Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
3 timer siden, Pippin&Symra skrev:

Symra sin oppdretter setter svensk beardisoppdretter med rasistiske utsagn grundig på plass på FB. Tror jeg kjøper valp fra henne neste gang også jeg. (Det hjelper jo også at hun har kjempefine hunder). 

Jeg så et bilde i går hvor det stod "Det finnes en app for å fortelle hvilke av vennene dine som er rasister - den heter Facebook" eller noe sånt. Ganske treffende :P . 

  • Like 5
  • Svar 3.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Svigerfar er våken!

Penny, aka bowlingkjeglen har bursadag i dag, 3 år. Dagen er feiret med mat og ro, siden hun trolig har livmorbetennelse.  Kjøpte take-away i dag, og hun var meget fornøyd når hun fikk sitte i bakset

JEG KOM INN PÅ PPU DELTID!  jEG ER SÅ GLAD AT JEG IKKE VET HVOR JEG SKAL GJØRE AV MEG ÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆ

Posted Images

Skrevet
12 minutter siden, Krutsi skrev:

Spise de selv? 

Ellers vet jeg om en "trengende" gravid dame i Trøndelag som garantert hadde koset seg med de posene :aww::lol: 

Du deler vel med nabobygdingen :teehe: 

2 minutter siden, Line skrev:

Nå er det noe jeg ikke har fått med meg her :lol: 

Må henge mer i barne- og babytrå'n vøtt, det er der avsløringene kommer først :lol: 

Skrevet
2 minutter siden, Aslan skrev:

Du deler vel med nabobygdingen :teehe: 

Må henge mer i barne- og babytrå'n vøtt, det er der avsløringene kommer først :lol: 

Hadde det vært valpetråd så hadde jeg nok kikket innom :P 

  • Like 2
Skrevet
9 minutter siden, Aslan skrev:

Du deler vel med nabobygdingen :teehe: 

Må henge mer i barne- og babytrå'n vøtt, det er der avsløringene kommer først :lol: 

Hahaha selvfølgelig! Vi kan ha fråtseparty :P så kan gubbene våre sitte der og spise middagene sine :lol: 

5 minutter siden, Line skrev:

Hadde det vært valpetråd så hadde jeg nok kikket innom :P 

Hehe jeg kan i alle fall garantere at det kommer ikke en nyhet om at jeg har kjøpt meg ny hund det neste året.. DER går grensen, til og med hos meg :lol: 

  • Like 2
Skrevet
1 time siden, Mud skrev:

Apropos sko. 

Jeg har små bein. Jeg trenger nye vintersko.  Er det innafor å kjøpe barnesko?  *plystre* Med borrelås? :P 

Da slipper jeg unna med typ 800 kr...

Helt innafor! Alt jeg har av vintersko er barnesko i størrelse 36-37 :P 

  • Like 1
Skrevet

@SiriVeldig søte :wub: 

 

Laster ned japan foto sitt fotobok program, kanskje en liten fotobok med bilder av eneste barnebarn er fint å gi til svigermor i 70årsdag :ahappy:  Rekker det om jeg bestiller i kveld eller i morgen.  

Venter på at lillemor skal sovne, hører bøkene roper nede :aww: Fått lest 20 min i dag. Det er ikke noe å rope hurra for. 

 

 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har funnet ut av ting angående medisin jeg kan bruke. Men da må jeg gjerne importere. Er det noe lignende i England som felleskatalogen i Norge og hva heter den? Håper det er noen som vet

 

I dag startet dagen dritt og jeg fikk ikke gjort det jeg kunne gjøre heller men fikk i ihvertfall bedre humør i ei jeg ikke kjenner

Skrevet
6 minutter siden, lijenta skrev:

Jeg har funnet ut av ting angående medisin jeg kan bruke. Men da må jeg gjerne importere. Er det noe lignende i England som felleskatalogen i Norge og hva heter den? Håper det er noen som vet

 

I dag startet dagen dritt og jeg fikk ikke gjort det jeg kunne gjøre heller men fikk i ihvertfall bedre humør i ei jeg ikke kjenner

Man kan vel ikke som privatperson importere medisiner som er reseptbelagte inn til Norge tror jeg? 

Skrevet
1 time siden, Krutsi skrev:

Hahaha selvfølgelig! Vi kan ha fråtseparty :P så kan gubbene våre sitte der og spise middagene sine :lol: 

 

Lett! Jeg skjønner ikke alt dette med middagsmas. Jeg er happy med gulrøtter til middag og vil helst ha det :lol: 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Nemi skrev:

Man kan vel ikke som privatperson importere medisiner som er reseptbelagte inn til Norge tror jeg? 

Nei men jeg har så sært at jeg kan gå til legen med plagene og si den medisinen kan jeg ikke ha på norsk men den engelske og da setter legen i gang import systemet

 

Skrevet
7 minutter siden, Aslan skrev:

Lett! Jeg skjønner ikke alt dette med middagsmas. Jeg er happy med gulrøtter til middag og vil helst ha det :lol: 

Jeg er litt schizo når det gjelder middag.. For jeg vil ha, men ingenting frister eller er godt :lol: 

grønnsaker er beste :p

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Vært på introkurs i smeller med tervtøtta i dag. Utrolig gøy, og jeg har en vanvittig kul hund! Jeg vant i lotto når jeg kjøpte henne, jeg. :heart: 

Skrevet

Penny, aka bowlingkjeglen har bursadag i dag, 3 år. :wub: Dagen er feiret med mat og ro, siden hun trolig har livmorbetennelse.  Kjøpte take-away i dag, og hun var meget fornøyd når hun fikk sitte i baksetet og spise pommes frites med oss, fremfor å ligge i buret :P 
12249688_10156192904295109_7884360326148

 

Og her i sitt rette element :lol::P Jeg har ledd alt for mye av dette bildet i dag.. :icon_redface:

12249786_10156263971085500_1726321219902

 

  • Like 35
Guest Klematis
Skrevet

Fikk melding på Facebook av dyreapoteket, som lurte på om jeg er fornøyd med MSM og grønnleppemusling. Det er jo umulig å si egentlig, nå har han brukt det i to år, og jeg aner ikke om det har noen som helst effekt. Hun foreslo å kutte det ut en periode for å se, og det blir isåfall om en uke, for da er det tomt

Men, jeg vet ikke helt jeg, tenk om det har en smertelindrende effekt. Han får jo ikke noe annet, bortsett fra Omega-3, og metacam ved behov, som jeg er i tvil om virker.

Har egentlig MSM noen effekt på store knusningsskader i menisken, tro?

Skrevet

Sto 4 katter klare til v&h til kvelds. De skrek og jamret seg og løp frem og tilbake, så da blir det slutt på faste rutiner med det gitt. Orker ikke mas, jeg gir når det passer :sleep:

 

Skrevet
5 timer siden, Frida og fuglehundene skrev:

Da er jeg ferdig med å male. Fargen ble litt mer kongeblåish enn jeg hadde tenkt, jeg ville ha den enda mer gråblå, men neste hakk i retning grå på fargeskalaen ble liksom for grå og for lite blå. Nei, nå er den på veggen så da får den være der. Det var helt hvitt før jeg begynte å male.

Planen er gardiner med blåfarger i, det avlange bildet skal bort og erstattes med mange små rammer eller hyller i knæsje farger (gul, rosa, blå, turkis, gull/bronse) for å få enda mere farger og få litt mer helhet i det. Telysholderne er i de samme fargene, og det går igjen på putene i sofaen. Hodeskalleputentrekkene *puste* skal nok byttes ut i noen andre hodeskallepuetrekk med litt farger i :) Og til slutt vil jeg ha en kul lampe over stuebordet i litt industrilook, og i bronsefarge, og gjerne en på veggen også :)

Her er det bilder, @mokken :)

 

22587821913_86050f5e98_z.jpg.bddf870d0d7

22846899229_1acf3b40bb_z.jpg.e69a076f3f0

22820728707_ff232e3e76_z.jpg.05afe22066a

Kjempefin farge! :D

 

......begynner jeg endelig å få varmen I meg etter innetrening. Hall + minusgrader = fryseboks!  :brr:

Bare 4 ekv på trening i dag da så vi fikk gjort endel. 

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
    • Vi er stadig opptatt med konsekvensene av å ikke ha skaffet boligalarm i tide. Jeg oppdaget som sagt at det var noe galt med tekstilene. Både fordi jeg nær klødde til blods og det sved og stakk intenst i huden av klær og spesielt håndklær, men også fordi de produserte et merkelig slags silikonisfisert skum da jeg ville skylle hva jeg trodde var bly fra blypastaen i vannrørene ut med omvendt osmose renset vann. Det var en lang prosess med ymse kjemikalier og lange samtaler med Grok for å identifisere stoffet som Karate Zeon 5 CS. Insecticidet inneholder 5% lambda-cyhalothrin, i lipid emulsjon inni mikrokapsler av polyuretea, i surfaktant. De såkalte fyllstoffene utgjør 95% av produktet, som skal blandes 10-30 mL med 20-100L vann før bruk. ...på planter. Det oppgis å være såkalt vannfast 24t etter sprøyting, noe jeg kan signere på at det er.  Vannfast og vannavstøtende og dundre meg potte lufttett. En video av et par favorittjeans før rens:  https://photos.app.goo.gl/BVPCtf7cAqZAckvx5 Boblene på slutten der kom ut av enden på buksebenet nedi bøtta, ikke gjennom stoffet. Prosessen med å få dette plantevernmiddelet UT av tekstiler innebærer å måtte knuse mikrokapslene for å gjøre virkestoffet tilgjengelig for hydrolyse med base. Jeg valgte sentrifugering for å knuse, som fungerte utmerket. Halveringstid for virkestoffet er 7 dager i pH 9 ved standard trykk og temperatur, i ren vannløsning. Når stoffet sitter inni tekstilfibre, omgitt av 95% fyllstoff.. En må opp i pH og temperatur, og en må ha noe som lokker det lipofile virkestoffet ut av sofaen på gutterommet for å øke sannsynligjeten for et vellykket møte med OH-. De to molekylene ville bare scrollet forbi hverandre på datingapps uten litt hjelp. Det har gått mange 5L kanner salmiakk og grønnsåpe, noen kanner Biltema Grovrens, Ovn- og Grillrens, isopropanol, rødsprit og Vanish OxyAction til soaking i døgn. Å bevege tekstilene nevneverdig during soak har vært uaktuelt pga gassene. Jeg har vært så heldig å få supplere teoretisk kjemikunnskap med praktisk erfaring med bl.a. HCN og kan fortelle at tekstiler dynket i ufortynnet Karate Zeon 5 C, bløtlagt i pH 13-14, de vil produsere forholdsvis mye HCN, så å åpne en lukket beholder som har stått i to døgn - lukket for å hindre pH i å synke ved fordampning av ammoniakk eller bufring med karbonsyre fra opptak av CO2 fra luften - å åpne en sånn beholder uten å ha et ordentlig avtrekksskap krever at en forstår seg på molekylvekt i gassblandinger og legger seg flat, om en ikke har dykkeutstyr.  Steg 1 og 2 i prosessen var forholdsvis smooth sailing. Et illustrasjonsfoto tatt før en lunsjpause: Så, etter å ha knust kapslene og hydrolisert det kraftig lipofile virkestoffet til mer vannløselige produkter, så får en lære om mikroplast.  Det hvite er ikke såpe, det er mikrokapsel debris fra en liten singlet oppi den bøtta. Mikrokapselrestene begynner ikke slippe tekstilen før etter at virkestoffet er brutt ned. De er lagd av samme materiale som deler av elastanfibre. Gummi'ish, med trykk på ish. De er ikke hydrofile, men har heller ingen affinitet til annet enn elastan og polyamid av hva jeg har sett så langt, og flyter opp i vann når de løsner fra tekstilene. Mengdene...  Uten å overdrive, det har antakelig gått mer enn et tonn varmtvann til å skylle debris ut av den ene singletten i den bøtta på bildet. Den er _nesten_ ren nå. Tidkrevende, fordi den må tørke mellom, da svulmede bomullsfibre holder mer mikroplast fanget enn tørre fibre gjør. Vaskemaskin er lite hjelpsom fordi den tømmer nedover, og plastgugga blir liggende igjen oppå plagget. Vi har holdt på i flere uker nå. Rinse, repeat.  Edeward er drittlei og deprimert. Han er sjalu på tekstiler og bøtter og vann og har henfalt til å rive av seg pelsen i mangel på bedre å ta seg til, fordi han pga pelsstellet på rasen har fått for seg at jeg liker ham bedre uten pels, så han gnager og river den ut for å komme ovenpå i konkurransen mot bøtter og vann og klær. Dette er hans eget verk.  På den positive siden ser han nå på bading med helt nye øyne. Når nødhjelpsarbeidet for å redde unike klesplagg med høy affekskonsverdi innimellom ryddes bort er det endelig hans tur til å få min oppmerksomhet og kjærlighet, og vask av skjegg og bart har blitt mye lettere og krever lavere kompensasjon enn tidligere.  For øyeblikket er han utålmodig, fordi han vet jeg har kjøpt burgere og pølser fra K9 Hundesenter i dag, og han aner at jeg har planlagt noe med de burgerne.     
    • Putt den i en vaskepose i vaskemaskina, og så heng den til tørk et litt varmt sted så den tørker raskt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...