spise og hvis jeg ikke tvangsforet ham, raste han ned i vekt. Etter et halvt år med tvangsforing og et helt liv med sykdom og prøvetaking alle veier hos veterinær, fikk han til slutt slippe. Det var forferdelig og samtidig en lettelse. Det er fryktelig å se hunden sin visne bort slik.

Så fælt :( Håper valpen holder seg frisk :)

Skrevet
På 10.1.2016, 13.23.01, Trillian skrev:

Så lekker! Utrolig stilig med mørk farge!

Tusen takk! Tror de fleste av kullsøsknene hans hadde den fargen også. Fått det fra farssiden.

På 10.1.2016, 14.26.57, Lmari skrev:

Nydelig <3

Tusen takk!

På 10.1.2016, 15.05.45, Sofie & Aska skrev:

Så fælt :( Håper valpen holder seg frisk :)

Ja, det er aldri trivelig med syke dyr. Det er for det meste bare vondt. Ja, håper denne lille fjompen holder seg frisk og fin i mange, mange år :)

Skrevet

Fineste Chibsi ❤️ For de som lurer, så har Chibs en doktorgrad i å gå i veien - jeg har aldri møtt en hund (bortsett fra Arthur) som er så lite bevisst sin egen størrelse :P Vi er så heldig at vi har hele to gigantiske "iveiengåere" i hus❤️ 

Og siden Emilie ikke har lagt inn bilde av brødrene Arthur og Chibs, gjør jeg det :) Riktig nok ganske lenge siden, da Chibsi er større enn Arthur nå. Hva skjedde med den lille søte dingsen?? 

9B72E71D-8ECC-448D-9981-A53E4E5CA148_zps

  • Like 11
Skrevet
På 11.1.2016, 21.28.29, Stine skrev:

Herligheten så søt :wub: Så utrolig leit å høre om Cujo :hug:

Tusen takk :heart:

På 12.1.2016, 17.17.50, Red Merle skrev:

Chibs er så søt, også så svær stor han har blitt! Arthur også, svæær! Man kan sikkert brette mine 4 ganger inni en av de og det er fortsatt god plass... Jeg er facinert !:icon_redface::D

Takk! Ja, haha, de er vel ca 130 kg til sammen de to, så det går nok noen collier og aussier inni der :P

På 12.1.2016, 19.13.40, Poter skrev:

Åååå :wub::lol: Håper du får ha ham i maaange, mange år!! 

Takk! Ja, jeg satser på det. Han har i hvert fall bare holdt seg frisk så langt :ahappy:

13 timer siden, jma skrev:

Han er kjempesøt! ??

Tusen takk :D

12 timer siden, Toril skrev:

Nydelige trioen :wub:

Tusen takk, Toril :heart:

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet

Gutten har blitt ett år. Tiden går fort. Men jeg skal ikke lyge, det er helt greit at valpetiden er over :innocent: 

IMG_20160328_012640_zpsbjf4gmho.jpg

IMG_20160328_012032_zpsdoiiqw9f.jpg

IMG_20160326_152619_zpsvmxtryvk.jpg

Han har arvet pusen til Venus...

IMG_20160327_142849_zpsgcevuccx.jpg

God påske!

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...