Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor gamle er sonenhundene?  

117 stemmer

  1. 1. Hvor gamle er hundene dine?

    • Valp
      29
    • 1 år
      20
    • 2 år
      32
    • 3 år
      33
    • 4 år
      16
    • 5 år
      32
    • 6 år
      13
    • 7 år
      17
    • 8 år
      13
    • 9 år
      8
    • 10 år
      9
    • 11 år
      8
    • 12 år
      6
    • 13 år
      2
    • 14 år
      0
    • 15 år
      0
    • 16år og eldre.
      1


Recommended Posts

Skrevet
1 time siden, Titovn skrev:

Elvis fyller 11 år i slutten av Juni i år! Kiska fyller 2 år i Mai :o 

What! Er hun 2 allerede snart! Hun var jo i hvert fall nettopp valp! :o Og Elvis snart 11! :o Han er enda 5-6 i mitt hode! (ulogisk iom han er eldre enn Rocky, men :lol: ) 

  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Toddy og Nico er 1 år, Jonas ( som ikke bor hos meg lengre ) nærmer seg et medisinsk mirakel.  Han blir 18 i februar    

Keo blir 3 år

Fra valp til voksen! 

Posted Images

Skrevet
Harly er 5 år og Lykke er 3 år.

På tur i dag fikk jeg spørsmål om de var valper.... :whistle:

Får jeg regelmessig spørsmål om også, på seksåringen [emoji1]

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

Skrevet
3 timer siden, mokken skrev:

Harly er 5 år og Lykke er 3 år.

På tur i dag fikk jeg spørsmål om de var valper.... :whistle:

Jeg får motsatt på Minion, fra hun var valp. "Er hun veldig gammel eller?" :lol:

  • Like 3
Skrevet

Har 2 godt voksne gutter, begge 9 år, Hampus og Linus.

Og 2 litt yngre, begge 5 år, Gåttfred og Dina.

Synes tiden har gått skremmende fort, og kan ikke helt se for meg at noen av disse 4 ikke skal være her for evig...

Skrevet
15 timer siden, Rocket skrev:

What! Er hun 2 allerede snart! Hun var jo i hvert fall nettopp valp! :o Og Elvis snart 11! :o Han er enda 5-6 i mitt hode! (ulogisk iom han er eldre enn Rocky, men :lol: ) 

Jeg vet, det har nylig gått opp for meg også :lol: En liten tabbe jeg har gjort, er jo at jeg ansett henne som "valp"/ung altfor lenge ift. trening, mtp. å øke kriterier og slikt. Var vel først etter røngtingen det slo meg at hun begynner jo å bli voksen :innocent: Men ja, Elvis begynner å bli hvit i ansiktet nå faktisk :o Studerte det på morgningen i dag, haha! Heldigvis er han relativt sprek enda og de fleste nye jeg møter ville aldri tippet at han var 10+ år, så det er jo bra og godt å høre :D Tenker det samme om Rocky forresten, helt vilt at han blir 9! Nei han er fortsatt 5-6 i mitt hodet han :lol: 

  • Like 1
Skrevet

Aiko er 6,5 år, men føles veldig mye eldre ut og samtidig som en valp. :heart:

Imouto er 5 år, og føles ikke spesielt voksen. :P Bortsett fra at hun er roligere enn før og ikke MÅ ha 1 mil tur hver dag. Det er ganske digg, egentlig.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...