Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva har du gjort sammen med hunden din i dag?


Recommended Posts

Skrevet

Intet festlig i dag heller. Et par kjøreturer, tilsammen 16 km for støverene. Dvs 10 km for noen dachser, "pensjonisttur" på 6 km for resten. Resten av dagen har de byttet på å være ute og fjase, og å være inne. Festelig med to høyløpske horer. Feriegjesten er en engel, husets egen hanhund er unormalt uspiselig..

  • Svar 1.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag har Aska og jeg blitt heisa ned med tau fra helikopter, satt av på fjellet, og så heisa opp igjen! Litt av en opplevelse!! Jeg var litt nervøs da det ble min tur. Tenk om Aska skulle få panikk..

Vi har gått sesongens første blodsporprøve. 1. premie og 2. plass (av 19 startende)

Idag dro vi til Valnesfjorden på skitur. Hadde en helt fantastisk tur i - 20. Aska var i tillegg en eksemplarisk trekkhund idag. Hun er en stor schæfer, og når hun virkelig tar i så merkes det! Er så

Posted Images

Guest Belgerpia
Skrevet

I dag gikk vi morgentur før vi dro til Oslo. Der var all tre firfotingene med på TV innspilling. Vitenskap program som skal sendes på NRK til våren. Jobben var skikkelig krevende ? . Løp rundt og fang tennisballer........

Skrevet

Tilbrakt ettermiddagen hos mine "adopterte trønder-foreldre". De har en valp i huset for tiden - korthåret vorsteh og jeg er solgt..
Tok med Lotta og de to fikk leke en time. Den valpen er jaggu meg utholdende og heftig!
https://youtu.be/M4U85ytI0Bc

Guest lijenta
Skrevet
22 minutter siden, enna skrev:

Tilbrakt ettermiddagen hos mine "adopterte trønder-foreldre". De har en valp i huset for tiden - korthåret vorsteh og jeg er solgt..
Tok med Lotta og de to fikk leke en time. Den valpen er jaggu meg utholdende og heftig!
https://youtu.be/M4U85ytI0Bc

Hærlige :) Det er grunner til at det i de fleste vorsteh hjem ikke finnes så mage av dem

Skrevet
Just now, lijenta said:

Hærlige :) Det er grunner til at det i de fleste vorsteh hjem ikke finnes så mage av dem

ELSKER vorsteh!! Ingen over, ingen ved siden :)
Dessverre er ikke gubben enig...

Skulle gjerne ha hatt en til.

Guest lijenta
Skrevet
Akkurat nå, enna skrev:

ELSKER vorsteh!! Ingen over, ingen ved siden :)
Dessverre er ikke gubben enig...

Skulle gjerne ha hatt en til.

Je er så klart enig. Ønsker meg en til jeg da. 

Skrevet
1 minutt siden, enna skrev:

ELSKER vorsteh!! Ingen over, ingen ved siden :)
Dessverre er ikke gubben enig...

Skulle gjerne ha hatt en til.

Løp og kjøp :) Hadde jeg greid å jakte fugl, så skulle jeg nok hatt en ny kv :wub:

Skrevet
Just now, Pringlen said:

Løp og kjøp :) Hadde jeg greid å jakte fugl, så skulle jeg nok hatt en ny kv :wub:

DER tror jeg grensene hos gubben går...
Dessverre...
Jobber med saken... og har gjort det i ca 5 år nå....

Skrevet

Det ble en liten ettermiddagsskogstur hvor vi så på ekorn og snuste rundt, og etterpå ble det fryktelig mishandling med dusj og blåsing for å få av mer underull. Han var helt seig i pelsen og trengte virkelig en dusj nå. Prosjekt Av Med Vinterfrakk nærmer seg endelig slutten, tror jeg!

Nå skal vi snart ut på en liten tur i nabolaget for å sjekke hva som har skjedd i grøftekantene siden morgenturen.

Skrevet

Først godbitsøk i luftegården, så ein tidleg ettermiddagstur på i overkant av 3 km.

Og no har vi nett komt inn igjen etter å ha fjerna hønsenetting og gjerdestolpar nede i hønsegården. Ho var dessverre ikkje så veldig hjelpsom av seg :P 

Guest Yellow
Skrevet

I dag har jeg og hunden vært kattepassere. Tok buss til dit vi skulle og var der litt over en time bl.a på verandaen mens pus fikk oppmerksomhet (som forøvrig hunden synes er ganske så urettferdig), og så gikk vi hjem igjen og det tok 1 time. ?

Skrevet

I går ble det 20 min morgenlufting og en times båndtur i nabolaget før vi skulle bort. I dag har Vims fått et par timer i skogen sammen med @Tonje og gutta, mens Varga fikk løpe fra seg foran sykkelen etterpå. Vims fikk et par lydighetsøkter og varga fikk et godbitsøk og en liten lufting-

Skrevet

De siste dagene har jeg hatt besøk og gått mange fine turer. Fredag gikk vi 7 km og utforsket nytt naturreservat. Lørdag gikk vi rundt Brønnøya, litt over 7 km.  Og idag gikk vi først rundt Semsvannet, så løp vi 7 km opp mot Grønnland :D Nå purker jentene fornøyd i sofaen :) 

  • Like 2
Skrevet

Lørdagstreff på søndag i dag. Trent litt lydighet, litt bakpartskontroll, løpt litt agility og litt generelt fanteri. Kom hjem og vipsen kollapsa og snorksov 4 timer. Herlig med valp i hus :)

Skrevet

I dag har vi kost oss ute i solen og trent litt agility i 2 timer :ahappy: Det var mest Tidi som fikk trene, vi jobber med å få på plass slalomen. Blondie fikk løpe litt tunnel og slalom, og ellers leite etter godbiter og vasse i vannet med oss i pausene :) 

Skrevet

Før ein kjapp tur til Førde for og sjå sjefen hoppe ut i paragliding, då Catania fikk vere ute i starten for litt miljøtrening.
Når vi kom heim, tok vi oss ein 2 timers tur opp forbi Instebøstølen. På veg ned igjen fikk ho ferten av hjort som mest sansynleg nett hadde kryssa vegen, for ho gikk fullstendig bananas :lol:

Ho har låge fint sammenkrølla i sofaen sidan vi kom inn døra for nokre timar sidan. Knapt nok letta på skrotten når eg styrte på inne på kjøkkenet :ahappy:

13233082_10156830321210468_1543467502455

Skrevet

Gikk hjemmefra og langs vei i dag, ca en time tar vell runden egentlig, men stoppet i fjæra en halvtimes tid å kastet pinner utover langgrunna så bikkjene fikk løpe i vannet å leke i det varme fine været :) En liten tisserunde nå for ikke så lenge siden også blir det vell en liten lufting før vi legger oss. 

Guest Yellow
Skrevet

Kattepassing og en time tur igjen. Så har vi sittet ute en stund sammen med to hyggelige eiere og to andre små hunder i dag.

image.jpeg

Skrevet

I dag har vi kjørt gjennom en middels snøstorm (på sommerdekk!) for å finne et turområde med sol og varme. For å gjøre det ekstra spennende gikk vi på et sted som er kjent for bjørn, men jeg vet heldigvis hvordan frøkna reagerer på store rovdyr og føler meg rimelig sikker på at hun ville vært veldig tydelig i signalene hvis vi hadde nærmet oss noe sånt ;)

Skrevet

Knappe to timer i marka med relativt strålende vær, til tross for at vi våknet til plaskregn og det gikk flere skurer før vi kom oss ut. Vært lite av skikkelig gode markaturer i det siste så det tror jeg vi satte pris på alle 4 ?

 

 

IMAG0193.jpg

IMAG0188.jpg

IMAG0198.jpg

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...