Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpegjengen 2017 og 2018 og 2019


Nea
 Share

Recommended Posts

2020, kanskje? Jeg hadde jo sett for meg ny valp i 2019 men så ble det jo denne flyttingen til utlandet og dermed henger jeg brått ett år bak skjema. Og det stresser meg jo egentlig ikke, annet enn at ventetiden på neste valp (som jeg allerede syns var for lang) ble enda lenger. Jeg får leve gjennom dere i mellomtiden og prøve å minne meg selv på at valpetiden ikke bare er kos:lol: 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 209
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Her vart det ett lite impulskjøp for 1,5 veke siden... Skulle ha ny hund, forhåpentligvis fra egen tispe. Men ho gjekk tom, og tilfeldigvis dukket det opp en avbestilling på ei tispe i eit tervuerenku

Da blir det 2017-valp på meg!!! En nydelig liten mudi-jente kommer hit DENNE uka Jeg har aldri hatt en så usikker ventepåvalp-periode når valpene har vært så gamle - men veldig glad det er over(!!!),

Det er vel heller ikke noen hemmelighet at jeg tenker litt på / tror jeg kommer til å / drømmer om å / har tenkt å kjøpe en beardisvalp en gang sånn i løpet av 2018, kanskje allerede i første halvdel

Posted Images

Akkurat nå, JeanetteH skrev:

Har innsett at muligens selv jeg har mine begrensninger og beholder ingen hjemme selv fra neste kull (to unghunder på under 2 år og en 11 åring som ikke forstår sine begrensninger enda :P

Så jeg kommer til å sette 2 valper på för neste kull eller to halve. Har 1 muligens 2 forverrer klar alt som jeg vet ting fungerer bra med og vi har samme syn på hvordan ett hundehold skal være. 

Så da blir det tidligst en 2020-21 valp på meg om alt fortsetter som nå i hundeholdet her hjemme. 

:lol: pyse! Hadde vært koselig for unghundene å få en liten lekekamerat :lol: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Beholder muligens 1 eller 2 fra dette kullet her, og 1 i neste kullet (forutsatt at de klarer seg, ingen selvfølge.. ) ihvertfall for å vokse dem litt opp og se hvordan de blir før jeg setter ut på for evnt selger. Har en flink kennelhjelp til å være med å sosialisere og miljøtrene + gode venner?

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Just now, Yellow said:

@Rocket Har du bestemt deg for rase? :) 

Husker ikke hva jeg har skrevet tidligere i denne tråden, men ja. :D Det blir en langhåret collie når det passer litt bedre. (Eventuelt når huseier her jeg bor går med på at valp er ok å ha her. :lol: .) 

Mange andre raser jeg har lyst på, på et eller annet tidspunkt, men når jeg sitter og surfer på finn og kikker på hunder til omplassering etc så kommer jeg alltid tilbake til at det er en collie valp jeg vil ha. :) 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Kan endelig si at det blir valp på meg enten sent i 2018 eller iløpet av 2019. Kommer anpå hvor fort jeg klarer å bli kjent med oppdrettere og linjer jeg liker (og blir satt på liste) :) Blir nok en Havanais-valp! 

Har følt meg så tom og ensom de siste årene etter familiehunden som var min beste venn døde i 2016, så dette blir spennende! :D 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har hunder født i 2008, 2009, 2011, 2012 (2 stk), 2014 (3 stk), 2015, 2016 og 2017 (2 stk). Så i 2018 blir det antagelig ingen, så blir det muligens en i 2019. Evt kan det hende det blir i år og ikke neste år. Kommer an på løpetider og hvordan det passer med andre ting :)  Har ei tispe som blir 4 i mai som vi ønsker en valp fra, men vi får se. 

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...