Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpegjengen 2017 og 2018 og 2019


Recommended Posts

Skrevet
28 minutter siden, Maria skrev:

Jeg har hatt lyst på valp siden Chess var ett år eller noe. Ja, mini kom inn i livet mitt for snart 5 år siden, men hun teller ikke. Haha. Nå er Chess over 11, og når hun er over 12 får jeg kanskje valp. Litt slow da. Men herlighet så godt det er med de gamle, kloke hundene kontra blååånde valper som ikke kan noen ting. :P 

Hehe, det tok meg 10 år med valpesyke på dette forumet før jeg fikk meg egen hund(ikke familiehund), så du kan trygt si at jeg er treg. :lol: Men nå som jeg har fått drømmehunden så frister det ikke med valp lengre. :ahappy: 

  • Like 1
  • Svar 209
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Her vart det ett lite impulskjøp for 1,5 veke siden... Skulle ha ny hund, forhåpentligvis fra egen tispe. Men ho gjekk tom, og tilfeldigvis dukket det opp en avbestilling på ei tispe i eit tervuerenku

Da blir det 2017-valp på meg!!! En nydelig liten mudi-jente kommer hit DENNE uka Jeg har aldri hatt en så usikker ventepåvalp-periode når valpene har vært så gamle - men veldig glad det er over(!!!),

Det er vel heller ikke noen hemmelighet at jeg tenker litt på / tror jeg kommer til å / drømmer om å / har tenkt å kjøpe en beardisvalp en gang sånn i løpet av 2018, kanskje allerede i første halvdel

Posted Images

Skrevet

Her blir det også forhåpentligvis valp i løpet av 2017. Står på valpeliste på et kull jeg tror blir veldig bra, så gjenstår det å se om det kommer valp til meg der. Tispa venter ikke løpetid før i høst, så det er bare å vente og krysse fingrene for at alt går som det skal...

  • Like 1
Skrevet
40 minutter siden, Artemis skrev:

Håper ikke det blir noen valp på meg på mange mange år. Fetter skal nemlig bli gammel og grå først. Så det så! :ahappy: 

Lag deg en Fetter

:wub: valp om noen år.

 

 

Skrevet

Håper virkelig det blir valp iløpet av de neste 3åra! :D Men vi får se hvordan helsen til Rocky er, livssituasjon og ikke minst om samboer er med på laget når det andre er i orden. :) 

  • Like 1
Skrevet
2 timer siden, MarieR skrev:

Her blir det også forhåpentligvis valp i løpet av 2017. Står på valpeliste på et kull jeg tror blir veldig bra, så gjenstår det å se om det kommer valp til meg der. Tispa venter ikke løpetid før i høst, så det er bare å vente og krysse fingrene for at alt går som det skal...

Så kjekt å lese! Blir det ny toller? :ahappy:

Skrevet
7 timer siden, mokken skrev:

Så kjekt å lese! Blir det ny toller? :ahappy:

Blir nok det :) vurderte gruppe 1 hund, men fant ut at jeg er alt for glad i personligheten til retrieverene, og tolleren er og blir "min" rase :) 

  • Like 4
Skrevet

Har vært et par ganger på besøk hos en veldig aktuell oppdretter. Når det blir valp er veldig usikkert, men blir nok en liten polarvofs innen 2019 ihvertfall. Mulighetene for å ta inn en voksen er vi også åpne for, så akkurat hva som kommer veit jeg ikke :P Den har ihvertfall tykk pels, ståører og liker å arbeide :wub:

  • Like 4
Skrevet

Melder meg inn her jeg.

Vi har vel bestemt oss for at vi er klare for hund igjen, etter noen år uten. Håper på neste år, men har det ikke travelt. Har ikke landet på rase helt ennå men har mest lyst på springer spaniel. Denne gangen skal vi ha tispe. Veldig spennende å starte på nytt igjen, og denne gangen sammen. ?

  • Like 1
  • 1 year later...
Skrevet

Hvis ting går etter planen, så blir det bruksvalp i 2019 håper jeg. Får se litt når minsten her er voksen nok og om de jeg kikker på skal ha paring da. Det er jo såpass lenge til at mye kan endre seg.

  • Like 1
Skrevet

Artig tråd... :P  Har jo tenkt meg en hund til når gamlemor Dixie ikke er mer, og når Lotta har blitt voksen nok. Lotta må være hvertfall 2 år. Så da blir det jo kanskje i slutten av 2018 eller i løpet av 2019... 

Hvis jeg føler field spaniel er midt i blinken og "nok hund" for meg og min livsstil, blir det nok en ny field spaniel. Forhåpentligvis en svart eller en liver-tan hvis det finnes aktuelle gode kull... Det er drømmen hvertfall :P

Hvis jeg vil ha litt mer hund og noe å satse mer med tenker jeg kanskje jaktgolden. Har falt helt pladask for dem jeg har truffet og sett på til nå :wub:

 

Blir spennende å se hva jeg ender opp med... Når jeg er på utstillinger får jeg plutselig lyst på raser jeg egentlig for lengst har utelukket. Sist fikk jeg lyst på springer spaniel, welsh springer, chodsky pez, hvit gjeterhund, dalmatiner..
Men jeg tror spaniel eller jaktgolden er helt min type hund uansett. Blir mest sannsynlig noe innen gr.8.

  • Like 1
Skrevet

Så gøy tråd! Jeg innså at jeg har likt masse innlegg fra 2015 nå ? Jeg er nysgjerrig på om de som har svart tidligere i tråden fremdeles har samme planer! 

Ja, tja, kanskje, nei! Vi får se. Jeg tror egentlig jeg vil ha bare en hund en periode, men mye kan forandres på noen år. Om det blir valp er jeg også en av de som ikke helt vet rase. I tillegg kommer det an på om det blir bruks eller maskott neste gang. 

Skrevet
På 29.10.2015 at 9:18 AM, Nathalie98 skrev:

Har lyst på en til med tiden, 2018-2019-2020 en gang. Må se an litt på hvordan den nåværende valpen utvikler seg :)

Hva jeg skal ha er en annen sak :P Både kelpie, korthårspyrre, BC, jaktlabrador og sikkert hundre tusen andre blir vurdert av og på... Misunnelig på de som har funnet den ene rasen!

Ehehe, ja, jeg har jo en jaktgolden nå. Håper fortsatt på valp i samme tidsrom, da jaktgoldenvalp, og kanskjekanskje den er etter Lita :ahappy: Hun skal ha to kull, så det måtte eventuelt blitt kull 2, eller kanskje det blir en helt annen kombinasjon! Jeg vil ihvertfall ha ny golden neste gang, så blir det forhåpentligvis en nye malle med tid og stunder, hvis jeg finner noe jeg stoler på. 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har vel egentlig lagt alle valpeplaner på is, meeeeen hvis det mot alle odds blir noe av cavalier-krysningsprosjektet stiller jeg meg først i køa (litt avhengig av hva det blandes med da).

  • Like 2
Skrevet
På 29.10.2015 at 10:36 AM, Garp skrev:

Tror det kommer en valp her i hus også før 2020. Blir nok en pyrre det også, men samtidig så synes jeg Mudier er innmari kule og også Kelpier av "sportsversjonen". Men mye kan endre seg på 5 år. :ahappy:

 

3 timer siden, MegaMarie skrev:

Så gøy tråd! Jeg innså at jeg har likt masse innlegg fra 2015 nå ? Jeg er nysgjerrig på om de som har svart tidligere i tråden fremdeles har samme planer!

Kan jo svare bare for meg selv, men ble jaggu en pyrre nr to på meg i desember 2016. Litt før jeg trodde, og helt feil tid, men disse pyrrene vokser ikke på trær.. så når den "perfekte" valpen dukket opp, følte jeg bare at jeg måtte. Og endelig begynner lille fysaken bli en deilig hund ?

IMG_0517.JPG

  • Like 7
Skrevet
On 10/29/2015 at 0:01 AM, Rocket said:

Håper på valp innen 2020, men tiden vil vise. En del ting som skal klaffe før det er aktuelt. Har i hvertfall 4 aktuelle oppdrettere, selvom jeg ikke har tatt kontakt med dem enda. :P 2 aktuelle i hver rase enn så lenge. Hvilken rase som kommer først kommer helt ann på igrunn. 1, hvor gammel Rocky er blitt når det er aktuelt og om det i det hele tatt er ok å ha valp mens han enda lever mtp hans helse. I 2019 vil han være 12år. 2, den økonomiske situasjonen. Og 3 bosituasjon. Uaktuelt med 2 her vi bor nå, ikke gode nok muligheter til å skille dem når vi er borte synes jeg. (Må nesten skilles for å skåne gamlingen fra ivrige valpetenner og leking, han er ikke så flink å si stopp selv når han får nok) Nummer 2 kunne jo ha sovet på soverommet, men jeg vil helst ikke ha dyr der lenger enn småvalptiden pga allergien min. 
Og så har gamlingen en del unoter jeg ikke vil den nye skal lære seg. Vil starte med blanke ark der, men jeg kan ikke drive med forskjellsbehandling heller. Så man får se da. :P 

Collie er mest sannsynlig at kommer først i hus, og dernest whippet. (Jeg har liksom et bilde av meg med disse 2 rasene sammen, så føler at det ikke kommer til å bli mange årene mellom dem)

 

On 7/22/2016 at 11:52 PM, Rocket said:

Håper virkelig det blir valp iløpet av de neste 3åra! :D Men vi får se hvordan helsen til Rocky er, livssituasjon og ikke minst om samboer er med på laget når det andre er i orden. :) 


Jaja, ikke har jeg samboer lenger og bosituasjonen har endret seg drastisk. Mindre aktuelt å ha en til hund her jeg bor nå, men om alt går slik jeg håper nå, så får vi solgt leiligheten i Volda før vi i utgangspunktet hadde tenkt. Og om søs blir med å invisterer i nytt her i området, som jeg kan bo i, så er plutselig bosituasjonen ordnet også. Da mangler kun det økonomiske. Nå tar jeg meg jo råd til å ha hest på fôr da siden jeg bor ekstremt billig midlertidig, men den kan "overføres" til eier igjen omtrent på dagen.  

Skrevet
På 29.10.2015 at 3:41 PM, maysofie skrev:

Jeg håper 2017 blir året for min del, da er nåværende 4 år og matmor har forhåpentligvis lappen og en plan med livet :)

Rase er enda ikke bestemt, tror det kommer litt ann på kombinasjonene. Jeg har noen hunder i sikte, noen har kull nå som forhåpentligvis får testet seg litt før eventuelt et kull jeg kan hoppe på. Det blir tispe uansett.

Per nå står border collie øverst, etterfulgt av kelpie. Den siste tiden har også ønsket om en brun mellompuddel vist seg, men det tror jeg blir litt med drømmen. Per nå er jaktgolden utelukket, men det kan jo hende det dukker opp noe morsomt der også :)

Lappen er iallefall i boks! Min fantastiske Lyn kom inn i livet i stede for valp like etter denne posten, så nå venter jeg valp etter henne. Det blir nok lenge til det blir noe annet enn BC her i hus, nå kunne jeg ikke tenkt meg kelpie eller jaktgolden, men puddel skal jeg ha etterhvert. Om kanskje 20 år :lol:

Lyn bringer forhåpentligvis en liten Floss til meg om en uke, så spent!

IMG_4783.JPG.abd72cf2af54aa7b0c1d7536f00f72e2.JPG

Kullet har forøvrig egen tråd, og vi har skrevet i Valpegjengen 2017 :ahappy: 

  • Like 2
Skrevet
On 28.10.2015 at 11:19 PM, Malamuten said:

Du er nok ikke alene om det nei, sist valp, som nå er et år, var vell planlagt i rundt 3 år før hun kom i hus og neste valp er planlagt allerede, regner med det blir i 2017 :) Er jo til dels mye å sette seg inn i så jeg liker å ha god tid på å finne ut hva jeg ønsker, hvilken oppdrettere jeg liker og hvilke linjer jeg vil ha hund fra, alt det er klart så da gjelder det bare å vente på rett tidspunkt og mulighet.

Vell, det ble 2017 valp, helt tilfeldig og ikke noe av det jeg hadde planlagt, bortsett fra rase da :) Men det var vell ganske tilfeldig at det ble det også, denne gangen :P For jeg hadde egentlig bestemt meg for noe annet. Men nå er hun nå her og tilfeldig eller planlagt, like glad i henne lell :) 

Aner ikke når neste blir, har jo alltids lyst på flere, men med en liten kid så må nok selv jeg innse at det holder med en en stund nå ihvertfall :P så får vi se hva og når neste tilskudd blir.

 

Skrevet

Jeg håper og tror det blir en hund til her i løpet av 2018 eller 2019. Hadde i utgangspunktet ikke tenkt å ha 3 hunder, men ingen av de to jeg har er krevende og jeg ønsker meg mer hund rett og slett. 

Skrevet
På 23.7.2016 at 9:42 AM, Heidihj skrev:

Har vært et par ganger på besøk hos en veldig aktuell oppdretter. Når det blir valp er veldig usikkert, men blir nok en liten polarvofs innen 2019 ihvertfall. Mulighetene for å ta inn en voksen er vi også åpne for, så akkurat hva som kommer veit jeg ikke :P Den har ihvertfall tykk pels, ståører og liker å arbeide :wub:

Jeg har fått to hannhunder etter dette ble skrevet, så har ingen konkrete valpeplaner nå ?

Skrevet
På 10/29/2015 at 3:31 PM, JeanetteH skrev:

Blir nok ikke før 2018-19. Om det blir maskot eller en AK vil tiden vise :)

Jeg hadde 2015 valp, impulskjøpe 2016 valp og en 2017 valp. Veddemål på 2018 valp eller? :lol:

Skrevet
10 timer siden, Malamuten skrev:

Vell, det ble 2017 valp, helt tilfeldig og ikke noe av det jeg hadde planlagt, bortsett fra rase da :) Men det var vell ganske tilfeldig at det ble det også, denne gangen :P For jeg hadde egentlig bestemt meg for noe annet. Men nå er hun nå her og tilfeldig eller planlagt, like glad i henne lell :) 

Aner ikke når neste blir, har jo alltids lyst på flere, men med en liten kid så må nok selv jeg innse at det holder med en en stund nå ihvertfall :P så får vi se hva og når neste tilskudd blir.

 

Så synes jeg vi kan få se litt bilder av valpen:ahappy:

Guest Michellus
Skrevet
On 29. oktober 2015 at 0:54 PM, Michellus said:

HER kan jeg melde meg inn :D Blir nok terv, aner ikke om det blir tispe eller hannhund.

:lol:

No. Just, no.. Det holder i massevis med 2 galinger. Når Angus er gammel mann og Alice en litt yngre gammel dame, ser jeg dog ikke problemet med en til. Rart å tenke på at gammer'n er 6 år gammel og at drittungen er 4.. 

Jeg har dog fortsatt veldig lyst på puddel i tillegg til belger, så det blir spennende å se hva jeg faktisk ender opp med!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...