Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, Desember


Recommended Posts

Skrevet
29 minutter siden, *Kat84* skrev:

Å herregud for en mengde!! :o
Vanskelig å se for seg hvor mye det kan bli, men husker jeg så et bilde av en Samojed som ble børstet en gang. Det lå jo omtrent en hel hund igjen ved siden av. Dette bildet skal mannfolket få se, så kan han slutte og si at det ligger pels "overalt" etter mine :P 

Noen påstod at de skulle kjøpe en sånn til meg... 
Da fikk de beskjed om at for meg blir det ikke noen god morgen. Og antakelig så blir det en meget vond morgen for vedkommende som kjøper den... 
B-mennesker som må ha 2 kopper kaffe for å fungere skal så absoutt ikke bli presentert for slikt! :P 

Værs'go', bilde av samojed med pels etter én børsting, før bading. :P 
12219469_10156187228185641_1194952732978

  • Like 4
  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud!  Dere vet den eksamenskarakteren jeg fikk, som var midlertidig? Vel, jeg har fått den endelige: Jeg fikk A!!!!!!!!!!!

Jeg må legge det ut her også Min lille Nora er mestvinnende berner sennenhund tispe i Norge i 2015

Oh, forresten så sendte jeg inn dette bildet av Nora og meg til konkurransen "Jakten på kjæledyret" for noen uker siden, og i forige uke fikk jeg telefon om at jeg hadde fått andreplassen og vunnet 1

Posted Images

Skrevet
16 timer siden, Pringlen skrev:

Kristin Lange på Jessheim, er ikke hun øyespesialist av noe slag? Hun øyelyser i hvertfall.

 

15 timer siden, Monab88 skrev:

Takk for tips! Da ringer vi blant annet dit i morgen.

Jeg har ingen problemer med henne. Ingen dikkedikk dame, men gjør jobben og er dyktig på øyne flink med hundene/valpene og jeg reiser helst til henne om jeg har muligheten/hun har med valpekull. 

  • Like 2
Skrevet (endret)

225699_10150244584186327_2591507_n.jpg?o

Et stk groenendael etter første runde med børste :aww: 

:lol: Dette er ca et halvår før bildet over :P 

40136_490393646326_4944335_n.jpg?oh=143e

Endret av 2ne
La til et bilde :)
Skrevet
7 minutter siden, Krutsi skrev:

Oj wow.. Og så gjøre sånt i USA da :lol: 

Er liksom ikke på topp ti av land det er lurt i nei :P 

  • Like 1
Skrevet
51 minutter siden, SFX skrev:

Jeg hadde lyst til å ta bilder ved den grana og steinmuren i bakgrunnen, men det er gjerdet inne på naboens beite. Jeg må få bygd meg et par meter med fin steinmur til neste års julekort. Og så ei fin granbuske :D

Er det ikke enklere å bare spørre naboen om det er greit at du går dit og tar bilder? :lol: 

44 minutter siden, Pippin&Symra skrev:

Har ikke sjø. Tipper det blir piggsko jeg. Lekkert. :P

Hvor mange ser deg gå fra naboen og hjem da? :P 

Apropos pels, Audi vil også skryte litt!

IMG_0832.jpg

Hun røyter jo imidlertid ikke da, det er nappet av :D

Nå må jeg nesten finne ut om jeg har helt strømpebukse. Jeg skal jo på dette julebordet i kveld liksom..

  • Like 4
Skrevet
1 time siden, Monab88 skrev:

Ernst Otto var på ferie og hadde ikke ledig tid før på nyåret. Da får vi prøve Jessheim-dama, hun har iallefall veldig lang erfaring om ikke annet.

Ferdigpakket og klar for å reise til Toril!

Hu er flink hun altså, jeg har bare dårlig erfaringer med henne og hele Jessheim dyreklinikk :P

Trym altså, nå har han vært ute å handlet julegaver igjen, til hytta denne gangen :teehe: Og jeg har handlet billig julegodt på Rema 1000! 20 kr for en sånn appelsinsjokolade, 12 kr for en stor marsipangris i eske og 11 kr for 5 marsipanpølser!

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, 2ne skrev:

Kan jeg få foreslå en sånn madrassgreie med strøm, som slår seg på etter at han har stått opp og slått av vekkerklokka? Bare et lite støt i det han legger seg igjen, det er ikke så slemt vel? :lol: 

Oh det hørtes artig ut! smileys-applause-156875.gif Akkurat nå kjenner jeg at kunne ha brukt litt ekstra strøm  :thumbsdown: 

  • Like 2
Skrevet
1 time siden, Monab88 skrev:

Ernst Otto var på ferie og hadde ikke ledig tid før på nyåret. Da får vi prøve Jessheim-dama, hun har iallefall veldig lang erfaring om ikke annet.

Ferdigpakket og klar for å reise til Toril!

Jeg har ingen dårlige erfaringer med henne (eller de andre på Jessheim) Synes i grunn hun er en riktig hyggelig og flink dame. Utover vanlig øyenlysning har jeg dog kun brukt henne når canarioen ble halt. Har forresten også hatt henne til foredrag og øyenlysning på klubbmøte.

Skrevet

Fått lest igjennom tråden, men har jo glemt halvparten av det jeg skulle kommentere på... igjen... 

:hug: til de som trenger en, og :flowers: til de som fortjener  det.

 

Fikk email fra NKK i går.  Ringsekretærereksamen er bestått :D 

Da er det bare å ta fatt på de praktiske tingene.  

  • Like 14
Skrevet

Lenge siden det har vært så ryddig og rent her! :D

Panna cottaen står i kjøleskapet. Helte i litt i to småglass også, så får vi teste ikveld. Den har stivnet hvertfall, bare håper den ikke er for "stiv" :P

Spent på smaken også, for jeg fant ikke vaniljestengene vi kjøpte igår. Så jeg tok i vaniljesukker i første porsjon istedet. Men så fant jeg de rett etterpå, så jeg heiv i ei hakv stang også (frøene altså). Haha, håper det blir etanes :P

 

Fikk snap av mamma igår. Gira syns nissene på the julekalender er skumle. Når de synger, og de zoomer inn på dem så står hun og boffer på de. Tøffe boxeren min :wub:

 

Nå håper jeg mannen er på vei hjem, for jeg er sulten! :P Kan egentlig bare spise nå, men det er mye koseligere å spise middag sammen. Han skal bare varme lasagne fra igår da, så tar jeg biff og ris. Oooog nå fungerer nettet sånn noenlunde igjen :D Får brukt nettet på playstation og PC! Tør ikke rope for høyt om det, for da mister vi det vel igjen...

Skrevet
3 minutter siden, Dicte skrev:

Er det noe forskjell mellom privat og offentlig dyrlegevakt? 

Ja, sistnevnte eksisterer ikke lengre etter at regjeringen kuttet bistanden. I Sør-Trøndelag har en en privat for Trondheim (samarbeid mellom Trondheimsklinikkene) og en i kommunene utenfor (samarbeid mellom de klinikkene). Er vel en eller to klinikker som står utenfor.

Skrevet
19 minutter siden, Snøfrost skrev:

Fått lest igjennom tråden, men har jo glemt halvparten av det jeg skulle kommentere på... igjen... 

:hug: til de som trenger en, og :flowers: til de som fortjener  det.

 

Fikk email fra NKK i går.  Ringsekretærereksamen er bestått :D 

Da er det bare å ta fatt på de praktiske tingene.  

Grattis :D 

  • Like 1
Skrevet
4 minutter siden, Line skrev:

Det finnes vel ikke noe offentlig dyrlegevakt lenger.

 

Akkurat nå, Aslan skrev:

Ja, sistnevnte eksisterer ikke lengre etter at regjeringen kuttet bistanden. I Sør-Trøndelag har en en privat for Trondheim (samarbeid mellom Trondheimsklinikkene) og en i kommunene utenfor (samarbeid mellom de klinikkene). Er vel en eller to klinikker som står utenfor.

Ah, det ble jo valget lett. Scarlett har brukket bakbeinet ser det ut som, så da håper vi at de er snille og greie på Heimdal!

Skrevet
Akkurat nå, Dicte skrev:

 

Ah, det ble jo valget lett. Scarlett har brukket bakbeinet ser det ut som, så da håper vi at de er snille og greie på Heimdal!

Brukt Heimdal endel, og alltid vært veldig fornøyd! Masse god bedring til Scarlett!

Skrevet

Jeg har vært klar for julebordet i halvannen time jeg, og enda er det en halvtime til jeg skal dra... :whistle: Noen gledet seg visst litt til å pynte seg!

Så nå er håret satt opp i fancy updo, jeg er sminket, og strømpebuksen er på. De 15 cm høye hælene ligger i vesken jeg skal ha med. Woo, jeg gleder meg! Men det blir ikke mye utslåing av håret, tror jeg, for det er sprayet helt fast med så mye hårspray at jeg fortsatt føler meg litt høy... :lol:  

  • Like 7
Skrevet
2 minutter siden, Dicte skrev:

 

Ah, det ble jo valget lett. Scarlett har brukket bakbeinet ser det ut som, så da håper vi at de er snille og greie på Heimdal!

Off så kjedelig :( Og så lurer jeg på; skjer det noen gang at dyr skader seg utenom kveld og helg?

Skrevet
7 minutter siden, Dicte skrev:

 

Ah, det ble jo valget lett. Scarlett har brukket bakbeinet ser det ut som, så da håper vi at de er snille og greie på Heimdal!

Oj da, god bedring:)

Skrevet
2 minutter siden, Pringlen skrev:

Off så kjedelig :( Og så lurer jeg på; skjer det noen gang at dyr skader seg utenom kveld og helg?

Lurer på det samme :P Hatt en hund med brekt bein på 23. desember, og et keisersnitt på en helligdag i påska.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...