Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Akkurat nå prøver jeg å finne ut hva en sang heter. Den er nokså ny tror jeg, har hørt den på radio flere ganger. Det er en fyr som synger på nord-norsk (dialekt i hvert fall og det høres ut som han er nordlenning). Litt lys stemme. Noen som vet hvilken jeg tenker på, evt artist? :rofl:

  • Svar 3.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Svigerfar er våken!

Penny, aka bowlingkjeglen har bursadag i dag, 3 år. Dagen er feiret med mat og ro, siden hun trolig har livmorbetennelse.  Kjøpte take-away i dag, og hun var meget fornøyd når hun fikk sitte i bakset

JEG KOM INN PÅ PPU DELTID!  jEG ER SÅ GLAD AT JEG IKKE VET HVOR JEG SKAL GJØRE AV MEG ÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆ

Posted Images

Skrevet
6 minutter siden, Anette skrev:

Lang dag hvor alt gikk på tverke, men nå er jeg kommet hjem i sofaen!

Også lurer jeg på hva man gjør med døde fisk.... :P 

Døde akvariefisk? Hiver i søpla (og tar ut søpla med en gang). Ikke i do!!

Guest Klematis
Skrevet

Ei som er veeldig fornøyd med og ha klart å stjele Timmys godbitball uten at han har merket det.:P

bizi11112015.jpg

Skrevet
18 minutter siden, Anette skrev:

hvite prikker

12218289_10156205180735464_703280294_o.t

rip

12213862_10156205180475464_1518847784_o.

Men fått en baby!

12162999_10156205183110464_1773017161_o.

Auch, det kan smitte til de andre, så få tak i medisin og behandle karet. Kast fiskene i søpla. 

Skrevet
48 minutter siden, Anette skrev:

Lang dag hvor alt gikk på tverke, men nå er jeg kommet hjem i sofaen!

Også lurer jeg på hva man gjør med døde fisk.... :P 

Man slenger dem i huet på alle dem som gjør at ting går på tverke! :fish:

  • Like 7
Skrevet
2 minutter siden, Raksha skrev:

Auch, det kan smitte til de andre, så få tak i medisin og behandle karet. Kast fiskene i søpla. 

har medisinert, alle ble nesten bra også ble de plutselig døde.. nå skal de ikke ha medisin før på fredag! :hmm: 

Akkurat nå, Pippin&Symra skrev:

Det gjør vel ikke noe om dodraugen får litt hvite prikker.

:lol::lol: 

2 minutter siden, Pippin&Symra skrev:

Man slenger dem i huet på alle dem som gjør at ting går på tverke! :fish:

Kan kaste de på halve australia :lol:

  • Like 3
Skrevet
6 timer siden, *Kat84* skrev:

Ah, det er kjedelig! Umulig å lære hundene å overse folk og at de ikke trenger å hilse når det nærmest blir tvangshilsing. 

Når du skriver dette føler jeg meg mindre "slem" mot de jeg møtte på som var på vei hjem fra skolen når turen var ferdig. Åh, så søte hunder du har ropte de ut og kom i mot. Men da var jeg tidlig ute med godbit og holdt på oppmerksomheten mens vi gikk videre og overså de som kom i mot totalt. 
Heldigvis funka det og begge to kunne få masse skryt når vi hadde passert :)

Er det sånne ting som gjør at vi hundefolk blir sett på som litt rare, eller...? :icon_confused:

Og jeg sto og freste i dag. Da det kom en eldre mann med en schæfer som knurret  og brølte fra magen, siggelet rant, og eieren spør: Kan de hilse????? Nei takk!!!!

Den trenger å hilse på andre hunder, prøver eieren seg på. Min har løpetid svarer jeg( har ikke det). Derfor den er så giret svarer eier!!!!! AAAAAAARGHHHHHHHHH. 

 

Ellers har jeg hatt en tøff jobbdag, kjempesliten. Har vondt i pusten, og tung i brystet- håper det bare er stress. 

Skrevet

Gleder meg til mer Ringenes herre senere ikveld :D Trym ligger mellom beina mine og har fritak fra skjermen akkurat nå, han vippa nesten Vigdis oppi den for en liten stund siden :P

  • Like 2
Skrevet
1 time siden, Krutsi skrev:

Neida, gjør det også hvis jeg må ut blant folk, feks jobb :P 

Snilt av deg :lol:

Inne fra tur, straks middag. Sovna på sofaen tidligere, og er ikke helt i form. Men det går seg vel til :) 

  • Like 1
Skrevet
6 minutter siden, Pippin&Symra skrev:

Det gjør vel ikke noe om dodraugen får litt hvite prikker.

Hva galt har dodraugen gjort a? :o 

 

@anette sånt skjer bare. :/

 

Skrevet
4 minutter siden, MarieR skrev:

Hva kjøper man i 2-års gave til nevøen som har alt av både klær og leker...? :icon_confused:

Bobleplast pakket inni en fin og glitende eske med masse pakkebånd :aww:

  • Like 7
Skrevet
1 minutt siden, Fillerya skrev:

Bobleplast pakket inni en fin og glitende eske med masse pakkebånd :aww:

Og to ballonger :D

 

  • Like 2
Skrevet
7 minutter siden, MarieR skrev:

Hva kjøper man i 2-års gave til nevøen som har alt av både klær og leker...? :icon_confused:

Billetter til badeland!  

Eller trommesett som straff til foreldrene som kjøper alt til ungen! :lol:

  • Like 2
Skrevet
1 minutt siden, mokken skrev:

Billetter til badeland!  

Eller trommesett som straff til foreldrene som kjøper alt til ungen! :lol:

Det var lurt! Skal absolutt sjekke den muligheten og andre opplevelses-gaver! :)

Han har enormt stor familie på morssiden, så det aller meste av både klær og leker har han arvet :) Har truet med trommesett, for guttungen hadde digget det, han elsker musikk/bråk :P

  • Like 1
Skrevet

Kom over en burdiskusjon på FB idag, i blant så lurer jeg på hvor langt folk ser forbi nesa si.:blink:

X: Det er dyremishandling å ha hunder i bur, spesielt på et hundestevne! Jeg blir så sint hver gang vi er på konkurranse, det er bur overalt, at folk ikke tenker.

Y: Hvor har du hunden din på stevne da?

X: I bilen.

Y: Løs i bilen?

X: Nei, i bilburet sitt.

Y: Så hunden sitter i bur i bilen til den skal inn i ringen, så i buret i bilen igjen? Hvordan er det annerledes enn å ha hunden i bur rundt ringen?

X: Burene rundt ringen er i veien, de stresser andre hunder. Så må de sitte i tøyburet sitt hele dagen å se på, hvordan er det rettferdig for hunden?

.:blink:

  • Like 7
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...